Rozstrzygnie piąty mecz w Gdańsku

jag. Marta
9 maja 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Trefla pozostali w grze o PlusLigę. W sobotę gdańszczanie przegrali na wyjeździe z Fartem Kielce 0:3 (21:25, 18:25, 21:25), ale w niedzielę triumfowali 3:1 (25:22, 16:25, 25:23, 25:22). Piąty, decydujący mecz w finale play-off odbędzie się w Gdańsku przy ul. Kołobrzeskiej najbliższy wtorek o godzinie 16.00. Dla kibiców wstęp bezpłatny. Zwycięzca tego pojedynku znajdzie się w elicie, a pokonanego czekają baraże z Jadarem Radom

.

SOBOTA
TREFL: Gorzkiewicz, Żuk, Świrydowicz, Wilk, Skórski, Gomez, Żurek (libero) oraz Chaberek, Węgrzyn, Zumbera, Gajowczyk, Kaczmarek.

Po dwumeczu w Gdańsku był remis 1-1, gdyż żółto-czarni nie dali rady w drugim spotkaniu. W Kielcach lepiej w grę weszła nasza drużyna. Prowadziła 3:1 i 5:2. Niestety, odwrót nastąpił od autowej zagrywki Michała Żuka. Fart szybko wyrównał na 6:6.

W naszym szeregach zaczęło szwankować przyjęcie, co wykorzystali kielczanie, odskakując na 12:9. Jeszcze dwukrotnie gdańskiej drużynie udało się zbliżyć na kontaktowy punkt (12:13, 14:15), ale w końcówce miejscowi pewnie pilnowali wyniku.

Początek drugiej partii toczył się wedle zgoła odmiennego scenariusza. To Fart poszedł za ciosem po wygranej i zdobył trzy pierwsze punkty. Trefl wyrównał zaś na 5:5. Gra wokół remisu toczyło się do 10:10.

Wówczas nastąpił kryzys. Średnio na cztery punkty rywali podopieczni Jerzego Strumiłły odpowiadali tylko jednym. Żółto-czarni nieco się pozbierali i znów podjęli walkę dopiero przy wyniku 13:22! Jednak to wystarczyło jedynie, aby zniwelować część start.

W trzeciej części Trefl jako pierwszy zdobył dwa punkty, ale od 4:7 znów musiał gonić wynik. Kielczanie nieco rozluźnili się przy pięciu oczkach przewagi (11:6), co wykorzystali przyjezdni. Udało się wygrać cztery akcje z rzędu, a as serwisowy Skórskiego zmienił rezultat na 10:11. Po udanym bloku gdańszczanom udało się po chwili objąć nawet prowadzenie 12:11.

Niestety, ostatni stan równowagi pojawił się na tablicy przy 16:16. Od tego rezultatu kielczanie wygrali trzy kolejne akcje i to był kluczowy moment tego seta i meczu. Fart uciekł nawet na 22:18. Jeszcze iskierka nadziei pojawiła się przy 21:23, ale miejscowy szkoleniowiec szybko poprosił o przerwę, a po powrocie do gry kielczanie zdobyli dwa brakujące do zwycięstwa punkty.

NIEDZIELA
TREFL:
Gorzkiewicz, Chaberek, Świrydowicz, Żuk, Wilk, Gomez, Żurek (libero) oraz Skórski, Kaczmarek, Zumbera.

W finale play-off I ligi Fart zatem po raz pierwszy objął prowadzenie (2-1). Gdańszczanie musieli więc w niedzielę wygrać, aby przedłużyć rywalizację do piątego meczu.

W pierwszym secie czwartego spotkania gdańszczanie przez większość czasu minimalnie prowadzili. Gospodarze w połowie seta odrobili straty i udało im się nawet wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Ostatecznie jednak Trefl jeszcze raz zwarł szeregi i wygrał partię do 22.

Początek drugiej odsłony przyniósł kontuzję Michała Żuka. Trefl w przeciwieństwie do pierwszej partii, tym razem oddał inicjatywę rywalom, którzy dość łatwo wygrali do 16.

Kolejne dwa sety były niezwykle zacięte ale ostatecznie kończyły się zwycięstwami gdańszczan. W trzecim goście wygrywali już 8:4 i 9:4 ale gospodarze szybko zatrzymali ofensywę gdańszczan, niwelując straty do dwóch punktów. W końcówce Trefl znów "odskoczył" na 4 "oczka" 19:15 ale gospodarze znów odrobili dystans (21:20). Ostatecznie jednak Trefl wygrał tą partię do 23.

Czwarty set znów stał pod znakiem walki punkt za punkt, jako pierwsi przewagę większą niż 1 punkt osiągnęli gdańszczanie, w pewnym momencie było już nawet 16:12 a później 22:16 dla Trefla ale Fart nie dawał za wygraną. Gospodarze odrobili straty i zrobiło się tylko 23:22. Końcówka należała do gdańszczan i to oni wygrali seta do 22 doprowadzając do remisu 2:2 w finale pierwszoligowych rozgrywek.
jag. Marta

Opinie (30)

• DO BOJU TREFLU DO BOJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1)

• 18 7

• Jak za starych dobrych czasów!

• 1 0

• Trefl do boju!!! (5)

jUTRO ZWYCIĘSTWO I AWANS WYWALCZYMY NA HALI NA KOLOBRZESKIEJ!!!

• 26 9

• to ci tylko chlopcze pozostalo (4)

mozesz wejsc na hale i skoczyc na glowke

bo w hali jutro bedzie lomot i Fart PlusLige ma

• 5 15

• Będzie zabawnie jak kielecki zespół zagra kiedyś w pucharach...

• 3 4

• Będzie zabawnie jak kielecki zespół zagra kiedyś w pucharach... (1)

... i trafi na angielski zespół; to się Anglicy będą śmiać z nazwy tego klubu :D

• 1 5

• A od kiedy to angielskie drużyny siatkarskie grają w pucharach europejskich?

• 2 2

• Zobaczymy, kto będzie skakać! 'A do tego we wtorek, a do tego we wtorek, we wtorek będzie awans'! :D W sumie dobrze, że przegraliśmy jeden mecz, zawsze lepiej świętować awans na swoim terenie :P

• 2 3

• Kaziu daj se spokoj z siatkowka

szkoda kasy na tym trzeba sie znac
    skup sie na koszykowce to beda wyniki
    a tak wszystko rozlazi sie miedzy palcami

• 13 16

• Chyba mamy ten sam problem co z siatkarkami Trefla... (4)

Zresztą już ktoś o tym pisał: spora część składu (po zapowiedziach władz klubu) dobrze wie,że tak czy siak po zakończeniu sezonu dostaną kopa gdyż zarząd planuje znaczące wzmocnienia.Więc mobilizacja słabiutka... Jak tak dalej pójdzie,to oba Trefle (męski i żeński) zostaną w I-ej lidze na kolejny sezon.

• 11 7

• bo zarzad nie dorosl aby obracac taka kasa (3)