SMS Gdańsk - Grunwald 25:33

1 marca 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Piłkarze ręczni SMS Gdańsk ugościli Grunwald Poznań w... Wągrowcu. Co więcej, podopieczni Jana Prześlakiewicza byli tak uprzejmi, że oddali oba I-ligowe punkty. Licealiści przegrali 25:33 (13:14).

SMS: Wróbel, Turowski - Wysokiński 5, Mielczewski, Ćwikliński 3, Popławski 1, Stankiewicz 1, Zych, Jeżewski 1, Zart 3, Adamczak 5, Frąszczak, Masiak 6.

Gdańszczanie do niedzieli mieli zaplanowane zgrupowanie w Wągrowcu. Zamiast je skracać i gnać na mecz do Gdańska, zaprosili Grunwald na obóz. Poznanianie zaoszczędzili nieco grosza, ale z tego powodu nie zamierzali dziękować, przynajmniej na parkiecie. Ani razu SMS nie objęła prowadzenia. W pierwszej połowie nieco odpuściła, gdy przy wyniku 4:5 czerwoną kartkę otrzymał Tomasz Jeżewski. W 24 min Grunwald odskoczył na 11:8.

Końcówka pierwszej połowy i początek drugiej znów były udane dla gdańszczan. Czterokrotnie osiągali remis. Po raz ostatni 19:19 po rzucie Łukasza Masiaka w 41 minucie. Potem sześć bramek zdobył Grunwald. Masiak po ośmiu minutach przełamał strzelecką niemoc, ale było już za późno, aby podjąć walkę.

- Przegraliśmy zasłużenie. Słabo zagraliśmy przede wszystkim w obronie - przyznał Andrzej Lisiewicz, wicedyrektor SMS.

Pozostałe wyniki 18. kolejki:
Anilana Łódź - AZS AWF Warszawa 28:25, Gwardia Koszalin - Traveland Jurand Olsztyn 24:41, BKS Bochnia - Miedź Legnica 31:37, Tęcza Kościan - MTS Chrzanów 29:31, MKS Końskie - Piotrkowianin 26:22. Pauzowała: Politechnika Radom.

• Chłopaki było dobrze!

Czy trenerzy SMS zastanowili sie moze ze chlopaki sa przetrenowani?!To nie sa "konie wyscigowe" tylko normalni mlodzi chlopacy ktorzy wiedza czego chca,maja waleczne serca wiem cos o tym bo znam ich Bardzo Dobrze i wiem co pisze!oni chca wygrywac bardzo tego chca!Ale czasami poprostu brakuje sil dlatego nie szukajmy winy w "Mlodych Gniewnych" tylko w tych troszke starszych panych robiacych dobre pozory!
    Chodzi mi tu tez o 2 lige to sa "Mlode wilki" zobaczymy za rok oni sa calkiem inni to wlasnie oni beda zadzic w PIERWSZEJ LIDZE!