Ruch obnażył braki żółto-niebieskich

3 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Arka górą? Tylko na zdjęciu. Arka górą? Tylko na zdjęciu.

Oczekiwaliśmy, że po pierwszym zwycięstwie, a następnie pierwszym wyjazdowym punkcie Arka potwierdzi wzrostformy kolejną wygraną. Tym większy jest zawód po meczu z Ruchem Radzionków, który gdynianie w kiepskim stylu przegrali 1:3 (0:2). Jednak nie mogło być inaczej skoro żółto-niebiescy tracili gole po szkolnych błędach, a sami nie mieli pomysłu na grę ofensywną. Nie pomógł debiut po przerwie czeskiego pomocnika, Petra Benata

Ruch Radzionków Ruch Radzionków
Szromnik - Krajanowski, Łągiewka, Jarun, Radzewicz - Siebert, Kuklis - Wilczyński, Budziński, Niedziela - Surdykowski
Sędziowie: Mularczyk (Skierniewice) oraz Kluza i Golis
Widzów: 5190
Mika - Trzcionka, Kopacz, Nalepa, M.Kowalski - Mateusz Mak, Paweł Giel, Rocki, Giesa, Michał Mak - Krzywicki
  • 46' Kuklis Zmiany Benat
  • 52' Wilczyński Zmiany Kowalski
  • 83' Budziński Zmiany Płotka
  • 68' Michał Mak Zmiany Cieluch
  • 71' Krzywicki Zmiany Piotr Giel
  • 84' Mateusz Mak Zmiany Mróz
  • 53' Surdykowski
  • 13' Giesa
  • 24' Krzywicki
  • 47' Nalepa
  • 58' Niedziela
  • 59' Budziński
  • 61' Siebert
  • 60' Kopacz
  • 70' Rocki
  • 82' Niedziela
  • 73' Rocki
.

w Arce jedna zmiana w porównaniu z ostatnim meczem, miejsce Ivanovskiego, który zagrał wczoraj 75 minut w meczu eliminacyjnym mistrzostw świata Rosja - Macedonia (1:0), zajął Surdykowski
"To jest nasza odpowiedź na wasze nieudacznictwo!" Działacze won - transparent zamiast kibiców na sektorze "Górka"
1'
grę rozpoczął Ruch
1'
apel z sektora Górka: "kto chce dymisji zarządu niech na pięć minut opuści trybuny"
2'
z trybuny schodzą prawie wszyscy kibice z sektora tory
2'
z sektora Olimpijska nieśmiały doping "Arka gol", ale i z tej trybuny nieliczni widzowie schodzą z trybun
3'
przerwa w grze, aby udzielić pomocy lekarskiej Kuklisowi
5'
kibice wracają na trybuny
5'
nerwy w Arce, Radzewicz podał piłkę Szromnikowi w światło bramki, bramkarz wybił piłkę z dwóch-trzech metrów stojąc od własnej bramki
7'
doping ma być tak mocny jak wasze zdenerwowanie" - słychać nawoływanie na Górce, z której ruszyło głośne skandowanie: Arka to my...
8'
dwa rzuty rożne dla Arki, z prawej strony dośrodkowywał Radzewicz, z lewej Kuklis, ta druga akcja została przerwana po faulu w polu karnym rywali Sieberta
12'
kiks Łągiewki, który zagrał piłkę pod nogi Krzywickiego, dobra interwencja Kuklisa sprawiła, że będzie tylko róg dla rywali
13'
[0:1] Ruch Radzionków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Giesa. Z rogu dośrodkował Rocki. Piłkę głową próbował wybić Kuklis. Uczynił to jednak źle. Futbolówka spadła pod nogo Giesy, który strzałem w prawy róg bramki Szromnika nie dał szans golkiperowi Arki
14'
szybka odpowiedź Arki, Wilczyński zagrał do Kuklisa, który był sam na sam z bramkarzem, niestety wyrównania nie było, bo Piotr kopnął piłkę obok bramki
20'
Szromnik ma okazję poćwiczyć wybicia nogą od bramki, po raz kolejny tego dnia piłkarze Arki podają do swojego bramkarza
21'
dobry przechwyt Arki 40 metrów od bramki rywali, Kuklis próbował dograć do Surdykowskiego, ale uczynił to za mocno i szansa na wyjście sam na sam z bramkarzem przepadła
22'
obie drużyny nie stroną od fauli, często rozbrzmiewa gwizdek sędziego
22'
Surdykowski w polu karnym mimo, że miał na "plecach" trzech rywali nie podawał do kolegów, a próbował za wszelką cenę strzelić, oczywiście został zablokowany i stracił piłkę
24'
[0:2] Ruch Radzionków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Krzywicki. Napastnik Ruchu został niepilnowany 7 metrów od bramki Arki. Giesa idealnie wrzucił mu piłkę na głowę, co musiało skończyć się golem
25'
równie źle Arka zaczęła mecz u siebie z Piastem. Skończyło się 2:2, może i tym razem... Jednak kibice zamiast dopingować znów domagają się dymisji władz, a następnie pozdrawiają... Polonię Bytom i Cracovię
28'
niecelny strzał Wilczyńskiego
30'
Budziński dobrze podawał do Kuklisa, ale ten był sam w ataku przeciwko trzem rywalom i zgodnie z przysłowiem siła złego na jednego nic nie wskórał
32'
wezwanie z trybun: "Piłkarze zróbcie to dla nas, nie dla działaczy. Wygrajcie z nimi. Jesteśmy tutaj z wami i was nie opuścimy". Po nim głośny doping
33'
jednak w ataku Ruch, Szromnik odważnie rzucił się pod nogi Krzywickiego i złapał piłkę
36'
kontra Ruchu trzech na trzech, kończy ją niecelne podanie Rockiego
37'
Jarun powstrzymał w polu karnym Giela
38'
próba szybkiego ataku Arki, Surdykowski nie opanował podania Wilczyńskiego przed polem karnym rywali
39'
wreszcie zatrudniony Mika, bramkarz Ruchu dobrze przeciął dośrodkowanie Radzewicza do Wilczyńskiego
40'
Kuklis ofiarnie gonił piłkę, ale jej nie wywalczył, choć wślizgiem rozbił... reklamę stojąca na linią końcową boiska
42'
Jarun z Kowalskim ostro przepychają się w walce o pozycję na polu karnym, sędzia tego nie widział, a Kuklis z wolnego zagrał właśnie do Jaruna, będzie tylko róg
43'
mocny strzał z około 25 metrów Sieberta, wydawało się, że interweniował bramkarz, ale sędzia nakazał grać Ruchowi od bramki, piłka minęła słupek
45'
pierwszy celny strzał, po dośrodkowaniu Radzewicza główkował Jarun, Mika pewnie złapał piłkę
45'
sędzia przedłużył pierwszą połowę o minutę
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Arka przegrywa 0:2 i niestety jest to wynik sprawiedliwy. Gospodarze grają nieskładnie, Ruch niewiele lepiej, ale przede wszystkim bezwzględnie wykorzystał błędy gdyńskiej defensywy
46'
Arka Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuklis, w jego miejsce wchodzi Benat.Co ciekawe brawa od publiczności dostał nie ten, który wszedł, ale ten, którego zmieniono, a właściwie trener za tę roszadę
46'
dla 31-letniego Czech to debiut w Arce, na rok został wypożyczony z Czeskich Budziejowic
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, goście grają bez zmian w "11"
47'
[0:3] Ruch Radzionków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nalepa. Tym razem dośrodkowanie z wolnego Giesy i strzał głową z pola bramkowego 18-letniego stopera Ruchu
48'
strzał Wilczyńskiego, pewnie broni Mika
52'
Arka Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wilczyński, w jego miejsce wchodzi J.Kowalski.
53'
[1:3] Arka Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Surdykowski. Po dośrodkowaniu Niedzieli Mika najwyraźniej przestraszył się skaczących Jaruna i Surdykowskiego, bo wypuścił piłkę z rąk, Janusz z kilku metrów wpakował ją do siatki
57'
Szromnik dobrze piąstkuje po dośrodkowaniu z rogu Giesy
58'
Żółtą kartką został ukarany Niedziela (Arka Gdynia) po faulu na Gielu pół metra od linii bocznej pola karnego
59'
zbyt krótkie piąstkowanie Szromnika po dośrodkowaniu z wolnego, strzał Krzywickiego, ale tym razem piłka po poprzeczce wyszła poza boisko
59'
Żółtą kartką został ukarany Budziński (Arka Gdynia).
60'
Żółtą kartką został ukarany Kopacz (Ruch Radzionków).
61'
Żółtą kartką został ukarany Siebert (Arka Gdynia).
62'
frekwencja na dzisiejszym spotkaniu to 5190 kibiców
65'
bezradność Arki, Siebert z połowy boiska podał do... Szromnika!
66'
bardzo dobre podanie Benata do Surdykowskiego, ale od napastnika Arki szybszy okazał się bramkarz Ruchu
68'
Ruch Radzionków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Michał Mak, w jego miejsce wchodzi Cieluch.
69'
strzał z 20 metrów Benata był celny, ale piłka za słabo uderzona z trudem doleciała do bramki
70'
Żółtą kartką został ukarany Rocki (Ruch Radzionków).
71'
Ruch Radzionków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krzywicki, w jego miejsce wchodzi Piotr Giel.
73'
ostre starcie Rockiego z Radzewiczem
czerwona kartka
73'
Rocki (Ruch Radzionków) otrzymał czerwoną kartkę, któremu wcześniej sędzia pokazał po raz drugi żółty kartonik
73'
Siedemnaście minut, a zapewne jeszcze i kilka, które sędzia doliczy Arka grać będzie z przewagą jednego zawodnika
75'
Mateusz Mak indywidualną akcję zakończył niecelnym strzałem
76'
piłka przeszła Jaruna i aż dwóch piłkarzy Ruchu biegło na Szromnika, sędzia odgwizdał spalonego Piotra Giela
79'
nie widać przewagi liczebnej Arki, co więcej to gdynianie mają problemy, aby przerwać akcję rywali
80'
Benat wywalczył róg
81'
po dośrodkowaniu minął się z piłką w polu karny Budziński
81'
tym razem Budziński próbował strzelać z dystansu, ale trafił w Benata
82'
Niedziela (Arka Gdynia) otrzymał czerwoną kartkę., wcześniej piłkarz dostał żółtą za próbę wymuszenia karnego!
82'
Siły na boisku się wyrównały, "10" na "10"
83'
Arka Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Budziński, w jego miejsce wchodzi Płotka, choć wcześniej do wejścia na boisko był przygotowany debiutant Słowiński, ale po czerwonej kartce Niedzieli trener zmienił zamiar
84'
Ruch Radzionków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mateusz Mak, w jego miejsce wchodzi Mróz.
85'
Arka blisko drugiego gola, po dośrodkowaniu Płotki tuż nad poprzeczką piłkę posłał Jarun
88'
Arka stara się atakować, a w defensywie zostawia już tylko trzech piłkarzy. W obronie Jarun, Łągiewka i Siebert
90'
sędzia doliczył cztery minuty
90+1
na wielkim spalonym Paweł Giel, ale został na nim celowo, aby "urwać" kilkanaście sekund
90+2
mecz dobiega końca, a z trybun skandowanie znane z innych spotkań: W Gdyni bez zmiany..."
90+3
Radzewicz zbyt mocno z wolnego, bramkarz pewnie łapie piłkę
90+4
KONIEC MECZU
ARKA PRZEGRAŁA 1:3!
na połowie Ruchu trwa taniec radości, a kibice Arki zawołali piłkarzy, aby im oznajmić "Warto trenować, Arka musi panować!"

Pozostałe wyniki 7. kolejki:
Polonia Bytom - Olimpia Grudziądz 4:1 (1:0), Bogdanka Łęczna - KS Polkowice 3:0 (1:0), GKS Katowice - Kolejarz Stróże 0:1 (0:1), Pogoń Szczecin - Olimpia Elbląg 3:1 (2:0), Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice 4:0 (1:0), Zawisza Bydgoszcz - Dolcan Ząbki 3:1 (0:0), Wisła Płock - Flota Świnoujście 0:2 (0:0), Warta Poznań - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:2 (1:0).