Lotos Trefl czwarty w Warszawie

6 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Lotosu Trefla tylko po pierwszym z trzech meczów Memoriału Ambroziaka mieli powody do radości. Siatkarze Lotosu Trefla tylko po pierwszym z trzech meczów Memoriału Ambroziaka mieli powody do radości.

Siatkarze Lotosu Trefla zajęli 4. miejsce w Memoriale Zdzisława Ambroziaka w Warszawie. W turnieju, który był ostatnim sprawdzianem przed inauguracją PlusLigi, gdańszczanie wygrali jeden z trzech meczów. Bilans przedsezonowym gier podopiecznych Radosława Panasa to 6 zwycięstw i 5 porażek.

Siatkarze Lotosu Trefla zrealizowali w Warszawie plan minimum. Na inaugurację wygrali z beniaminkiem PlusLigi. Mimo przegrania pierwszego seta i popełnienia w całym meczu aż 30 błędów, gdańszczanie udowodnili swą wyższość nad Cerradem Czarnymi Radom, wygrywając 3:1 (22:25, 26:24, 25:19, 25:22).

LOTOS TREFL: Łomacz 3 punkty, Żaliński 12, Gawryszewski 9, Jarosz 19, Milczarek 2, Zajder 16, Rusek (libero) oraz Mikołajczak, Wierzbowski 11, Ratajczak

To spotkanie potwierdziło nasze przedturniejowe doniesienia, że jedyną niewiadomą w podstawowym składzie jest obsada pozycji przyjmujących. Lotos Trefl rozpoczął z Krzysztofem Wierzbowski na ławce, ale jeszcze pod koniec inauguracyjnego seta ten zawodnik pojawił się na parkiecie i grał już do końca kosztem innego zawodnika pozyskanego latem - Roberta Milczarka.

JEDYNA WĄTPLIWOŚĆ KADROWA W LOTOSIE TREFLU

Niewiele brakowało, aby Lotos Trefl mecz z Czarnymi rozpoczął od 0:2. Końcówka drugiego seta rozstrzygała się w grze na przewagi. Wygraną gdańszczanom zapewniły ataki Wojciecha ŻalińskiegoJakuby Jarosza. Ten drugi w przekroju całego spotkania był najlepiej punktującym siatkarzem żółto-czarnych. Atakujący zdobył 19 punktów (17 atakiem, 2 zagrywką).

Właśnie Jarosz oraz Maciej Zajder, który za to spotkanie otrzymał tytuł MVP w swoich szeregach, wyprowadzili gdańszczan na prowadzenie w trzecim secie na 7:1.

W ostatniej odsłonie Lotos Trefl zatrzymał rywali w końcówce, dzięki m.in. dobrym blokom. Na uwagę zasługuje ponownie dorobek środkowych. Zajder i Bartosz Gawryszewski zdobyli wspólnie 20 punktów, a obaj w ataku mieli ponad 70 procent skuteczności.

Po piątkowej wygranej zespół trenera Panasa awansował do półfinału i zapewnił sobie udział w jeszcze dwóch spotkaniach. Niestety, oba były przegrane.

W sobotę gdańszczanie zmierzyli się z zespołem Sir Safety Perugia. Włoska drużyna od tego meczu zaczęła udział w turnieju, gdyż podobnie jak ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od razu została awansowała do czołowej "4" memoriału.

Lotos Trefl walkę z tą ekipą podjął tylko w pierwszym secie. Cały mecz przegrał 0:3 (23:25, 17:25, 16:25).

LOTOS TREFL: Łomacz, Żaliński 5, Gawryszewski 7, Jarosz 5, Wierzbowski 6, Zajder 7, Rusek (libero) oraz Milczarek, Mikołajczak 7, Ratajczak 1, Stępień, Stolc 3.

Grę z szóstą drużyną włoskiej elity Lotos Trefl rozpoczął odważnie. Po zagrywkach Zajdera prowadził 5:1. Szkoda, że gdańszczanie tak szybko pozwolili rywalom odrobić straty, gdyż remis był już przy 6:6.

Bardzo podobny był początek następnej partii, w której nasza drużyna prowadziła 3:0. Potem było już tylko gorzej. O ile w poprzednim secie gdańszczanie polegli dopiero w końcówce, to tutaj już na pierwszej przerwie technicznej przegrywali 4:8.

W ostatniej odsłonie wyrównana walka trwała tylko do 6:7.

W niedzielę, Lotos Trefl zagrał o 3. miejsce. Dość niespodzianie rywalem była ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która dzień wcześniej raczej niespodziewanie przegrała z miejscowym AZS Politechniką 1:3.

Gdańszczanom niespodzianki nie udało się sprawić, choć prowadzili przez trzy sety wyrównaną grę. Przegrali 1:3 (23:25, 23:25, 26:24, 18:25).

LOTOS TREFL: Łomacz 1, Żaliński 20, Gawryszewski 7, Jarosz 18, Wierzbowski 10, Zajder 3, Rusek (libero) oraz Mikołajczak, Ratajczak 6, Stępień, Stolc.

Początek meczu był fatalny. Lotos Trefl przegrywał 1:11! Gdańszczan poderwał Jarosz. Udało się nawet wyrównać na 16:16, a potem remis był jeszcze przy 20:20.

W drugim secie żółto-czarni prowadzili 1:0 po zbiciu Jarosza, ale potem znów gonili wynik, ale z mniejszych strat, bo od 7:11. Ponownie byli blisko powodzenia, zbliżali się na odległość jednego punktu, ale w spotkaniu zrobiło się 0:2.

Trzecia odsłona decydowała się w grach na przewagi, choć rywale prowadzili już 15:10. Za drugim setballem tę partię na swoje konto Lotos Trefl zapisał po ataku Wierzbowskiego.

Niestety, gdańszczanie nie poszli za ciosem. Czwarty set był najgorszy w ich wykonaniu. Przegrywali już 9:19. Wynik udało się nieco "podgonić" przy zagrywce Pawła Mikołajczaka.

Wyniki meczów o pozostałe miejsca w Memoriale Ambroziaka
Finał: AZS Politechnika Warszawska - Sir Safety Perugia 3:1 (25:22, 25:23, 13:25, 25:22)
o 5. miejsce: Cerrad Czarni Radom - AZS Czestochowa 3:1 (25:22, 25:23, 22:25, 25:23)

SIATKARZE TREFLA NA MEMORIALE W 2008 ROKU

SPARINGI LOTOSU TREFLA PRZED SEZONEM 2013/2014
Bilans: 6 zwycięstw, 5 porażek, sety: 22:20

5 września, Transfer Bydgoszcz 1:3 (18:25, 25:23, 20:25, 19:25)
przeczytaj relację

13 września, Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:22, 23:25, 20:25, 25:23, 15:13)
14 września, Politechnika Warszawska 2:3 (32:30, 22:25, 25:17, 25:27, 13:15)

20 września Berlin Recycling Volleys 3:0 (25:21, 25:22, 25:20)
21 września Effector Kielce 3:1 (25:20, 15:25, 25:23, 25:23)

27 września Energa Pekpol Ostrołęka 3:0 (25:23, 25:18, 25:22)
28 września, AZS Politechnika Warszawska 0:3 (18:25, 19:25, 22:25)

1 października, Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (26:24, 21:25, 25:20, 25:18)

• Ktore miejsce? (1)

Prosze o podanie informacji ile zespolow bralo udzial w turnieju - wtedy informacja o czwartym miejscu bylaby bardziej rzetelna.
    Ale i tak wielki sukces gdanskiego zespolu, ze bral udzial w tym turnieju.
    Powodzenia na boiskach PL
    Playy-off bedzie sukcesem

• 0 5

• kliknij link to sie dowiesz

• 1 0

• końcówki setów

Szkoda tego meczu z Kędzierzynem. Dwa przegrane sety 23:25, widać że jest problem z końcówkami, dwie piłki na naszą korzyść a mecz zakończyłby się wynikiem 3:0. Mimo wszystko to dobry prognostyk na nadchodzący sezon. Jeśli będzie walka na boisku wszystko może się zdarzyć. Do zobaczenia na meczach ;)