Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 2:5. Półfinał Fortuna Puchar Polski zdobyty

2 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Marcus awansował na drugiej miejsce w historii najlepszych snajperów Arki Gdynia. Zdobył 61 goli, jednego mniej od lidera tej klasyfikacji - Stanisława Gadeckiego. Marcus awansował na drugiej miejsce w historii najlepszych snajperów Arki Gdynia. Zdobył 61 goli, jednego mniej od lidera tej klasyfikacji - Stanisława Gadeckiego.

Arka Gdynia wygrała na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 5:2 (1:1) i awansowała do półfinału Fortuna Puchar Polski. Dwa gole strzelił Marcus, który dzięki temu przesunął się na 2. miejsce w klasyfikacji wszech czasów najlepszych, klubowych snajperów. Z dorobkiem 61 goli już tylko jedno trafienie dzieli go od lidera - Stanisława Gadeckiego. Kolejny mecz w tych rozgrywkach żółto-niebiescy mają rozegrać 7 kwietnia, a rywala wskaże losowanie, którego termin nie został jeszcze ogłoszony. Potencjalnych rywali wyłonią wtorkowo-środowe mecze.

39 Rosołek
  • 46' 5 Stępień Zmiany 8 Uwakwe
  • 58' 28 Mikołajczyk Zmiany 6 Pięczek
  • 59' 13 Radionow Zmiany 21 Kobusiński
  • 62' 20 Knap Zmiany 44 Wyjadłowski
  • 89' 10 Tomalski Zmiany 24 Rakoczy
  • 13' 29 Marcjanik Zmiany 3 Memić
  • 63' 21 Skóra Zmiany 11 Mazek
  • 76' 39 Rosołek Zmiany 18 Sasin
  • 45+3 Stefanik karny
  • 90+5 Cikos
  • 38' Żebrowski
  • 53' Rosołek
  • 71' Marcus karny
  • 88' Marcus
  • 90+4 Valcarce
  • 11' Stępień
  • 32' Tomalski
  • 60' Hladik
  • 67' Górski
  • 45+1 Valcarce
  • 74' Ślesicki

Fortuna Puchar Polski - pary ćwierćfinałowe

• Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 2:5 (1:1)
  • Lech Poznań - Raków Częstochowa 0:2 (0:0)
  • 3.03, 17:30 Chojniczanka - Cracovia
  • 3.03, 20:30 Legia Warszawa - Piast Gliwice

Rewolucja w "11" Arki. W porównaniu z meczem z Jastrzębiem aż pięć zmian. Trener Marzec do podstawowego składu wpisał aż czterech młodzieżowców

Arka Gdynia - GKS 1962 Jastrzębie 1:0 - relacja, foto, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

po ostatnim meczu trener Marzec cieszył się tylko z punktów

Czy sędzia mylił się w meczu Arka Gdynia - GKS 1962 Jastrzębie 1:0 - ankieta

ławka rezerwowych Arki: 22 Kajzer - 3 Memić, 9 Siemaszko, 11 Mazek, 18 Sasin, 20 Młyński, 7 Aleman, 77 Hiszpański
Puszcza dokonała dwóch zmian w porównaniu z meczem ćwierćfinałowym, w którym pokonała Lechię 3:1. Do gry wchodzą: Hladik (Puszcza Niepołomice) i Rodionov (Puszcza Niepołomice)

Puszcza Niepołomice - Lechia Gdańsk 3:1 - relacja

ławka rezerwowych Puszczy: 99 Górski (Puszcza Niepołomice) – 6 Pięczek, 7 Bartosz, 8 Uwakwe, 18 Klec, 21 Kobusiński, 23 Zarkis, 24 Rakoczy, 44 Wyjadłowski
Arka w półfinale Pucharu Polski może znaleźć się już po raz siódmy w historii. Puszcza nigdy nie przebiła się przez ćwierćfinał, a w tej fazie jest dopiero po raz drugi

Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia - zapowiedź

mecz Puszcza - Arka rozpoczyna ćwierćfinały Fortuna Puchar Polski

Pozostałe pary
2.03., 20:30 Lech Poznań - Raków Częstochowa
3.03, 17:30 Chojniczanka - Cracovia
3.03, 20:30 Legia Warszawa - Piast Gliwice

W tej edycji pucharu Puszcza wyspecjalizowała się w ogrywaniu gdańskich drużyn. W pierwszej rundzie pokonała na wyjeździe IV-ligowego Jaguara 4:1, a w 1/8 finału sprawiła jedną z największych niespodzianek tej fazy rozgrywek, eliminując Lechię Gdańsk po zwycięstwie w Sosnowcu 3:1. Pomiędzy tymi meczami okazała się zaś lepsza od I-ligowego GKS 1962 Jastrzębie, zwyciężając 2:0.
Arka w drodze do ćwierćfinałów wygrywała z: Górnikiem Polkowice 5:0, Koroną Kielce 2:0 i Górnikiem Łęczna 2:1

Adam Deja: Zrobimy wszystko, aby Puchar Polski ponownie zdobyć dla Arki, dla Gdyni

Arka w oficjalnych spotkaniach tylko z Puszczą wygrywała. Wszystkie dotychczasowe mecze odbyły się na zapleczu ekstraklasy. Jesienią Arka wygrała 3:2, mimo że kończyła w "10". Natomiast w sezonie 2013/14 gdynianie triumfowali w Niepołomicach 5:2, by w rewanżu u siebie zwyciężyć 3:2.

17.20.2013 Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 2:5 - relacja

dziś musimy poznać zwycięzcę, gdyby rozstrzygnięcia nie było po 90 minutach, sędzia Paweł Gil z Lublina zarządzi dogrywkę 2x15 minut, a gdyby i ona nie przeniosła rozstrzygnięcia, będą strzelane rzuty karne.
Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki, Puszcza czarne stroje
w wyniku losowania kapitanów Marcjanika (ARKA Gdynia) i Mikołajczyka (Puszcza Niepołomice) drużyny zamieniają się stronami boiska
1'
od środka mecz rozpoczęła Puszcza
1'
Arka w ustawieniu 1-3-5-2, Puszcza według schematu 1-4-1-4-1
3'
gra na razie jedną stroną boiska. W Arce gra tutaj Valcarce (ARKA Gdynia). Hiszpan dziś ustawiony w tercecie defensorów, gdy wcześniej grał na lewym wahadle
5'
Rosołek (ARKA Gdynia) faulowany przed polem karnym przez Stefanika (Puszcza Niepołomice)
6'
krótko rozegrany rzut wolnym, ale Deja (ARKA Gdynia) nie znalazł miejsca na uderzenie
6'
wrzut z autu Żebrowskiego (ARKA Gdynia) bezpośrednio w pole karne rywali, ale nikt z jego kolegów nie doszedł do piłki
7'
Radionow (Puszcza Niepołomice) ucierpiał w starciu z Danchem (ARKA Gdynia)
8'
zbyt mocne podanie do Marcusa (ARKA Gdynia). Piłkę przejął Kobylak (Puszcza Niepołomice)
8'
wrzut z autu w pole karne także piłkarzy Puszczy. Piłkę przejął Krzepisz (ARKA Gdynia)
9'
Kobylak (Puszcza Niepołomice) z kłopotami wybił piłkę po ostrym dośrodkowaniu Deji (ARKA Gdynia)
10'
Kobylak (Puszcza Niepołomice) złapał piłkę po wyrzucie z autu Żebrowskiego (ARKA Gdynia)
11'
Żółtą kartką został ukarany Stępień (Puszcza Niepołomice) po faulu na Skórze
12'
zarysowała się przewaga Arki
12'
Deja (ARKA Gdynia) znów z rzutu wolnego nie zdecydował się na strzał, choć do bramki było około 25 metrów, zabrał do Marcusa (ARKA Gdynia), który nie dał rady minąć Tomalskiego (Puszcza Niepołomice)
13'
kontra Puszczy, zagranie wzdłuż bramki Arki Górskiego, piłka nie została dotknięta przez żadnego z piłkarzy
13'
kontuzja Marcjanika (ARKA Gdynia), najwyraźniej uraz mięśniowy, rozgrzewa się Memić
13'
ARKA Gdynia przeprowadza wymuszoną zmianę. Boisko opuszcza Marcjanik, w jego miejsce wchodzi Memić.
13'
opaskę kapitana od Marcjanika (ARKA Gdynia) przejął Marcus (ARKA Gdynia)
13'
dla Memicia (ARKA Gdynia) to debiut w oficjalnym meczu Arki. To Holender, który zimą pozyskany został z II-ligowego Bytovii
15'
po zejściu Marcjanika (ARKA Gdynia) Arka przeszła do ustawienia 1-4-4-2. Obrońcy od prawej to teraz: Ślesicki (ARKA Gdynia), Danch (ARKA Gdynia), Memić (ARKA Gdynia), Valcarce (ARKA Gdynia)
18'
niecelny strzał z woleja Marcusa (ARKA Gdynia)
20'
zablokowany strzał Serafina (Puszcza Niepołomice)
20'
Rosołek (ARKA Gdynia) w polu karnym nie doszedł do podania Żebrowskiego (ARKA Gdynia)
21'
niecelnie główkuje Rosołek (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA Gdynia)
23'
teraz z autu w pole karne piłkę wrzucił Ślesicki (ARKA Gdynia), ale też nie zaskoczył rywali
24'
Krzepisz (ARKA Gdynia) interweniuje poza własnym polem karnym
24'
niecelnie strzelał Memić (ARKA Gdynia)
25'
posiadanie piłki 54:46 na korzyść Arki
25'
jeszcze bez celnego strzału z obu stron
27'
nie było też jeszcze żadnego rzutu rożnego, może dlatego rekompensują to sobie obie drużyny wrzutami z autu piłki w pole karne, teraz tak zagrała Puszcza, ale bez rezultatu
29'
Żebrowskiego (ARKA Gdynia) to bardziej było podanie do bramkarza niż strzał po dośrodkowaniu Valcarce (ARKA Gdynia)
30'
Tomalski (Puszcza Niepołomice) pada w polu karnym i czeka na gwizdek, sędzia pozwolił wyprowadzić piłkę Ślesickiemu (ARKA Gdynia), uznając że faulu nie było
30'
przypomnijmy, że w odróżnieniu od meczów I ligi, w Pucharze Polski jest system VAR
32'
piłka odbiła się od Radionowa (Puszcza Niepołomice) po podaniu Górskiego (Puszcza Niepołomice) i wyszła poza bramkę
32'
Żółtą kartką został ukarany Tomalski (Puszcza Niepołomice) po faulu na Marcusie
34'
celny strzał sprzed pola karnego Rosołka. Jednak lekki i w środek bramki, a zatem bez zaskoczenia dla bramkarza
35'
Cikos (Puszcza Niepołomice) włączył się do ataku gospodarzy, ale został złapany na spalonym
35'
w walce o górną piłkę zderzenie głowami Deji (ARKA Gdynia) i Stępnia
35'
sztaby medyczne obu drużyn na boisku
36'
obandażowana głowa Stępnia
37'
Deja (ARKA Gdynia) zostaje na boisku, gospodarze na razie w "10"
38'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Żebrowski. Marcus przejął piłkę zbyt krótko wybito przez Mikołajczyka i od razy zagrał na 17 metr, a Żebrowski technicznym uderzeniem lewą nogą zdobył dla Arki prowadzenie
41'
już 10 fauli gospodarzy, większość przewinień na bardzo aktywnym Marcusie (ARKA Gdynia)
42'
Arka zaś bez żadnego faulu!
44'
zablokowany strzał Valcarce (ARKA Gdynia), będzie rzut rożny
45'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z narożnika boiska Deji (ARKA Gdynia)
45+1
Memić (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza bramkę po szybkiej kontrze Cikosa (Puszcza Niepołomice), którego starał się powstrzymać Valcarce
45+1
VAR sprawdza sytuacje, czy nie było faulu
45+1
Rzut karny dla Puszczy. Sędzia uznał, że Cikosa faulował Valcarce
45+3
[1:1] Puszcza Niepołomice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stefanik z karnego. Krzepisz rzucił się w prawy róg i tam poszła piłka, ale bramkarz nie miał szans, by sięgnąć futbolówkę
45+1
Żółtą kartką został ukarany Valcarce (ARKA Gdynia).
45+4
rzut rożny dla Arki
45+5
Cikos (Puszcza Niepołomice) tym razem faulowany we własnym polu karnym
45+5
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. PUSZCZA NIEPOŁOMICE - ARKA GDYNIA 1:1
Puszcza oddała jeden celny strzał, w dodatku z karnego i na przerwę zeszła z remisem. Faul Valcarce (ARKA Gdynia) w doliczonym czasie gry był zaledwie jednym z dwóch przewinień, które sędzia odgwizdał Arce w tej połowie.
Gdynianie zaczęli pechowo, gdyż i tak przemeblowany skład trzeba było modyfikować po kontuzji Marcjanika (ARKA Gdynia). Starali się atakować, ale długo nie potrafili dobić się do groźnego strzału. Odmienił to Żebrowski (ARKA Gdynia), który ładnym technicznym uderzeniem zdobył prowadzenie.
Tym bardziej szkoda, że Arka nie utrzymała korzystnego wyniku do przerwy. Mecz nie obfituje w podbramkowe sytuacje. Puszcza niedostatki piłkarskie nadrabia ostrą grą. Przepisy przekroczyła już 12 razy, zarobiła 2 żółte kartki.
w przerwie rozgrzewa się Uwakwe, ten piłkarz 12 lat temu był na testach w Arce, ale angażu w Gdyni nie otrzymał
46'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stępień, w jego miejsce wchodzi Uwakwe.
46'
Puszcza dokonała zmiany na pozycji defensywnego pomocnika. Stępień (Puszcza Niepołomice) grał z rozbitą głową i miał na koncie żółtą kartkę. Uwakwe (Puszcza Niepołomice) to doświadczenie, ma już 34 lata
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, w przerwie w gdyńskiej drużynie nie było zmian
48'
z dużym impetem w środkowej strefie boiska Danch (ARKA Gdynia) zaatakował Radionowa (Puszcza Niepołomice) w walce o piłkę. Rywal wypadł aż poza linię boczną
49'
niecelnie sprzed pola karnego strzelał Hladik (Puszcza Niepołomice)
50'
początek tej połowy z przewagą Puszczy
53'
[1:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rosołek. Rajd lewym skrzydłem Valcarce. Hiszpan zagrał do Żebrowskiego, którego strzał z 10. metra został zablokowany, do piłki dopadł w polu bramkowym Rosołek i wpakował ją do siatki. Nie było zatem potrzeby sprawdzać, czy blokując strzał Żebrowskiego Stefanik nie zagrał ręką
55'
niecelny strzał Mikołajczyka (Puszcza Niepołomice) z dystansu
54'
Puszcza przygotowuje podwójną zmianę
58'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mikołajczyk, w jego miejsce wchodzi Pięczek, a opaskę kapitana przejął Uwakwe
59'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Radionow, w jego miejsce wchodzi Kobusiński.
60'
Żółtą kartką został ukarany Hladik (Puszcza Niepołomice).
62'
Puszcza stara się atakować, piłka uciekła poza boisko Cikosowi (Puszcza Niepołomice)
62'
skurcze łapią Skórę (ARKA Gdynia)
62'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Knap, w jego miejsce wchodzi Wyjadłowski.
62'
rozgrzewa się Mazek, bo chyba będzie potrzebna zmiana za 17-latka
63'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Mazek.
64'
Krzepisz (ARKA Gdynia) przejął piłkę po zagraniu Kobusińskiego (Puszcza Niepołomice)
67'
Żółtą kartką został ukarany Górski (Puszcza Niepołomice) za dyskusję z sędzią
67'
zderzenie Uwakwe (Puszcza Niepołomice) i Memicia (ARKA Gdynia) w polu karnym Puszczy
67'
sędzia uznał, że faulował Memić (ARKA Gdynia), ale jeszcze czekamy na analizę VAR
69'
sędzia udaje się do monitora, aby ocenić na video, kto faulował
70'
sędzia wraca i dyktuje rzut karny dla Arki, uznając, że to Uwakwe (Puszcza Niepołomice) faulował Memicia (ARKA Gdynia)
71'
[1:3] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus z rzutu karnego. Bramkarz rzucił się tam, gdzie Marcus skierował piłkę, ale futbolówka po jego rękawicach wpadła do siatki
71'
dla Marcusa (ARKA Gdynia) to gol nr 60 w historii występów w Arce. W klubowej tabeli wszech czasów zrównał się z Nicińskim, z którym dzieli 2. miejsce. Liderem jest Gadecki - 62 gole
72'
do zmiany przygotowuje się Sasin
74'
Żółtą kartką został ukarany Ślesicki (ARKA Gdynia), który stracił piłkę, a potem faulował przed własnym polem karnym
75'
strzał Serafina (Puszcza Niepołomice) z rzutu wolnego zablokowany
76'
zamieszanie w polu karnym, Krzepisz (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale Kobusińskiego (Puszcza Niepołomice), a strzał Cikosa (Puszcza Niepołomice) obok słupka
76'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rosołek, w jego miejsce wchodzi Sasin.
80'
Danch (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza własną bramkę
82'
kontra Arki po rzucie rożnym rywali. Niecelny strzał Mazka
85'
Memić (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie Kobusińskiego (Puszcza Niepołomice), gospodarze sygnalizują, że było zagranie ręką obrońcy, ale sędzia nie podziela tych opinii
87'
Kobylak (Puszcza Niepołomice) łapie piłkę po strzale Łabojko (ARKA Gdynia)
88'
zablokowany Sasin (ARKA Gdynia) w polu karnym. Będzie rzut rożny
88'
krótko rozegrany korner przez Arkę, a następnie strzał wysoko nad bramką Mazka
88'
Marcus (ARKA Gdynia) mógł sam strzelać, ale zdecydował się na podanie do Żebrowskiego (ARKA Gdynia). Piłkę wybił Stefanik (Puszcza Niepołomice)
88'
[1:4] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Tym razem to on dobił piłkę do siatki po interwencji bramkarza, który odbił piłkę po strzale Żebrowskiego
89'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tomalski, w jego miejsce wchodzi Rakoczy.
89'
Marcus (ARKA Gdynia) samodzielnie na 2. miejscu w klasyfikacji wszech czasów najlepszych snajperów Arki. Ma 61 goli, lider - Gadecki 62
90'
Krzepisz (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale głową Hladika (Puszcza Niepołomice)
90'
5 minut doliczonych
90+2
zablokowany strzał Rakoczego (Puszcza Niepołomice)
90+3
Danch (ARKA Gdynia) wybił pikę nad poprzeczką
90+4
[1:5] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Valcarce. Kontra i indywidualna akcja Hiszpana. Wybiegł z własnej połowy do sytuacji sam na sam z bramkarzem i przerzucił piłkę nad nim
90+5
[2:5] Puszcza Niepołomice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Cikos, który posłał piłkę do siatki głową
90+6
kolejny rzut rożny dla gospodarzy
90+6
KONIEC MECZU. PUSZCZA NIEPOŁOMICE - ARKA GDYNIA 2:5
Arka Gdynia ma patent na Puszczę. W czwartym oficjalnym meczu z tą drużyną odniosła czwarte zwycięstwo, a w drugi meczu w Niepołomicach ponownie wygrała aż 5:2. Tym samym żółto-niebiescy oo raz siódmy w historii klubu awansowali do półfinału Pucharu Polski.
Inną historię pisze Marcus (ARKA Gdynia). Dzięki dwóm golom jest już drugi w tabeli wszech czasów najlepszych snajperów klubu. Do lidera - Gadeckiego traci już tylko jedną bramkę.
W drugiej połowie to nawet Puszcza była częściej przy piłce, ale Arka była zdecydowanie konkretniejsza pod bramką rywali i skuteczniejsza. Łącznie oddała aż 10 celny strzałów, a połowę z nich zamieniła na gole.
Półfinał Pucharu Polski planowany jest na 7 kwietnia. Natomiast nie ma jeszcze terminu losowania tej fazy rywalizacji.

2 marca 2021, godz. 17:30