Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 0:3. Karol Czubak ustrzelił hat-tricka

26 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (67)

Karol Czubak strzelił wszystkie gole dla Arki Gdynia w wygranym meczu z Sandecją Nowy Sącz. Dzięki hat-trickowi jest współliderem klasyfikacji najlepszych snajperów Fortuna 1. Ligi. Karol Czubak strzelił wszystkie gole dla Arki Gdynia w wygranym meczu z Sandecją Nowy Sącz. Dzięki hat-trickowi jest współliderem klasyfikacji najlepszych snajperów Fortuna 1. Ligi.

Arka Gdynia wygrała na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 3:0 (1:0) w 21. kolejce Fortuna 1. Ligi. Karol Czubak na stadionie w Niepołomicach zaliczył hat-tricka. Wraz z dwoma piłkarzami jest teraz współliderem klasyfikacji najlepszych snajperów tego poziomu rozgrywek. Nawet do akcji sezonu może kandydować atak, po którym żółto-niebiescy strzeli drugiego gola. Kapitalną asystą zanotował Luan Capanni, a napastnik, nim oddał strzał z woleja, popisał się zagraniem pięta, odgrywając piłkę podawaną przez Dawida Gojnego.

Wróbel

Rezerwowi: 32 Nomm, Nekić, 10 Kirss, 11 Mas, 16 Walski, 17 Nowotka, 19 Pawłowski, 21 Surzyn, 47 Palacz

Czubak

Rezerwowi: 1 Krzepisz, 11 Adamczyk, 26 Purzycki, 31 Tomal, 36 Bednarski, 37 Stępień, 39 Camara, 77 Żebrowski
  • 58' 6 Fall Zmiany 16 Walski
  • 58' 9 Potoma Zmiany 10 Kirss
  • 68' 27 Chmiel Zmiany 19 Pawłowski
  • 68' 77 Kostal Zmiany 17 Nowotka
  • 72' 13 Iskra Zmiany 21 Surzyn
Zmiany Zmiany
  • 46' 32 Stolc Zmiany 31 Tomal
  • 59' 21 Skóra Zmiany 11 Adamczyk
  • 69' 17 Capanni Zmiany 77 Żebrowski
  • 78' 6 Milewski Zmiany 26 Purzycki
Bramki Bramki
  • 18' Czubak
  • 57' Czubak
  • 73' Czubak
  • 37' Fall
Kartki Kartki
  • 26' Azacki
  • 52' Skóra

Arka zawiodła w ostatniej kolejce, ale piłkarze nie tracą nadziei. Azacki twierdzi, że nadal wszystko drużyna ma we własnych rękach

Przeczytaj wywiad z nowym obrońcą Arki Gdynia

inny nowy obrońca Arki, który jest na razie także najgroźniejszy w drużynie także pod bramką rywali, uważa, że trzeba zwrócić uwagę na błędy

Przeczytaj wywiad z Dawidem Gojnym

jednym z mankamentów Arki jest na pewno ten

Co robi Arka Gdynia po objęciu prowadzenia w meczu?

w porównaniu ze składem na Wisłę Hermes wymienił dwóch obrońców. Stolc i Dobrotka za Rymaniaka i Marcjanika, których nie ma w kadrze meczowej. Oficjalny powód - problemy zdrowotne

Arka Gdynia - Wisła Kraków 1:3. Przeczytaj relację, zobacz zdjęcia i video oraz jakie oceny dostali piłkarze i trener

kapitanem Arki dziś Gol (ARKA Gdynia), który zimą został wybrany na zastępcę Marcjanika (ARKA Gdynia). Trzeci w kolejności do opaski jest Stolc (ARKA Gdynia)
Sandecja jest obecnie w strefie spadkowej Fortuna 1. Ligi. W ostatniej kolejce zremisowała u siebie, czyli w... Niepołomicach z Resovią 1:1. W porównaniu z tamtym meczem nie ma żadnych zmian w "11"
Arka przystępuje do meczu z 8. miejsca, a wobec wygranych ŁKS i Ruchu w tej kolejce jej strata do miejsc dających bezpośredni awans wynosi obecnie - odpowiednio - 13 i 10 punktów. To jasno pokazuje, że żadne inne rozstrzygnięcie jak tylko zwycięstwo, nie usatysfakcjonuje gdynian
piłkarze na prezentacji. Arka granatowe stroje, Sandecja biało-czarne
1'
od środka mecz rozpoczęła Sandecja
1'
sędzia, na razie ustnie, napomina Dobrotkę (ARKA Gdynia), który ostro potraktował Wróbla
2'
pierwszy atak Arki przerwany, gdyż na wysokości pola karnego faulował Skóra (ARKA Gdynia)
4'
Potoma (Sandecja Nowy Sącz) nie utrzymał piłki w boisku, od bramki zacznie Kajzer (ARKA Gdynia)
6'
Putnocky (Sandecja Nowy Sącz) złapał piłkę po strzale Haydary'ego (ARKA Gdynia)
7'
na razie gra z przewagą Arki
8'
Kajzer (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Chmiela (Sandecja Nowy Sącz)
10'
Czubak padł w polu karnym
10'
Milewski (ARKA Gdynia) podbiegł do sędziego, który najwyraźniej pokazał mu, że sytuacja będzie sprawdzana przez VAR
11'
sędzia Lasyk, który zawiaduje dziś VAR, nie widział faulu, gramy dalej
13'
posiadanie piłki 63:37 na korzyść Arki, gdynianie wysoko grają pressingiem, stąd mają często piłkę przy nodze
15'
Sandecja od kilku minut ma problemy z wyjściem z piłką z własnej połowy
16'
kibiców Arki dziś wspiera Cracovia
18'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Piłkę w pole karne Sandecji zagrał Gojny. Piter-Bucko zbyt krótko zagrał głową w kierunku bramkarza. Piłkę przejął napastnik Arki i pewnie strzelił do siatki obok wychodzącego z bramki Putnocky'ego
20'
Gojny (ARKA Gdynia) teraz w pole karnego do Haydary'ego (ARKA Gdynia), ale Omran zablokowany
23'
Sandecja nawet bez próby strzału w kierunku bramki Arki. Gdynianie 2 celne uderzenia, 1 gol
25'
trzy próby wrzutki piłki w "16" Arki, ale bez problemu te piłki wybili defensorzy Arki
26'
Żółtą kartką został ukarany Azacki (ARKA Gdynia), który przerwał kontrę Wróbla
26'
teraz Azacki (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza własną bramkę. Pierwszy korner w tym meczu
27'
w walce o piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego padł w polu karnym Wróbel. Sędzia nie użył gwizdka
28'
na spalonym Kostal (Sandecja Nowy Sącz)
32'
zablokowany strzał Kostala (Sandecja Nowy Sącz)
kontuzja
32'
pomocy medycznej wymaga Stolc (ARKA Gdynia)
33'
Milewski (ARKA Gdynia) przybiegł do ławki rezerwowych, gdzie otrzymuje jakieś wskazówki od trenerów
35'
Stolc (ARKA Gdynia) poza boiskiem, Arka na razie w "10"
36'
Stolc (ARKA Gdynia) wraca na boisko
37'
celny strzał Skóry (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego, ale za słaby, by pokonać Putnocky'ego (Sandecja Nowy Sącz)
37'
Żółtą kartką został ukarany Fall (Sandecja Nowy Sącz) po faulu na Milewskim przed polem karnym
38'
Gol (ARKA Gdynia) miękko wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ale nikt nie doszedł do strzału
40'
Kajzer (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Potomy (Sandecja Nowy Sącz)
41'
Kostal (Sandecja Nowy Sącz) był osamotniony w polu karnym Arki, zdecydował się na wrzucanie piłki, ale posłał ją nad bramką
42'
od kilkunastu minut Sandecja stara się dłużej utrzymywać przy piłce, stąd procentowy udział Arki w grze spadł do 59
42'
Gojny (ARKA Gdynia) zablokował strzał Kostala (Sandecja Nowy Sącz), ale i tak piłkarz gospodarzy był na spalonym
45'
Czubak zablokowany w polu karnym gospodarzy
45'
dwójkowa akcja Kostal (Sandecja Nowy Sącz) -Wróbel. Piłkę przejął Kajzer (ARKA Gdynia)
45'
co najmniej 2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
zablokowany strzał Kostala (Sandecja Nowy Sącz), a Wróbel jeszcze na spalonym
45+2
Kajzer uprzedził Chmiela (Sandecja Nowy Sącz)
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. SANDECJA NOWY SĄCZ - ARKA GDYNIA 0:1
Arka prowadzi, gdyż Czubak wykorzystał błąd Pitera-Bućko. Gdynianie mają optyczną przewagę, ale pod bramką rywali nie mieli zbyt dużo okazji na gola. Co warto podkreślić uderzali tylko trzy razy, ale zawsze w światło bramki.Nie udało się jednak wykorzystać tego, że Putnocky musiał bronić pod słońce.
Natomiast Sandecja dopiero w ostatnim kwadransie zaczęła grać odważniej, dłużej utrzymywać się przy piłce. Mimo to gospodarzom nie udało się oddać nawet jednego celnego strzału.
Arka, która ma przewagę w posiadaniu piłki 58:42, powinna dążyć po przerwie do jak najszybszego poprawienia wyniku, aby uniezależnić się od jakiegoś przypadku.
Sporo mieliśmy fauli. Sandecja przekroczyła przepisy 11, a Arka 9 razy.
46'
ARKA Gdynia przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Stolc, w jego miejsce wchodzi Tomal.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
Sandecja bez zmian w składzie
48'
Gojny (ARKA Gdynia) z własnej połowy w pole karne rywali, ale tam jest tylko Putnocky (Sandecja Nowy Sącz)
49'
Gojny (ARKA Gdynia) uprzedził Chmiela (Sandecja Nowy Sącz), wybijając piłkę po dośrodkowaniu Falla (Sandecja Nowy Sącz)
49'
strzał Falla (Sandecja Nowy Sącz) w boczna siatkę bramki Arki. Był też na spalonym
49'
zmiana Arki nie spowodowała roszad w ustawieniu. Tomal (ARKA Gdynia) wszedł na prawą obronę, czyli tam gdzie grał Stolc (ARKA Gdynia), który już przed przerwą miał problemy z kolanem
51'
zablokowany strzał Capanniego (ARKA Gdynia) z 15. metra
52'
Żółtą kartką został ukarany Skóra (ARKA Gdynia), który przerwał kontrę Potomy
53'
Sandecja stara się atakować po przerwie. Azacki (ARKA Gdynia) powstrzymał Chmiela (Sandecja Nowy Sącz), który był jeszcze na spalonym
54'
po przerwie gra głównie na połowie Arki
55'
Kajzer (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Iskry (Sandecja Nowy Sącz)
kontuzja
56'
ucierpiał Czubak, ale sędzia nie pozwolił, by pomoc medyczna weszła na boisko
57'
[0:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Doskonała akcja Arki. Po podaniu Gojnego Czubak odegrał piłkę piętą, Capanni miękko wrzucił sprzed pola karnego, a Czubak z 7. metra uderzył z woleja nie do obrony
58'
Sandecja odpowie podwójną zmianą
kontuzja
59'
pomocy medycznej potrzebuje Skóra (ARKA Gdynia)
58'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fall, w jego miejsce wchodzi Walski.
58'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Potoma, w jego miejsce wchodzi Kirss.
59'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Adamczyk.
61'
Dobrotka (ARKA Gdynia) zablokował Wróbla. Będzie jeszcze rzut rożny dla rywali
61'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Chmiela (Sandecja Nowy Sącz) z narożnika boiska
65'
Sandecja nadal bez celnego strzału
66'
Czubak starał się "przepchnąć" w polu karnym, ale miał naprzeciw siebie trzech rywali
67'
Putnocky (Sandecja Nowy Sącz) wybił piłkę na rzut rożny po strzale Adamczyka (ARKA Gdynia)
67'
Kirss (Sandecja Nowy Sącz) wybił piłkę poza własną bramkę po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
68'
kolejna podwójna zmiana Sandecji
68'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chmiel, w jego miejsce wchodzi Pawłowski.
68'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kostal, w jego miejsce wchodzi Nowotka.
69'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Capanni, w jego miejsce wchodzi Żebrowski.
72'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Iskra, w jego miejsce wchodzi Surzyn.
72'
Putnocky (Sandecja Nowy Sącz) zbyt krótko piąstkuje po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia). Haydary (ARKA Gdynia) próbował skorzystał z okazji, ale niewiele się pomylił, szukając zmieszczenia piłki w "okienku" bramki
73'
[0:3] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Karol doszedł do piłki zagrywanej z połowy Arki, przepchnął przed polem karnym Pitera-Bucko, wyszedł do pojedynku sam na sam z bramkarzem i pewnie strzelił
76'
Kajzer (ARKA Gdynia) obronił strzał Wróbla
78'
Kasprzak (Sandecja Nowy Sącz) strzelił w słupek
78'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Purzycki.
78'
Haydary (ARKA Gdynia) w polu karnym próbował dograć do Czubaka, ale tym razem się nie udało
80'
Putnocky (Sandecja Nowy Sącz) wybił piłkę po strzale z 5. metra Haydary'ego (ARKA Gdynia), który został dobrze obsłużony podaniem przez Purzyckiego (ARKA Gdynia)
82'
piłkarze Sandecji sygnalizują zagranie ręką w polu karnym Arki, ale sędzia nie reaguje
83'
rzut rożny dla Sandecji
83'
Gol (ARKA Gdynia) wyręczył Kajzera (ARKA Gdynia) po zagraniu piętką Pawłowskiego (Sandecja Nowy Sącz)
83'
niecelny strzał Surzyna (Sandecja Nowy Sącz)
86'
blisko efektownego gola Żebrowski (ARKA Gdynia). Piłka po uderzeniu sprzed pola karnego trafiła w poprzeczkę
87'
Putnocky (Sandecja Nowy Sącz) poza własnym polem karnym uprzedził Haydary'ego (ARKA Gdynia)
88'
Putnocky (Sandecja Nowy Sącz) obronił strzał Żebrowskiego (ARKA Gdynia)
89'
Pawłowski (Sandecja Nowy Sącz) strzelił w Kajzera
90'
co najmniej 2 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
po zagraniu Surzyna (Sandecja Nowy Sącz) źle w piłkę trafił Słaby (Sandecja Nowy Sącz)
90+2
KONIEC MECZU. SANDECJA NOWY SĄCZ - ARKA GDYNIA 0:3
Po przerwie mecz otworzył się na dobre. Arka odda łącznie 17 strzałów, z których 9 było celnych. Sandecja odpowiedziała 11 uderzeniami, ale tylko dwukrotnie zatrudniła Kajzera (ARKA Gdynia).
Ozdobą meczu była akcja na 2:0, którą rozegrali: Gojny (ARKA Gdynia), Capanni (ARKA Gdynia) i Czubak. Karol ustrzelił ostatecznie hat-tricka. Tym samym z dorobkiem 13 trafień zrównał się z najlepszymi snajperami tego sezonu Fortuna 1. Ligi: Biliński z Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Fernandezem z Wisły Kraków.

18 Skra Częstochowa 21 4 3 14 11:32 15
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2023-02-28