Przypomniał się Hajbowicz

12 listopada 2007 (artykuł sprzed 16 lat)

Trefl Gdańsk

Latem dostał wolną rękę, ale postanowił wypelnić do końca dwuletni kontrakt. W sobotę miejsce w pierwszym składzie Krzysztof Hajbowicz otrzymał dzięki kontuzji Wojciecha Winnika, a mimo to, jak na atakującego przystało, należał to najczęściej punktujących. Siatkarze Trefla pokonali w Gdańsku Orła Międzyrzecz 3:0 (25:23, 25:20, 25:23).

TREFL: Kruk, Hajbowicz, Chwastyniak, Stancelewski, Serafin, Szczurowski, Poskrobko (libero) oraz Kocik, Szulik, Drabkowski, Świrydowicz.

- Bardziej jestem zadowolony z wyniku niż z naszej gry. Mieliśmy bardzo dużo szczęścia. W pierwszym secie nie radziliśmy sobie z zagrywką Orła, w drugim własne błędy spowodowały, że przez chwilę było gorąco. Zgodnie z przedmeczowymi założeniami dobrze zaprezentowaliśmy się w bloku - ocenił Wojciech Kasza.

Trener Trefla miał za złe podopiecznym, że od początku ustawili się w pozycji goniących. Do wyniku 5:10 szkoleniowiec wykorzystał obie przysługujące mu przerwy. Na niewiele się to zdało. Przy 12:20 można było zacząć przygotowywać się do... odrabiania strat w meczu w drugiej partii. Tymczasem diametralnie obraz gry zmieniło wejście na rozegranie Marcina Drabkowskiego. Dobrze na boisko wprowadził się też Krzysztof Kocik. Akcje miejscowych nabrały na płynności. Ponadto gdańszczanie pokazali, że i oni potrafią odrzucić zagrywką rywali od siatki, a następnie postawić skuteczny blok. I stała się rzecz niewiarygodna. Trefl zdobył 13 punktów, przyjezdni tylko 3 i inauguracyjnego seta zapisano na korzyść gospodarzy!

W drugiej odsłonie role się odwróciły. Tym razem gdańszczanie nie poszanowali przewagi 12:4 i 16:9. "Gorąca chwila", o której wspominał trener Kasza, pojawiła się, gdy Orzeł zbliżył się na 16:18.

Set trzeci to kolejne emocje, zwieńczone happy endem dla miejscowych. Trefl wyciągnął z 5:9 na 16:16. Piłkę meczową asem serwisowym zdobył Wojciech Serafin, a mecz za drugim podejściem zakończył Witold Chwastyniak. Trzy punkty zostały w Gdańsku, a Orzeł, który podobał się tak na boisku, jak i trybunach (wspierała przyjezdnych grupa kibiców) wrócił do domu z pustymi rękoma.

Gdańszczanie awansowali na fotel wiceliderów. Jednak za tydzień, w ósmej kolejce będą pauzowali. Przy niekorzystnym układzie wyników, nasza drużyna może zostać wyprzedzona aż przez trzech rywali, którzy na razie rozegrali o jedno spotkanie mniej.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Avia Świdnik - Skra II Bełchatów 3:0 (25:17, 25:22, 25:23), KS Poznań - GTPS Gorzów 3:2 (25:21, 27:29, 16:25, 25:22, 15:10), Energetyk Jaworzno - Gwardia Wrocław 0:3 (24:26, 18:25, 18:25), SMS PZPS Spała - BBTS Original Siatkarz Bielsko-Biała 1:3 (16:25, 25:21, 22:25, 20:25. Pauza: AZS Nysa.

11. SMS PZPS I Spała 7 0 1:21

• No i fajnie. Liczy się komplet punktów moim zdaniem. Orla uważam za zespół nieco nieobliczalny, dlatego cieszy mnie ten wynik.
    Ogółem fajnie było na meczu - wreszcie odpowiednia atmosfera i od razu inne widowisko. Cieszy mnie tez to, że wynik nie oddaje przebiegu tego meczu - ten, kto nie był, niech wie, że było duuuużo duuuużo ciekawiej, niż przedstawia to wynik. Jeden z fajniejszych i ciekawszych meczów, na jakich byłam tu w Gdańsku (jeśli chodzi o siatkówkę panów).

Mam tylko jeden minus, który ujmę krótko: nie mam pojęcia, kto dał sędziom licencje. Na szczęście nie można powiedzieć, że dzięki nim któryś z zespołów miał łatwiej, bo mylili sie moim zdaniem po równo na obie strony - siedziałam blisko boiska i niektóre akcje ewidentnie źle były interpretowane. I to wcale nie akcje trudne, skoro człowiek bez licencji mógł je bez problemu wyłapać.

• 0 0

• mają chłopy farta

inaczej byłoby to co w koszu
    dziadki do domu
    a tak jeszcze trochę keszu natłuką a i awans można będzie potem.... przegrać

• 0 0

• jakbyś był na meczu i widział to byś stwierdził, że chłopy mają doświadczenie a nie farta a trener Kasza w tym meczu miał wyjątkowego nosa do zmian( Hajbowicz, Drabkowski, Szulik), najlepszy chyba mecz dla kibiców w tym sezonie.
    pozdrawiam

• 0 0

• byłem i widziałem

trener trzesący się jak galareta, który to już raz w połowie seta nie ma żadnego pola manewru

ten mecz Orzeł przegrał a nie Trefl wygrał ale jak grali wszystko na Wesołka, mojego znajomka z Malborka, ale już mającego swoje lata, to wybacz...,

ale niech Trefl daj sobie zyje w przekonaniu ze jest wielki....

reka w nocniku pewna

• 0 0

• Trefl zyje w przekonaniu ze jest wielki??? to chyba niektózy z was sie boją ze może być za duży.

• 0 0

• jesli byłeś i teraz piszesz takie głupoty to albo alkohol Ci zamydla rzeczywistosć albo co gorsza cholernie Ci zależy żeby sie chlopakom nie udawało.Tym bardziej cieszę się ze wygrali, bo ludzi przeciwko Treflowi oprócz druzyny i kibiców z Międzyrzecza. było o 1 wiecej ( jakbyś dalej nie rozumiał chodzi o Ciebie). rozumiem że wydajesz pieniądze na bilet żeby cieszyć sie z ew. porażek czy słabej gry siatkarzy z Gdańska?!!wow

• 0 0

• ja ty jakis poj...... ny jestes

wydaje pieniadze na co chce
    poszedlem nie dla tej nedzy Treefla tylko aby spotkać się z Wesołkiem
    jak nie kumasz co napisałem wcześniej

• 0 0

• wystarczyło przyjść zaraz po meczu i nie oglądać tej "nędzy". zachowuj się zakompleksiony kolego.

• 0 0

• ignorujmy wypowiedzi jakk ta tego człowieka, który zle zyczy chlopakom.

wracając Hajbowicz zagrał niezłe zawody chociaż widać było jak w czasie meczu łapał sie za plecy jak by trzeba było zagrac z 5 setów to by nie dał chyba rady.

• 0 0

• wywiad z trenerem Avii Świdnik dla GW

A czemu najlepsi ligowcy zawodzą?

- Ciężko powiedzieć, ale to dla mnie ogromne zaskoczenie. Przecież jeżeli w najbliższej kolejce GTPS przegra z zespołem z Poznania, to spadnie na ostatnie miejsce. Po prostu myślę, że w tych drużynach wewnętrznie dzieje się coś niedobrego. Jeżeli po wywalczeniu awansu przez Trefl zwalnia się trenera i zatrudnia kogoś z mniejszym doświadczeniem niż poprzednik, a skład zespołu oparty jest na utytułowanych zawodnikach, to może mieć to wpływ na ich postawę. Podobna sytuacja jest w Gorzowie.

Autor: obserwatorka