Siatkarki gromiły, siatkarze bez horroru

Marta
20 kwietnia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Siatkarze Trefla Gdańsk po poniedziałkowym horrorze we własnej hali zakończonym tie-breakiem, tym razem pokonali Avię Swidnik 3:1 (25:17, 22:25, 25:15, 25:17) i w walce o finał pierwszej ligi prowadzą 2:0. Siatkarki Trefla Sopot, bez straty seta rozprawiły się z EC Wybrzeże TPS Rumia. Wygrana 3:0 (25:21, 25:17, 25:17) sprawia, że podopieczne Edwarda Pawluna są o krok od Plus Ligi Kobiet.

Trefl Sopot - EC Wybrzeże TPS Rumia 3:0 (25:21, 25:17, 25:17)

TREFL: Gorszyniecka, Reimus, Nuszel, Sołodkowicz, Rzenno, Naczk, Śliwa (libero) oraz Szymańska, Kaliszuk, Toborek

TPS: Skorupa, Kasprzak, Hohn, Brodacka, Lubera oraz Szyjkowska.

Tylko nieco ponad godzinę trwał drugi mecz w finale play-off pierwszej ligi siatkarek. Sopocianki odniosły w nim pewne zwycięstwo i jak na razie wszystko wskazuje na to, że to one właśnie "wymienią" w najwyższej klasie rozgrywkowej Gedanię Żukowo.

Walka w poszczególnych setach wydawała się być bardziej wyrównana niż w meczu poniedziałkowym, jednak grające szerszym składem sopocianki w końcówce każdej z partii uzyskiwały wyraźniejsza przewagę.

Kolejny mecz zaplanowano na sobotę w Rumi, jeśli i tym razem góra będzie zespół Trefla kwestia awansu do ekstraklasy będzie rozstrzygnięta. Przypomnijmy, że przegrany w finałowej rywalizacji nie straci szans na Plus Ligę Kobiet, aby tam zagrać będzie musiał pokonać w barażu Stal Mielec.

Trefl Gdańsk - Avia Świdnik 3:1 (25:17, 22:25, 25:15, 25:17)

TREFL: Gorzkiewicz, Skórski, Gomez, Świrydowicz, Wilk, Żuk, Zurek (libero) oraz Kaczmarek, Zumbera, Gajowczyk, Węgrzyn.

AVIA: Guz, Michalski, Jarosz, Pawłowski, Makowski, Malicki, Kowalski (libero) oraz Kurek, Jaskulski, Wójcicki.

Po wyrównanym początku pierwszej partii gospodarze zaczęli uciekać rywalom. Avia popełniała więcej błędów technicznych, była gorsza w przyjęciu zagrywki, gospodarze wyszli na prowadzenie 13:8, później 21:14 a ostatecznie wygrali inauguracyjnego seta wyraźnie, do 17.

Drugi set rozpoczął się z kolei od minimalnego prowadzenia gospodarzy, jednak w środkowej części seta, goście doprowadzili do remisu i wyszli na 2, 3 punktowe prowadzenie. Udało im się taki wynik "dowieźć" do końca seta i po zwycięstwie 25:22 wyrównali stan meczu.

W trzeciej partii, Trefl prowadził od samego początku i było to prowadzenie wyraźne. Na nic zdawały się przerwy brane przez trenera ekipy ze Świdnika. Gdańszczanie wygrali 10 punktami i odzyskali prowadzenie w meczu.

Czwarty set, był jak się okazało ostatnim we wtorkowym meczu, długo żadna ze stron nie mogła objąć wyraźniejszego prowadzenia. Działo się tak aż do staniu 10:10, później 3 punkty z rzędu zdobyli gospodarze i to był moment przełomowy seta. Później było już "z górki" i gospodarze wygrali czwartego seta 25:17 a cały mecz 3:1.
Marta

Opinie (38) 2 zablokowane

• A i jeszcze jedno. (4)

Czy to prawda że siatkarki Trefla od nowego sezonu będą rozgrywały mecze w hali widowiskowo sportowej Gdynia?

• 2 7

• Prawda - koszykarski Trefl również

• 0 1

• Trefl Gdynia (2)

Szczurek przytuli siatkareczki jak swoje ;)