Rugbiści Arki na piątym

16 czerwca 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Rugbiści Arki Gdynia zajęli w sezonie 2002/03 piąte miejsce w ekstraklasie. W potyczce o tę lokatę "Buldogi" pokonały na własnym boisku Orkana Sochaczew 36:16 (15:16). Co najmniej ośmą pozycję zapewnił sobie AZS AWFiS Gdańsk. Akademicy po sukcesie u siebie z Folcem AZS Warszawa 21:17 (6:0) przedłużyli prawo gry w krajowej elicie o kolejny rok.

ARKA: Ruszkiewicz, Wojaczek, Kaszubowski, Denisiuk, Nowak (71 Krawcewicz), Olejniczak, Andrzejczuk, Kiersnowski (41 Rogowski), Wazalis (41 Komisarczuk), Chromiński, Bury, Bartkowiak (45 Mroch), Stachura, Madejewski (68 Kowalski), Bator.
Punkty zdobyli: Paweł Bury 15, Konrad Chromiński 8, Jarosław Bator 8, Dariusz Olejniczak 5 - Konrad Pisarek 5, Piotr Pietrzyk 5, Bogdan Wróbel 3, Mariusz Śmielak 3.

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego Orkan zabrał Arce prawo gry o medale. W pierwszej połowie znowu pachniało niespodzianką. Przyjezdni sprawiali wrażenie jakby bardziej zmobilizowanych do walki. W nagrodę na przerwę zeszli z jednopunktowym prowadzeniem. Oblicze Arki odmieniły dopiero zmiany, które nastąpiły po przerwie. Zespół rozruszał Dariusz Komisarczuk, który przejął pozycję łącznika młyna.

- W drugiej połowie grało nam się łatwiej, bo rywale stopniowo opadali z sił. Duża liczba szarży, którą wykonali przed przerwą, by powstrzymywać nasze ataki, kosztowała ich sporo. Zaczęliśmy częściej grać młynem, choć z założeń przedmeczowych trenera Sailosi Naiteque wykorzystaliśmy może 20 procent - przyznaje Komisarczuk.

Zawodnikiem, który ostatecznie odebrał rywalom ochotę do walki, był Bury. 20-letni skrzydłowy aż trzykrotnie przedarł się na pole punktowe Orkana. Jego akcja dwie minuty po przerwie pozwoliła miejscowym odzyskać przewagę.

AZS AWFiS: Zieliński, Wolniak, Rutkowski (60 Ciesiołkiewicz), Jumas, Piwko, Dębski, Seklecki (41 Miszczuk), Dąbrowski, Krawczenko, Buchało, Bistram, Galikowyj, Kwiatkowski, Matusiak (50 Jażdżewski), Wójcik.
Punkty zdobyli: Jurij Buchało 16, Maksim Krawczenko 5 - Wadim Kaliszkin 10, Tomasz Gołąb 5, Tomasz Hyży 2.

Wszystko wskazuje na to, że w Gdańsku poznaliśmy drużynę, która miejsce w ekstraklasie będzie musiała ratować w barażu. Gospodarze, mając w perspektywie mecz za tydzień w Poznaniu, musieli bezwzględnie wygrać. Przed grą zadbano o każdy szczegół. Do składu wrócił nawet Piotr Wójcik, który wiosnę spędził w Anglii łącząc studia z grą w rugby.

W obu zespołach pierwszoplanowymi postaciami byli cudzoziemcy. Przed przerwą punktował tylko Buchało. Z czterech karnych kopnął dwa. Tuż po przerwie zaatakował Folc. Po akcji Kaliszkina przyjezdni objęli prowadzenie 7:6, a w 50 min Gołąb poprawił na 12:6.

- To był dla nas zimny prysznic. Baliśmy się, że mszczą się dwa karne przestrzelone z dobrych pozycji przez Buchało. Na szczęście ten zawodnik potrafił się zrehabilitować. Po po jego przyłożeniu i podwyższeniu wyszliśmy na 13:12. W końcówce Jurij popisał się jeszcze drop-golem, który otarł słupek i minął cel - mówi Wiesław Woronko'>Wiesław Woronko, kierownik gdańskiej drużyny.

Stołeczna drużyna na kwadrans przed końcem zniwelowała straty z 12:21 na 17:21. Po "piątce" Kaliszkina nie trafiła z podwyższenia. Zresztą i później obu drużynom nie brakowało okazji punktowych, ale wynik nie uległ zmianie.

W drugim meczu o miejsca 7-10 Juvenia Kraków przegrała z Posnanią 13:26 (10:15).

Opinie (13)

• OOM

do OOM z barazy dostaly sie druzyny Juvenii Krakow i Folc Warszawa, turniej barazowy odbyl sie 15 czerwca w Poznaniu. Niestety nie uczestniczyly w nim druzyny z pomorza, ktore oddaly swoje mecze walkowerem.

• 0 0

• Lodz

w takim stylu jak grala lodz przeciwko lublinowi to nie maja zadnych szans z ogniwem. Lodz miala duzi szczescia wygrywajac z lublinem, a wszystko dzieki Hemanowi, ktoremu nie siedziala noga.
    A za tydzien Ogniwo wygra 18-10.
    niech tylko lodz pilnuje swoich kibicow - powoli zaczynaja sie zachowywac gorzej niz kibice pilkarscy - kto byl w lodzi ten wie o co chodzi - skandal, szczegolnie ze speaker podpuszcza jeszcze publike!!

• CZEKAMY NA SOPOT

" gra sie tat jak przeciwnik pozwoli"Lublin wykazal sie determinacja i walka jakiej w lodzi dawno nie widzialem jest to silna i dobrze poukladana drozyna ktora moze sprawic"psikusa"i wygrac z Lechia.Co do finalu to jestem spokojny ostatnio juz wygralismy z sopotem i to glownie zawodnikami ktorzy siedza na lawie.Co do kibicow to w Lodzi sa oni najlepsi i jest ich najwiecej nie wyzywaja przyjezdnej drozyny jak to ma miejsce w sopocie (bo okrzyki ch.. w d... Lodzi tej k..... nic nie zaszkodzi lub cala Lodz jude spotkac mozna tylko na Ogniwie i na boiskach pilkarskich) a cos o tym wiem bo na Ogniwie bylem trzy razy i za kazdym razem wyglada to tak samo wiec lepiej niech Ogniwo pilnuje swoich kibicow(oczywiscie jak przyjada w co watpie)

• 0 0

• Kibice

co to kibicow Ogniwa - to zdarzaja sie czasami okrzyki nienawisci, lecz nie nigdzie nie ma tak wielkiego szowinizmu jak w Lodzi. Opinie, ze najgorsi kibice sa w lodzi potwierdzi kazdy trener i sedzia w Polsce. jesli chodzi o sedziow to najwieksze wyzwiska padaja wlasnie w Lodzi i to od ludzi bardzo zaangazowanych w rugby w Posce

• 0 0

• Trelemorele-lelum polelum

Jak już ktoś z Łodzi się odezwie to bije z tego prawdziwy typowo ŁÓdzki szowinizm: wszyscy was krzywdzą(sędziowie, kibice nawet kontrolerzy w autobusach) - generalnie Łodziaki sami jesteście sobie winni - pewne słowa są tylko ripostą tego co fundujecie w Łodzi przyjezdnym - tylu ch... i skur... nie spotkasz nigdzie ale pojedź do Łodzi na mecz a marzenia się spełnią - nawet jak nie zobaczysz to usłyszysz i bilans wyjdzie na duży plus - przodują w tym pewne osoby a wędrówek osobistych nie opłaca się robć - cieszmy się że s ędzia będzie z zagranicy i może nie zrozumie nazwisk(wyzwisk) zawodników drużyny z sopotu - jedno jest pewn: jezeli mecz odbędzie się w tradycyjnej oprawie to przy wielu pozytywach organizacyjnych sędzia bedzie zdziwiony tym że ogniwo to jedna wielka rodzina(co drugi zawodnik będzie miał to samo nazwisko lub wyzwisko)

ps. mały apel: Łodziaki - w perspektywie sezonu jesteście najlepszą drużyną i idziecie na mistrza - nalezy się to wam jak nikomu innemu w tym sezonie lecz pierwszy raz pokażcie klasę na trybunach, brawa i podziw za piekną grę na zachodzie Europy okazuje się obydwu druzynom tworzacym widowisko - pokażcie bez względu na wynik klasę, stwórzcie prawdziwe świeto przed i po i w czasie meczu, dopingujcie i oklaskujcie widowisko, udowodnijcie że Łódź nie jest byle pipidówkiem pełnym chamstwa i drobnomieszczaństwa - tym zamkniecie usta i zdobędziecie szacunek całej rugbowej polski - bez wględu na końcowy wynik.

Uważam że ten mecz bedzie pieknym widowiskiem pełnym rutyny, finezji, doswiadczenia i cwaniactwa - Łodziaki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WYGRAJCIE NA BOISKU I PO ZA NIM!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• RC ARKA GDYNIA II- POGOŃ SIEDLCE 17-17 (10-5)

RC ARKA GDYNIA II- POGOŃ SIEDLCE 17-17 (10-5)
    TO DLA TYCH KTORZY TWIERDZILI ZE ARKA II JEST SŁABA I NIE DAJE RADY Z MOCNYMI ZESPOŁAMI. JESZCZE JEDNO SIEDLCE SPÓŹNIŁY SIE NA MECZ PONAD 30 MINUT I ARKA POCZEKAŁA NA NICH CHOĆ MOGŁA WYJSC O 16.00 I WYGRAC MECZ WALKOWEREM!! ALE WIADOMO MAJĄ CHARAKTER ICHCIELI ROZEGRAC SPOTKANIE. DLA MALOKNTENTÓW I ZAZDROSNIKÓW DODAM ZE Z PIERWSZEJ LIGI GRALA JEDNA OSOBA W SKLADZIE ARKI. SEDZIA TAKI SOBIE :-) - JEDNO PRZYŁOŻENIE POGONI TROCHE KONTROWERSYJNE

• 0 0

• Wyjazd

Wszyscy chętni na wyjazd do Łodzi na mecz Ogniwo - Budowlani Łódz, prosze kontaktować się z Jerzakiem na Monciaku. Wszyscy zainteresowani wiedza o kogo chodzi. Wyjezdzamy w niedzele rano przed 9.00. Do Łodzi przyjeżdzamy na Święto Rugby i chcemy je spędzić w miłej i rugbowej atmosferze. Tego również oczekujemy od kibiców łódzkich. Mam nadzieje, że wszystkie wczęsniejsze opinie są nieprawdziwe i pokażecie klasę. Ogniwo do boju. Niech wygra lepszy

• 0 0

• tylko arka gdynia

podziekowania dla wszystkich chlopakow z II zespolu arki gdynia za fantastyczne spotkanie jakie rozegrali z pogonia siedlce ( juz prawie I ligowy zespolem) !!!!!!!!!!!!

• 0 0

• Odnośnie kibicowania w Łodzi

Nie przesadzajcie z tym kibicowaniem w Lodzi. Czy wy (przyjezdni) spodziewacie się, że będziecie cieplutko przyjęci przez kibiców? Moze jeszcze Łódź ma dopingować przyjezdnych? Chyba lekka przesada. Na tym polega atut własnego boiska, fakt, że czasem komuś się coś wyrwie (poprostu emocje), ale Łódź jest głodna sukcesu. Co roku jesteśmy blisko ale zawsze dupa. Byłem na wielu meczach na Pomorzu i niestety nie wyglądało to tak pięknie. Po prostu u siebie się tego nie zauważa, nie słyszy lub nie chce słyszeć na wyjeździe owszem i to bardszo.
    Kto był w Łodzi na meczu wie jakie gromkie brawa dostały OBIE drużyny za piękną walkę. Lublin był oklaskany na stojąco! I jakiegoś szczególnego chamstwa to niestety nie widziałem.
    Wierzę w to, że obiektywny sędzia w finale przyczyni się do pięknego widowiska i nie będzie jakiś ekscesów.

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.