SMS Gdańsk - Piotrkowianin 27:31

6 października 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Bardzo sildnie pod względem organizacyjnym wygląda Piotrkowianin-Kiper. Beniaminek I ligi przywiózł do Gdańska klubowe proporczyki i chorągiewki, a zawodnicy na efektownych błękitnych koszulkach mieli wypisane nazwiska, co w piłce ręcznej nie zdarza się nawet w ekstraklasie. Jednak przede wszystkim zespół Grzegorza Tomczyńskiego dysponował Romanem Baturinem. Lewoskrzydłowy zdobył 12 bramek, a goście wygrali przy ul. Kołobrzeskiej z SMS 31:27 (13:13).

SMS: Turowski, Wróbel - Mielczewski 5, Stankiewicz 2, Zych, Ćwikliński 4, Frąszczak 1, Skierś 5, Popławski, Masiak 5, Reichel, Zart 2, Wysokiński 3, Petela.

- Gramy bez głupot - pokrzykiwał piotrkowski szkoleniowiec. I miał powody. SMS spuściła z tonu dopiero, gdy z II linii, osłabionej już przed meczem chorobą najlepszego gdańskiego snajpera, Tomasza Jeżewskiego, z powodu kontuzji wypadł Mateusz Frąszczak. Zaczęły mnożyć się niecelne rzuty i straty piłki w ataku. Przepadła przewaga 7:3 i 10:7, choć przed przerwą goście nie prowadzili ani razu.

Druga połowa nieco się opóźniła, gdyż sędziowie... zamknięci zostali w korytarzu prowadzącym na plac gry. Złość wyładowali na rezerwowym bramkarzu Piotrkowianina, któremu wlepili karę za to, że rozgrzewał się zbyt daleko od ławki rezerwowych. Ale gra przez dwie minuty z przewagą aż trzech zawodników (m.in. czerwona kartka dla Wojciecha Furmana) nie mogła już pomóc SMS. Gdańszczanie, którzy pierwsze siedem minut drugiej połowy przegrali 1:7 (!), a na 19:26 w 46 min zostali pogrążeni rzutem przez całe boisko bramkarza Piotrkowianina, Remigiusza Florczaka, zdołali jedynie zbliżyć się na 27:29 (trzy trafienia z rzędu Pawła Mielczewskiego). W kolejnej akcji, choć było ich trzech i żadnego rywala, na własnej połowie posłali piłkę na... aut.

Pozostałe wyniki 4. kolejki:
MKS Końskie - MTS Chrzanów 31:28, Tęcza Kościan - Miedź Legnica 29:31, Politechnika Radom - Traveland Jurand Olsztyn 24:19, AZS AWF Warszawa - Gwardia Koszalin 36:20, Anilana Łódź - Grunwald Poznań 27:38. Pauza: BKS Bochnia.

1. AZS AWF 8:0 145-110
2. Grunwald 8:0 128-97
3. Piotrkowianin 6:0 84-76
4. Traveland 4:4 103-98
5. Miedź 4:4 107-106
6. Gwardia 4:4 119-123
7. SMS 4:4 112-120
8. Politechnika 4:4 107-115