Remis uciekł w końcówce pierwszej połowy

Krzysztof Klinkosz
5 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Blisko przełamania trwającej od 24 października passy porażek byli w sobotę podopieczni Daniela Waszkiewicza. Szczypiorniści AZS AWFiS do końca walczyli o pełną pulę w meczu wyjazdowym w Puławach. Ostatecznie jednak to ekipa Azotów okazała się minimalnie lepsza od gdańskiej i wygrała 32:30 (16:12). Już w środę akademicy muszą stawić się w Płocku na meczu 1/8 finału Pucharu Polski.

AZOTY: Wyszomirski, Stęczniewski - Zydroń 10, Lasoń 6, Zinczuk 5, Płaczkowski 3, Witkowski 2, Sieczka 2, Gowin 1, Kus 1, Afanasjev 1, Szyba 1, Kurowski 0, Siemionow 0.

AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Kostrzewa 11, Chrapkowski 5, Bednarek 3, Ringwelski 3, Fogler 2, Olęcki 2, Marciniak 2, Sulej 2, Jankowski 0.

Mecz był zacięty i emocjonujący od samego początku. Choć pierwszą połowę gdańszczanie przegrali różnicą 4 trafień to jednak przez większość czasu gry tej odsłony utrzymywała się ich jedno, dwu bramkowa przewaga.

Dopiero przed przerwą Azoty zaczęły grać skuteczniej. W 21. minucie gdańszczanie prowadzili jeszcze 9:8, ale ostatnie dziewięć minut przegrali aż 3:8, stąd tak niekorzystny wynik po pół godzinie gry.

W drugiej części meczu Azoty dorzuciły jeszcze jedno trafienie do różnicy dzielącej obydwa zespoły (19:14 w 33 minucie). Wówczas rozpoczął się pościg gdańszczan. Akademicy nie zamierzali rezygnować z wywiezienia z Puław choćby punktu i 6 minut później zniwelowali dystans do 2 trafień (19:21).

W ostatnich 10 minutach meczu gdańszczanom udawało się kilka razy rzucać bramkę kontaktową, jednak nie byli w stanie przełamać gospodarzy. Tym samym nasza drużyna skończyła mecz z minimalną porażką, a Azoty po tym zwycięstwie umocnili się w środkowej strefie tabeli.

Dla akademików było to siódmy przegrany mecz z rzędu w ekstraklasie! Bez punktu pozostają od 17 października, kiedy to wygrali z Chrobrym Głogów. Tydzień później od przegranej w Piotrkowie zaczął się serial porażek.

Ta fatalna passa musi zostać przerwana w najbliższą niedzielę, kiedy o 17.00 w Gdańsku stawi się Powen Zabrze. Stawką pojedynku będzie uniknięcie ostatniego miejsca w tabeli. Wcześniej, bo już w środę akademicy muszą pojechać na Puchar Polski do Wisły Płock, bo wycofanie grozi dotkliwą finansową karą. Wyniki tych spotkań już można obstawiać w naszym typerze.

Tabela wprowadzona: 2009-12-06

Wyniki 14 kolejki ekstraklasy szczypiornistów: Zagłębie Lubin - Piotkowianin 24:20 (12:9), NMC POWEN Zabrze - Vive Targi Kielce 21:37 (10:17), AS-BAU Śląsk Wrocław - Nielba Wągrowiec 33:30 (13:14), MMTS Kwidzyn - Wisła Płock 33:31 (12:15), SPR Chrobry Głogów - OKPR Traveland-Społem Olsztyn 20:32 (12:16).

Opinie (10)

• ,,Minimalna porażka'' to jak sama nazwa mówi nazywamy..

..porażkę jedną bramką-minimalną różnicą a nie dwoma .

• 3 8

• Do ZNAWCÓW PUNKTOWYCH

Bardzo dobry mecz w wykonaniu AZS-u. Zabrakło bardzo niewiele, by wywieźli punkty z gorącego terenu z Puław. Super zagrali: Zimakowski, Olęcki, Kostrzewa, Sulej, Chrapkowski, Ringwelski. Niewiele im ustępował Bednarek. Gdyby tak zagrali w środę, to Lubin wyjechałby bez punktów! Ale tak grając i zachowując więcej zimnej krwi w końcówkach akcji, Akademicy mogą wygrać pozostałe mecze. Tylko muszą chcieć grać tak jak w Puławach! Życzę im sukcesów w kolejnych meczach! A ZNAWCY PUNKTOWI niech dalej nagradzają SWOICH PUPILI SZÓSTKAMI, a tych co na nie zasługują obrzucą stekiem obelg! WSTYD MI ZA WAS!!!
    Ps. Nawet kibice z Puław byli pod wrażeniem gry chłopaków z Gdańska i gratulowali im dobrych zawodów!

• 13 0

• Minimalna porazka

Albo sie wygrywa albo przegrywa lub tez remisuje.Co to znaczy minimalna porazka?Ile jest punktow za minimalna porazke?