Przyjedzie kolejny bramkarz

4 lutego 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Podobnie jak w Hiszpanii, także i w Turcji w pierwszym sparingowym spotkaniu piłkarze Arki zanotowali remis. Gdynianie uzyskali wynik 1:1 (0:0) w grze kontrolnej z białoruskim FC Homel. Do zwycięstwa zabrakło dwóch minut. Kolejnej grze kontrolnej, zaplanowanej w niedzielę, do żółto-niebieskich ma dołączyć kolejny bramkarz, Michał Buchalik z Odry Wodzisław

.

Paweł Zawistowski 76 - Jewgienij Zujew 89

ARKA: Moretto (46 Zoch) - Bruma (62 Wilczyński), Szmatiuk (62 Robakowski), Rozić (62 Żołnierewicz), Bednarek - Bożok (62 Sulima), Płotka (62 Burkhardt), Rafalskis (62 Czoska), Glavina (46 Zawistowski) - Ross (46 Duarte), Ivanovski.

Dla beniaminka białoruskiej ekstraklasy był to ostatni sparing w Turcji, dla Arki pierwszy, ale na boisku nie było widać różnicy w ograniu. W pierwszej połowie to nawet gdynianie byli częściej przy piłce, ale nie potrafili stworzyć sobie dogodnych pozycji strzeleckich.

Przed przerwą trener Dariusz Pasieka zdecydował się na ustawienie 1-4-4-2. Po raz pierwszy w Arce zagrał Maksims Rafalskis. I nie wiadomo, czy nie był to ostatni test Łotysza. Pomocnik w trybie awaryjnym otrzymał powołanie do reprezentacji. Ma ono się rozpocząć w niedzielę w Rydze, ale następnego dnia kadra przeniesie się do... Turcji, aby w środę zagrać mecz towarzyski z Boliwią. Gdynianie zapewne będą próbować wynegocjować, aby Rafalskis dołączył do kadry już w Turcji, bo wówczas mógł zagrać w Arce jeszcze w niedzielę.

Wracając do sparingu z FK Homel to po przerwie szkoleniowiec Arki przeszedł do wariantu 1-4-5-1 oraz dokonał aż dziewięciu zmian. Nie zagrali jedynie narzekający na problemy zdrowotne Tadas Labukas, Joseph Mawaye i Emil Noll oraz trzeci bramkarz, junior Daniel Chudzik.

Jedynego gola żółto-niebieskim przyniosła akcja piłkarzy, którzy zameldowali się na boisku po zmianie stron. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Filipa Burkhardta gola strzelił Paweł Zawistowski.

Białorusini wyrównali w samej końcówce, gdy grali już w "10". W 82. minucie czerwoną kartkę otrzymał Siergiej Kozieka, który faulował Giovanniego Duarte. Skrzydłowy Arki staje się specjalistą od... osłabiania rywali. W Hiszpanii to również po faulu na nim na wykluczenie z boiska zasłużył piłkarz FC Sion.

Nadzieje na odniesienie pierwszego sparingowego zwycięstwa żółto-niebiescy muszą odłożyć do niedzieli (na razie po dwa remisy i porażki), kiedy tej zimy zagrają po raz piąty. Po raz kolejny doszło do zmiany rywala. Najpierw awizowano Szachtiora Soligorsk, potem Wołyń Łuck, czyli szósta drużyna ukraińskiej ekstraklasy, z którą w środę w Turcji zremisowała Lechia 2:2, a ostatecznie gdynianie mają zagrać z Zorią Ługańsk, dwunastą drużyną ligi ukraińskiej.

Wszystko wskazuje na to, że w tym spotkaniu w barwach Arki testowany będzie Michał Buchalik. Gdynianie jeszcze tego nie ogłosili, ale macierzysty klub bramkarza - Odra Wodzisław - poinformował, że 22-latek "wyjechał na testy do ekstraklasowej Arki".

Mierzący 190 centymetrów golkiper w ekstraklasie rozegrał cztery mecze, a jesienią w I-lidze wystąpił w 17 spotkaniach. Ostatnio przebywał na testach w Slovanie Bratysława.

"Mimo początkowych problemów i wielu błędów w bramce już po kilku meczach stał się filarem drużyny i zaporą nie do przejścia. Dobra gra zaowocowała powołaniami do reprezentacji młodzieżowych naszego kraju. Słusznie jest uznawany za jednego z najzdolniejszych polskich bramkarzy młodego pokolenia" - tak reklamuje podopiecznego Odra.

Opinie (54) ponad 20 zablokowanych

• TROJMIASTO (3)

trojmiasto piekna okolica gdyby nie lechia gdansk byla by stolica

• 15 6

• (2)

hahahaha wlasnie dzieki Lechii ludzie ktorzy interesuja sie pilka, patrza na Trojmiasto z lepszej strony. Powody? jest wiele. Najladniejsza gra w Polsce, mocne miejsce w tabeli, wspaniali kibice, juz nie dlugo najladniejszy stadion ligowy w Polsce... gdzie jest Arka?

• 6 9

• (1)

GDYNIA piekne miasto nowoczesne ARKA pany gdansk nie bardzo

• 10 5

• ..?

Jedz na Grabówek lub Chylonię a zobaczysz to "piękne miasto nowoczesne"... to slumsy....

• 0 0

• w gdansku idzie na lepsze postawiono na Gedanie tylko ze kibice lechi o tym jescze nie widza ale sie dowiedza ;)

• 2 3

• W Gdyni idzie na lepsze. Postawilli na Baltyk, kasuja Arke. Prawdziwe derby Pomorza juz nieldugo. (1)

• 1 3

• głupek.

• 3 1

• Arka na remis (1)

Po tym meczu powiem krótko ! Ten nowo pozyskany bramkarz Arki DREWNO ! Pasieka jak zwykle miał nosa ale nie tam gdzie trzeba !

• 2 3

• I o to wlasnie chodzi!!!

• 1 1

• Pozdrowienia dla Arki ... z Niecieczy.

• 2 0

• odwrócić tabele i Arka na czele, uwielbiam klimat derbów takie pozytywne nakręcanie w oczekiwaniu na kolejne ... ZWYCIĘSTWO ! (3)