Przyłożyli się do przerwy

Marta
11 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Arka Rugby

Gdyńscy rugbiści nie mieli większych problemów z pokonaniem "piętnastki" z Olsztyna. Arka zainkasowała bonusowy punkt po wygranej nad WMPD PUDiZ Olsztyn 34:0 (29:0), choć do poprawki musi pójść postawa "Buldogów" w drugiej połowie. Mecz Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot został przełożony na 4 listopada.

Punkty: Wojaczek 5, Nowak 5, Raszpunda 5, Chromiński 5, Motyl 5, Zembroń 5, Macoń 4.

ARKA: Bartkowiak, Wojaczek, Ruszkiewicz (60 Samujło) - Nowak, Rogowski - Jeliński (50 Walczuk), Dąbrowski (55 Madajewski), Raszpunda (60 Moroz) - Szostek (72 Zakaszewski) - Chromiński, Denisiuk, Głuszek, Motyl, Zembroń - Macoń (70 Cygan).

Mecz w praktyce mógłby się zakończyć po 40 minutach. Szybkie i zdecydowane ataki Arki, całkowite opanowanie sytuacji na boisku i pięć przyłożeń "podpartych" dwoma podwyższeniami najwyraźniej odebrały ekipie z Olsztyna nadzieje na nawiązanie nad morzem walki.

Niestety, zupełnie inaczej wyglądał mecz po przerwie i jak zapowiedział szkoleniowiec Arki Maciej Stachura postawa w drugich 40 minutach będzie przedmiotem analiz.

"Mecz składał się z dwóch zupełnie różnych połów. W pierwszej, nasze szybkie, szerokie ataki pozwoliły na zdobycie 29 punktów, po przerwie na boisku grała już zupełnie inna Arka. Chcieliśmy pójść za ciosem, jednak zawodnicy rozprężyli się, zaczęły mnożyć się błędy i w efekcie drugą połowę wygraliśmy tylko 5:0. Nie może być tak, że koncentracji starcza nam tylko na 40 minut. Musimy grać na dobrym poziomie przez 80 minut. Mamy ten mecz nagrany, na pewno w najbliższych dniach będziemy go analizować i wyciągniemy wnioski" - powiedział po meczu trener Arki.

Tabela wprowadzona: 2010-10-16

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Juvenia Kraków - Posnania Poznań 14:13 (7:6), Budowlani Łódź - Pogoń Siedlce 59:0 (31:0), Folc AZS-AWF Warszawa - MACH Czarni Pruszcz Gdański 67:23 (42:9).

Marta

Opinie (27) 2 zablokowane

• w drugiej połowie nie potrzebnie wdali się w walki młynów - wiadomo że Olsztyn ma ciężki młyn i efektem mało punktów

• 0 0

• respect

szacunek dla zespolu z olsztyna. pokazali kilka naprawde fajnych akcji i nie brakowało im woli walki! I połowa w wykonaniu arki naprawde rewelacja, II slabizna. gra sie 80 min...przy bardziej wymagajacym przeciwniku to moze zabolec!

• 0 0

• wystarczy czytać artykuł który komentujesz to byś wiedział że: "Mecz Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot został przełożony na 4 listopada."

• 0 0

• ARKA GDYNIA

Brawo Arka, 1 połowa super, 2 zdecydowanie słabiej. mam nadzieje ze bedzie coraz lepiej. Pozdro dla kibiców rugby z 3miasta

• 0 0

• U 21 Niemcy-Polska

dla wszystkich zainteresowanych krotka relacja filmowa z meczu. Oto link:

• 0 0

• Ogniwo - Arka

Ze względu na wyjazd 4 zawodników na Mistrzostwa Europy U 21 oraz kontuzjom trzech następnych po uzgodnieniu z działaczami Arki - zaproponowaliśmy Zarządowi PZR przeniesienie planowanego na sobotę / 18.10. / spotkania na 31.10. godz. 14.30. Decyzja w czwartek.
    Pozdrawiam

• 0 0

• Puchar Marszałka

Ze względu na małe przerwy w grze ligi Rugby Barbarians Polska zaprasza wszystkich na turniej o puchar Marszałka Województwa w którym spotkają się rezerwy drużyn I ligowych Trójmiasta i Pruszcza Gd.
    Początek spotkań 12.00 - dwa półfinały po losowaniu przeciwników a następnie spotkanie finałowe. Gra 2 x 20 min. Stadion MKS OGNIWO Sopot.