Zwycięstwo i porażka Basketu

14 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 12:08 (15 września 2016)

Wracająca po rocznej przerwie Dominika Miłoszewska pokazuje w sparingach dobrą formę. Wracająca po rocznej przerwie Dominika Miłoszewska pokazuje w sparingach dobrą formę.

Na początek drugiego dnia Memoriału Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek "Gdynia Super Team" gospodarz, Basket 90 niespodziewanie uległ najsłabszemu z rywali, Ostrovii Ostrów Wielkopolski 62:65 (19:11, 18:20, 7:13, 18:21). Pierwszego dnia zmagań gdynianki pokonały węgierski VBW Cekk Cegled 73:67 (18:18, 23:14, 19:18, 13:17), a kluczowe punkty zdobywała Dominika Miłoszewska. Rywalizacja trwać będzie do piątku. Wstęp do Gdynia Areny jest bezpłatny.

Basket 90 Gdynia - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 62:65 (19:11, 18:20, 7:13, 18:21)

BASKET 90:
Morawiec 15 (1), Jakubiuk 14, Skerović 12 (1), Miłoszewska 9, Podgórna 4, Grigalauskyte 4, Stawińska 2, Puss 2, Marcinkowska 0, Rembiszewska 0

Memoriał trwa od środy do piątku. W zmaganiach bierze udział pięć drużyn, które grają każda z każdą. Początkowo miało wystąpić sześć zespołów z podziałem na grupy, ale w ostatniej chwili z rywalizacji wycofał się zespół SBK Samorin.

Mało kto spodziewał się, że Ostrovia będzie w stanie wygrać mecz w Gdyni, gdyż każdy z rywali wydawał się o wiele mocniejszy. Gościnne okazały się jednak koszykarki Basketu 90. Choć początek meczu na to nie wskazywał.

Po 8 minutach gry gdynianki prowadziły 19:9 i kwestią czasu wydawało się przekroczenie przez nich granicy 20 punktów przewagi. Nic takiego się jednak nie stało. Była to jedyna kwarta, którą Basket 90 wygrał w tym meczu.

Powtórzył się więc scenariusz z pierwszego spotkania memoriału, w którym zespół Katarzyny Dydek zdobył pokaźną przewagę, aby pod koniec niemal całą roztrwonić. Co prawda jej zespół musiał radzić sobie bez kontuzjowanej Anety Kotnis, a na boisku około 10 min. przebywały Karolina Stawińska oraz Marta Marcinkowska, a dwa razy dłużej Amalia RembiszewskaKamila Podgórna to i tak gospodarz zmagań powinien spokojnie wygrać.

Mecz trzymał w napięciu do ostatnich akcji. Na minutę przed końcem punkty spod kosza zdobyła Stawińska, a gdynianki prowadziły 62:59. Dwa kolejne trafienia zaliczyła jednak Azia Capri Bishop i to Ostrovia przejęła kontrolę nad meczem. Straty Anny Jakubiuk oraz Stawińskiej nie pozwoliły gonić rywalek. W ostatniej akcji do dogrywki próbowała jeszcze doprowadzić rzutem za trzy Aldona Morawiec, ale chybiła.

Basket 90 Gdynia - VBW Cekk Cegled 73:67 (18:18, 23:14, 19:18, 13:17)

BASKET 90:
Morawiec 21 (1), Miłoszewska 18 (2), Grigalauskyte 16, Skerović 8, Rembiszewska 5, Puss 3 (1), Jakubiuk 2, Marcinkowska 0, Podgórna 0

W pierwszym meczu Basket 90 zmierzył się ze sponsorowanym przez firmę prezesa klubu Bogusława Witkowskiego VBW Ceek Cegled. W pierwszej kwarcie z dobrej strony pokazała się Monika Grigalauskyte, która zdobyła 7 punktów. Ta jednak zakończyła się remisem 18:18.

Gdynianki jeszcze bardziej otworzyły się w ataku w drugiej kwarcie. 11 pkt było zasługą Aldony Morawiec. Dobrze prezentowała się także Dominika Miłoszewska, a po punktach Jeleny Skerović pod koniec połowy było 41:29.

Przewaga rosła jeszcze na początku trzeciej kwarty i maksymalnie wynosiła 18 pkt (50:32). Było to w 24 min. kiedy kolejne trafienie zaliczała Miłoszewska. Od tego momentu gra defensywna gdynianek zaczęła szwankować, a rywalki niwelowały straty punkt po punkcie.

W 34. min. Basket 90 prowadził już tylko 66:65, a do tego rywalki miały piłkę. Nie potrafiły jednak zdobyć punktów, a po chwili ważną trójkę trafiła Miłoszewska (69:65). Skrzydłowa kolejne kluczowe punkty zaliczyła na 40 sekund przed końcem starcia (71:67). Po czasie dla trenera VBW jego drużyna rzucała za trzy, ale chybiła. Po stracie Skerović VBW zanotowało kolejną próbę zza linii 6,75 m - także niecelną. A że przyjezdne nie miały jeszcze wykorzystanego limitu fauli, to gdynianki grały do ostatniej syreny. Równo z nią punkty zdobyła Skerović (73:67).

W pierwszym meczu turnieju VBW pokonało Ostrovię Ostrów Wielkopolski 63:43, w drugim Dynamo Nowosybirsk uległo Wiśle Can-Pack Kraków 46:71.

• Dobry początek ważnego Memoriału! (2)

O takich postaciach jak Franciszka Cegielska i Małgosia Dydek należy pamiętać z zwłaszcza o ich dokonaniach

• 11 2

• Ważne uzupełnienie - w II połowie Baske 90 grał bez Moniki Grigalauskyte

Po chamskim wejściu amerykanki z Ostrowa Monika z rozciętym łukiem brwiowym wylądowała na pogotowiu.

• Nie bardzo rozumiem? (1)

W pierwszym meczu Basket 90 zmierzył się ze sponsorowanym przez firmę prezesa klubu Bogusława Witkowskiego VBW Ceek Cegled.