Rafał Sumowski
18 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Dawid Kubowicz został zesłany do rezerw Arki. W pierwszym sparingu obrońca zdobył dla drugiej drużyny gdynian hat-tricka. Dawid Kubowicz został zesłany do rezerw Arki. W pierwszym sparingu obrońca zdobył dla drugiej drużyny gdynian hat-tricka.

Rezerwy Arki Gdynia rozgromiły IV-ligową Olimpię Osowa 8:0 (1:0). Hat-trickiem popisał się odesłany z pierwszej drużyny obrońca Dawid Kubowicz. Gorzej spisał się drugi zespół Lechii Gdańsk, który przegrał wyjazdowy sparing z Bytovią 0:5 (0:1). Podopieczni Krzysztofa Wilka nie byli w stanie nawiązać walki z II-ligowcem, gdyż kilkunastu piłkarzy pojechało do Jarocina na spotkanie pierwszego zespołu. Porażki z Rodłem Kwidzyn doznała Polonia Gdańsk, a mecze przygotowawcze z tygodniowym opóźnieniem rozpocznie Bałtyk Gdynia. Z powodu warunków atmosferycznych odwołano spotkanie z Chojniczanką.

Arka II Gdynia - Olimpia Osowa 8:0 (1:0)
Bramki: Kubowicz 3 (1 z rzutu karnego), Mrozik 2, Patok, Fierka, Szulc

ARKA:
I połowa: Kamola - Sulewski, Kreft, Kubowicz, Stolc - Awans, Mosiejko, Gałecki, Aurelio, Jankowski - Patok (30 Wardziński)
II połowa: Kamola (60 Piotrowski) - Kubowicz, Sztandar, Robakowski, Kowalczyk - Mrozik, Matys, Nalepa, Szulc, Patelczyk - Wardziński (60 Fierka)

Drugi zespół Arki na początek zimowych sparingów zmierzył się na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni z Olimpią Osowa. Na to spotkanie trener Grzegorz Witt otrzymał do dyspozycji sześciu zawodników, którzy dotychczas trenowali z pierwszą drużyną.

W tym gronie znaleźli się Patryk Kamola, Robert Sulewski, Radosław Robakowski, Michał NalepaMichał Gałecki. Do rezerw skierowano także Waltera Avansa. Argentyńczyk zrobił w Gdyni mniejsze wrażenie niż jego brat Gabriel, którym w tym samym czasie w Cetniewie zagrał z pierwszym zespołem przeciwko Jagiellonii.

ARKA ULEGŁA JAGIELLONII W INAUGURACYJNYM SPARINGU

O ile po pierwszej połowie Arka II prowadził tylko 1:0, po przerwie gdynianie urządzili sobie na IV-ligowcu prawdziwą kanonadę. Hat-tricka ustrzelił odstawiony od pierwszej drużyny Dawid Kubowicz, a dwa gole zdobył testowany Kacper Mrozik, którego Arka sprawdzała już latem. Pomocnik mający za sobą grę w rezerwach Zawiszy Bydgoszcz studiuje obecnie na gdańskiej AWFiS.

Efektownym uderzeniem na 5:0 z pierwszej piłki popisał się Mateusz Szulc po akcji z Damianem MatysemDawidem Patelczykiem. W sumie gdynianie nastrzelali aż 8 bramek.

- Można rzec, że dzisiejszy rywal był dla nas idealny na rozpoczęcie sparingów. Z drugiej strony trudno przez pryzmat tego spotkania pokusić się o ocenę zawodników. Na przykład Avansa widziałem dziś w akcji po raz pierwszy. Myślę jednak, że o każdym z graczy można powiedzieć więcej pozytywów niż negatywów. Może za wyjątkiem bramkarzy, którzy specjalnie nie mieli pracy. W pierwszej połowie przeciwnicy mieli więcej sił i skuteczniej blokowali bramkę, w drugiej odjechaliśmy im z wynikiem - podsumował trener Witt.

RUCHY TRANSFEROWE W ARCE II GDYNIA PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ:
Przyszli: Dawid Kubowicz (obrońca), Marco Aurelio (pomocnik, Brazylia), Przemysław Stolc (obrońca) - wszyscy z pierwszego zespołu

Może przyjść: Kacper Mrozik (pomocnik, szuka klubu)

Odeszli: -

Mogą odejść: Michał Nalepa (pomocnik), Radosław Robakowski (obrońca), Robert Sulewski (obrońca) - trenują z pierwszym zespołem

Następne zimowe sparingi Arki II Gdynia:
25 stycznia Gdynia Gryf Wejherowo (II liga) godz. 15
1 lutego Gdynia Amator Kiełpino (IV liga)
8 lutego Gdynia Kaszubia Kościerzyna (III liga)
15 lutego Gdynia Pomorze Potęgowo (III liga)
19 lutego Gdynia KS Chwaszczyno (IV liga)
22 lutego Gdynia Orlęta Reda (IV liga)
26 lutego Gdynia GKS Kolbudy (IV liga)
1 marca Grudziądz Start Warlubie (III liga)

Bytovia - Lechia II Gdańsk 5:0 (1:0)

LECHIA II: Sobczak - Pujdak (46 Staszczuk), Jadanowski, Jaroszek, Sidor - Kaszuba (46 Szkopiński), Żmijewski - Przybylski, Sypniewski (46 Lenkiewicz), Smuczyński - Czychowski

Andrzej Kaszuba w pierwszej połowie sparingu z Bytovią był bliski wyrównania dla rezerw Lechii. Trafił jednak w poprzeczkę, a w drugiej połowie gospodarze powiększyli prowadzenie o cztery gole. Andrzej Kaszuba w pierwszej połowie sparingu z Bytovią był bliski wyrównania dla rezerw Lechii. Trafił jednak w poprzeczkę, a w drugiej połowie gospodarze powiększyli prowadzenie o cztery gole.
Trener pierwszego zespołu Lechii Michał Probierz postanowił w sobotę ściągnąć na sparing do Jarocina aż dodatkowo piłkarzy rezerw. Przeciwko Warcie Poznań zagrali: Przemysław Czerwiński, Krzysztof Iwanowski, Filip Bobowski, Adrian GołuńskiRafał Gorczyca. Natomiast od początku z seniorską ekipą w Grodzisku Wielkopolskim trenowali: Damian Garbacik, Przemysław KamińskiBernard Powszuk.

LECHIA - WARTA 0:4. ZEMSTA RASIAKA

Dlatego też do Bytowa trener drugiej drużyny biało-zielonych zabrał w uzupełnieniu zawodników z juniorów starszych Jacka JadanowskiegoKonrada Szkopińskiego. Szansę zaprezentowania się otrzymał także testowany Adrian Staszczuk z Jantara Ustka.

Gdańszczanie pierwszą połowę przegrali jedną bramką i mieli nawet szansę na wyrównanie, ale po uderzeniu Andrzeja Kaszuby piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie tuż przed linią bramkową. Na drugą część gry Bytovia wyszła w najsilniejszym zestawieniu i zaaplikowała Lechii aż cztery bramki.

- Zagraliśmy nieco odmłodzonym, eksperymentalnym składem i na tle Bytovii zabrakło po prostu doświadczenia. Dla kilku z tych chłopaków było to ciężkie zderzenie z II-ligową piłką - mówi kierownik Lechii II Robert Rybakowski.

RUCHY TRANSFEROWE W LECHII II GDAŃSK PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ:
Przyszli: Bartłomiej Smuczyński (pomocnik, z pierwszego zespołu)

Może przyjść: Adrian Staszczuk (pomocnik, Jantar Ustka)

Mogą odejść: Damian Garbacik (obrońca, trenuje z pierwszym zespołem)

Odeszli: Jakub Kamiński (obrońca, wypożyczony do Wigier Suwałki)

Następne zimowe sparingi  Lechii II Gdańsk:
25 stycznia Lębork Pogoń Lębork (IV liga) godz. 13
29 stycznia Pruszcz Gd. Polonia Gdańsk (III liga) godz. 20
1 lutego Grudziądz Rodło Kwidzyn (V liga)
5 lutego Toruń Elana Toruń (III liga) godz. 17
9 lutego GTS Kolbudy (IV liga)

15 lutego Turniej o Puchar Burmistrza Kętrzyna
(Granica Kętrzyn, Łyny Sępopol, Znicz Biała Podlaska)

22 lutego Elbląg Concordia Elbląg
26 lutego Lębork Pogoń Lębork (IV liga) godz. 18:30
1 marca Cetniewo Baltika Kaliningrad (II liga rosyjska) - do potwierdzenia
8 marca Malbork Olimpia Sztum (IV liga) godz. 12

Polonia Gdańsk - Rodło Kwidzyn 2:3 (1:2)
Bramki dla Polonii: Cichocki 30, K.Borkowski 65

POLONIA: Wojtowicz (30 Król, 60 Olszacki) - Sobczak (30 zawodnik testowany), Skowroński (46 Pikulski), Turzeniecki (60 Skowroński), Wiącek (46 Zgliński) - Gałkowski (46 Gierałtowski, 60 Kulas), Szuba (46 Kozłowski), Pietruszka (46 Cejer), K.Borkowski (60 Wons) - Mikołajczak (60 Wilczak), Cichocki (30 Piątkowski).

W Pruszczu Gdańskim Polonia Gdańsk przegrała z V-ligowym Rodłem Kwidzyn. Trener Paweł Pagieła rotował składem stosując zmiany powrotne i sprawdził kilku nowych zawodników. Szansę otrzymali wychowankowie: Robert Cichocki, Dawid TurzenieckiKamil Kulas. Pierwszy z nich zdobył nawet bramkę kontaktową na 1:2 w dość szczęśliwy sposób lobując bramkarza.

W spotkaniu zagrali także zawodnicy, którzy do Polonii zgłosili się na testy - m.in. Maciej Wilczak z Unii Susz i Łukasz Król z Pomorza Potęgowo. W spotkaniu nie zagrał jeszcze powracający po kontuzji Łukasz Borkowski, który na razie trenuje indywidualnie.

- Mecz rozegraliśmy w trudnych warunkach, bo było dosyć ślisko. Przegraliśmy z zespołem z niższej ligi, ale należy zauważyć, że dla chłopaków z naszego zespołu były to na dobrą sprawę pierwsze zajęcia z piłką od dłuższego czasu. Stan naszego boiska o tej porze roku nie pozwala nam obecnie na tego typu zajęcia. Na szczęście w planach mamy kilkanaście sparingów - mówi trener Pagieła.

RUCHY TRANSFEROWE W POLONII GDAŃSK PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ:
Przyszli: -

Mogą przyjść: Łukasz Król (bramkarz, Pomorze Potęgowo), Maciej Wilczak (napastnik, Unia Susz), Kamil Kulas (pomocnik), Dawid Turzeniecki (pomocnik), Robert Cichocki (napastnik) - wszyscy z juniorów starszych

Odeszli: -

Następne zimowe sparingi Polonii Gdańsk:
25 stycznia Pruszcz Gd. Wierzyca Pelplin (IV liga) godz. 12
29 stycznia Pruszcz Gd. Lechia II Gdańsk (III liga) godz. 20
1 lutego Pruszcz Gd. Olimpia Sztum (IV liga) godz. 12
5 lutego Pruszcz Gd. GKS Kowale (V liga) godz. 20
8 lutego Grudziądz Start Warlubie (III liga)