Triumf Spójni, porażka Wybrzeża, remis SMS

28 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 17:18 (29 listopada 2015)
Arkadiusz Moryto rozegrał kolejny znakomity mecz i pomógł SMS zremisować na gorącym terenie w Lesznie. Arkadiusz Moryto rozegrał kolejny znakomity mecz i pomógł SMS zremisować na gorącym terenie w Lesznie.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Warmią Traveland Olsztyn 17:27 (9:14). Porażka w meczu na szczycie I ligi może im mocno skomplikować walkę o awans. Póki co, przeskoczyła ich w tabeli Spójnia Gdynia, która wygrała u siebie z Mueller MKS Grudziądz 36:20 (21:10). Sensacyjnie punkt z Leszna w wywiózł SMS Gdańsk, który zremisował z Realem Astromal Leszno 28:28 (11:16). Licealiści po przerwie z pięciobramkowej straty wyszli nawet na prowadzenie, ale ostatecznie musieli zadowolić się podziałem punktów.

Warmia Traveland Olsztyn - Wybrzeże Gdańsk 27:17 (14:9)
WYBRZEŻE: Chmieliński, Plaszczak, Sokołowski - Ćwikliński 1, Niedziółka, Kornecki 3, Bednarek 3, Sulej, Rogulski 2, Prymlewicz 1, Papaj 5, Kondratiuk 1, Suwisz, Skrzypczak, Abram 1.

Niedzielny mecz w Olsztynie miał pozwolić Wybrzeżu zmniejszyć dystans w tabeli do głównego konkurenta w walce o awans do Superligi. Prognozy były dobre, bo przecież gdańszczanie niedawno pokonali Warmię Traveland w eliminacjach Pucharu Polski. Wprawdzie po rzutach karnych i z pominięciem dogrywki, ale jednak.

SĘDZIOWIE ZŁAMALI REGULAMIN, WARMIA NIE PROTESTUJE

Niestety, w ligowej potyczce niemal od początku dominowali gospodarze. Lider I ligi rozpoczął mecz od prowadzenia 3:1, a w 14. minucie po rzucie karnym Marcina Malewskiego było już 7:2.

Fatalny start Wybrzeża okazał się nie do odpracowania. Wprawdzie podopieczni Damiana WleklakaMarcina Lijewskiego zbliżyli się na 5:7, ale olsztynianie nawet na chwilę nie przestawali kontrolować przebiegu gry.

Decydujące ciosy Warmia zadała pomiędzy 40. a 43. minutą. Trzy trafienia z rzędu zanotował wówczas skuteczny po przerwie Mateusz Kopyciński i gospodarze prowadzili już 19:12. Przez ostatni kwadrans Wybrzeże rzuciło zaledwie 3 bramki i mecz na szczycie zakończył się sromotną porażką.

Gdańszczanie do lidera tracą już 6 pkt, ale do rozegrania mają zaległy mecz z Meblami Wójcik Elbląg (19 grudnia).

Spójnia Gdynia - Mueller MKS Grudziądz 36:20 (21:10)
SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Kowalski 3, Chyła 2, Olifferchuk 3, Matuszak 3, Bielec, Wróbel 5, Nazimek 2, Ringwelski 1, Brukwicki, Rychlewski 7, Pedryc 6, Rakowski 3, Derdzikowski 1.

Póki co, gdańszczan w tabeli wyprzedziła nawet nie mająca w tym sezonie aspiracji do awansu Spójnia Gdynia. Podopieczni Marcina Markuszewskiego pewni pokonali w Gdynia Arenie Mueller MKS Grudziądz.

Wprawdzie goście rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale o niespodziance nie mogło być mowy. Gdynianie rzucili 4 bramki z rzędu i prowadzenia nie oddali do końca spotkania. Deklasacja nastąpiła w ostatnich 6 minutach przed przerwą, gdy Spójnia zdobyła 6 bramek pod rząd, w tym ostatnie 3 autorstwa Rafała Rychlewskiego.

Po zmianie stron 2 bramki rzucił Wojciech Matuzak i było już 23:10. Goście odpowiedzieli serią 4 trafień, ale to nie wystarczyło by nawiązać walkę. Gospodarze zakończyli mecz serią 7:1.

Real Astromal Leszno - SMS Gdańsk 28:28 (16:11)
SMS: Kozłowski, Wenta, Bartosik - Moryto 12, Harasymek, Mauer, Skuciński 1, Ziółkowski 2, Marszałek 2, Sićko 10, Jarosiewicz, Salacz, Orpik, Pedric, Piekarski.

Gdańskim licealistom nie dawano wielkich szans w starciu z czołowym zespołem I ligi. Zespół Leszna jeszcze nie dawno ograł na własnym parkiecie głównego kandydata do awansu, czyli Wybrzeże.

SMS od pierwszych minut postawił się Realowi. Po trafieniu Arkadiusza Moryto z rzutu karnego prowadził 3:1. Gospodarze chwilę później odpowiedzieli jednak serią pięciu bramek z rzędu i wyszli na prowadzenie 7:4.

Mimo skutecznej gry Moryto, który do przerwy miał na koncie aż 6 bramek, gdańszczanie rozpoczęli drugą połowę przegrywając 11:16. Seryjnie zdobywane bramki Moryto i Szymona Sićko sprawiły jednak, że na 8 minut przed końcem meczu podopieczni Jana Prześlakiewicza wyszli na prowadzenie 23:21.

Dwubramkową przewagę gdańzcznie mieli jeszcze w 56. minucie (27:25), ale gospodarze doprowadzili do remisu. W 59. minucie rzut karny wykorzystał Moryto, ale licealiści nie zdołali obronić minimalnej przewagi. Do wyrównania doprowadził Piotr Łuczak. Zwycięstwo SMS było na wyciągnięcie ręki, ale podział punktów to i tak spora sensacja.

Wyniki 11 kolejki

• Real-Astromal Leszno - SMS GDAŃSK 28:28 (16:11)
  • Warmia Traveland Olsztyn - WYBRZEŻE GDAŃSK 27:17 (14:9)
  • SPÓJNIA GDYNIA - Mueller MKS Grudziądz 36:20 (21:10)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - Polski Cukier Pomezania Malbork 18:31 (8:15)
  • ŚKPR Świdnica - MKS Kalisz 26:35 (10:20)
  • Meble Wójcik Elbląg - MKS Poznań 30:26 (14:12)
  • Orlen Wisła II Płock - Sokół Browar Kościerzyna 34:28 (16:12)

Opinie (39) 1 zablokowana

• Szaleństwo (1)

Panowie pseudokoledzy trenera Wleklaka.Spadek z ekstraligi to nie zasługa Wleklaka a Waszkiewicza.Transfery obecne to również Waszkiewicz.Pan Waszkiewicz to nie typ walczaka zarówno jako zawodnik jak i trener.Mistrzostwa zdobywał za jego kadencji zespół walczaków na boisku.Poza tym potrzebny jest taki prezes jaki był w dawnym Wybrzeżu.Tak że pseudokrytycy poszukajcie
    trochę w historii klubu i dajcie czas młodym ale walecznym i zaangażowanym trenerom.

• 9 8

• Szaleństwo z tym szaleństwem

A skąd przypuszczenie że pseudokoledzy? Może to ci którzy widzą nieudolność młodego pseudotrenera bez doświadczenia i osiągnięc! To że ktoś zostaje trenerem kadry z układu i w klubie w którym jest w zarządzie to nie znaczy że jest dobrym trenerem. Od zawsze trener broni się wynikami a jakie ma trener Wleklak wszyscy widzą.Stwierdzenie że spadek to zasługa trenera Waszkiewicza jest dużym nadużyciem, za wynik odpowiadali obydwaj.A jaki był prezes w dawnym Wybrzeżu to już na prawdę kpina, wszyscy wiedzą jaki był i dlaczego już nie ma dawnego Wybrzeża.Najbardziej szkoda w tym wszystkim zawodników bo to nie ich wina że wkłada im się do głowy że są najlepsi i muszą awansować do ekstraklasy. Pozdrowienia

• 5 5

• A było trzeba

Było trzeba się utrzymać w ekstraklasie, a były ku temu spokojne szanse. Teraz widać, że łatwiej było się utrzymać niż wrócić z powrotem. Żegnajcie marzenia o ekstraklasie.

• 10 2

• Wybrzeże (2)

Co to za sugestie dać czas....Czas minął teraz widzimy efekty.Ledwo..... wygrana z SMS, podobnie ze Spójnią o porażkach nie wspomnę.Niby wzmocnienia przed sezonem.......nie trafione, ktoś za to odpowiada????Jeszcze w obronie....ok ale atak nie ma kto strzelać i te straty piłek jak drużyna osiedlowa

• 12 3

• co jest w obronie ok? 10 bramek roznicy to o jakiej obronie piszesz?

• 4 0

• Gabriela?

• 0 2

• Brak doswiadczonych zawodnikow robi swoje!!!

kiedy regularnie gral Nilsson wygladalo to zdecydowanie lepiej!!! Potrzeba dwuch doswiadczonych zawodnikow i wtedy jest jakas szansa!!!