Wiadomości

Rugbistki zdobyły Hackes Cup. Poznały rywalki w Hongkongu

Biało-Zielone Ladies Gdańsk

Najnowszy artukuł na ten temat

Biało-Zielone Ladies Gdańsk mają aż 12 reprezentantek Polski w rugby kobiet

Reprezentantki Polski, w tym siedem rugbistek Biało-Zielonych Ladies Gdańsk, podczas turnieju w Szwecji.
Reprezentantki Polski, w tym siedem rugbistek Biało-Zielonych Ladies Gdańsk, podczas turnieju w Szwecji. fot. mat. prasowe

Reprezentacja Polski wygrała międzynarodowy turniej w Szwecji. W finale Hackes Cup biało-czerwone pokonały zespół Tabu Soro Angels 24:5. Najlepszą rugbistą rozgrywek uznano Annę Klichowską z Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. Dla podopiecznych Janusza Urbanowicza był to ostatni kadrowy sprawdzian przed Women's World Rugby Sevens Qualifier, w których zmierzą się z: Brazylią, Argentyną i Kazachstanem.POLSKA: Karolina Jaszczyszyn, Anna Klichowska, Małgorzata Kołdej, Hanna Maliszewska, Natalia Pamięta, Monika Pietrzak, Sylwia Witkowska (wszystkie Biało-Zielone Ladies Gdańsk), Agnieszka Kowalczyk, Katarzyna Paszczyk (obie Black Roses Posnania), Kinga Karlińska, Angelika Piekorz (obie Diablice Ruda Śląska), Angelika Singel (AZS AWF Warszawa)


Przeczytaj o udanych meczach towarzyskich Polek w TunezjiReprezentacja Polski w rugby kobiet solidnie przygotowuje się do drugiego w historii startu w kwalifikacjach Women's World Rugby Sevens. Po udanym pobycie w lutym w Tunezji, biało-czerwone wygrały turniej w Szwecji. W reprezentacji wystąpiło siedem zawodniczek Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. Ich trenerem w kadrze jest klubowy szkoleniowiec - Janusz Urbanowicz, a pomaga mu Jurij Buchało, który na co dzień prowadzi męski zespół Lechii Gdańsk.

- Jesteśmy zadowolone z wyników oraz naszego stylu gry. Starałyśmy się wykorzystywać wszystkie zagrywki, doskonalić elementy, które poprzednio wymagały poprawy, szczególnie w obronie - podkreśla Karolina Jaszczyszyn.
Najlepsza zawodniczką turnieju uznano Annę Klichowską.

- Takie wyróżnienie cieszy, ale na tę nagrodę zapracowała cała drużyna. To również jej sukces - dodaje rugbista Biało-Zielonych Ladies.

Przypomnij sobie, jak przed rokiem Polki debiutowały w rozgrywkach Pucharu ŚwiataPodział na grupy w kwalifikacjach turnieju w Hongkongu.
Podział na grupy w kwalifikacjach turnieju w Hongkongu. fot. mat. prasowe
Dla Polek był to ostatni sprawdzian międzynarodowy przed Women's World Rugby Sevens Qualifier w Hongkongu. Decyzja co do składu zapadnie 23 marca, na tydzień przed wylotem, gdy kadrowiczki spotkają się na konsultacji w Gdańsku. "12" wybrana przez selekcjonera zagra 4 i 5 kwietnia o zaledwie jedno miejsce premiowane awansem do HSBC Women's Sevens World Rugby Series 2019/20. Polki znalazły się w grupie C, w której zmierzą się z: Brazylią, Argentyną i Kazachstanem. Łącznie rywalizować będzie 12 drużyn.

Wcześniej nie tylko kadrowiczki zaprezentują się w pierwszym tegorocznym turnieju krajowym. Na 30 marca wyznaczony został turniej Pucharu Polski w Gietrzwałdzie.

Natomiast rozgrywki ligowe wznowione zostaną po zakończeniu rozgrywek w Hongkongu. 13 i 27 kwietnia zawody odbędą się w Warszawie, a 18 maja w Rudzie Śląskiej. Medale rozdane zostaną 8 czerwca, a organizatorem ostatnich rozgrywek będzie klub najwyżej klasyfikowany w klasyfikacji po 7 turniejach. Na półmetku rywalizacji z kompletem punktów prowadzą Biało-Zielone Ladies Gdańsk.

Biało-Zielone zmierzają po kolejny tytuł. Przypomnij sobie jak grały w lidze jesieniąTak gdańskie rugbistki świętowały mistrzowski tytuł przed własną publicznością w ubiegłym roku


Opinie (5) 1 zablokowana

 • super drużyna

  Dać tym dziewczętom kasę aby mogły spokojnie trenować a zostaną jednymi z najlepszych na świecie.

  • 17 5

 • World Series

  Ladies i cała kadra kobiet, zróbcie wszystkim niedowiarkom psikusa i awansujcie do WS. Z całego serca Wam tego życzę i trzymam kciuki!

  • 9 4

 • Rollo

  Nie gniewaj się już na nas, my nic do Ciebie personalnie nie mamy, w końcu niebawem znowu będziemy jedna drużyną

  • 2 2

 • dobrze

  jest moc :)

  • 2 1

 • Gratulacje

  Jak widać można pomimo wielu trudności z którymi spotyka się drużyna w porównaniu z innymi reprezentacjami. Gratulacje!!!. Może przyjdzie kiedyś czas, że zawodniczki będą zajmowały się tylko treningiem, a nie dodatkową pracą, żeby z "czegoś" można było przeżyć. Tego życzę Paniom i całemu sztabowi szkoleniowemu - bo lekko też pewnie nie mają. Trzymam kciuki i życzę sukcesów. I jeszcze jedno oby Panowie wrócili na ten poziom rozgrywek co Panie.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »