Arka polubiła remisy

17 lipca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Radosław Pruchnik zdobył w meczu z Gryfem pięknego gola. Radosław Pruchnik zdobył w meczu z Gryfem pięknego gola.

Piłkarze Arki zremisowali czwarty sparing z rzędu. O ile jednak nierozstrzygnięte wyniki w meczach z drużynami ekstraklasy były uznawane za sukces, to 1:1 (1:0) w Gdyni z II-ligowym Gryfem Wejherowo pozostawia niedosyt. Trener Paweł Sikora tłumaczył podopiecznych forsownymi przygotowaniami i efektem zmęczenia. Ma to ustąpić już za tydzień, gdyż 23 lub 24 lipca żółto-niebiescy zagrają w pierwszej rundzie Pucharu Polski na wyjeździe z II-ligowym Pelikanem Łowicz.

Pruchnik 8 - Gicewicz 49

ARKA: Szromnik - Kubowicz, Jarzębowski (61 Marcjanik), Sobieraj, Tomasik (54 Glauber) - Marcus, Szwoch, Pruchnik (54 Rzuchowski), Radzewicz (64 Wojowski) - Jamróz - Aleksander (73 Fujikawa).

GRYF: pierwsza połowa: Tułowiecki - Osłowski, Kostuch, Kochanek, Dettlaff - Szymański, Warcholak - Brzuzy, Szlas, Dąbrowski - Bejuk
druga połowa: Ferra - Kowalski, Kostuch, Skwiercz, Warcholak - Osłowski, Dettlaff - Krzemiński, Łuczak, Gicewicz - Siemaszko

Ostatni sparing Arki przed nowym sezonem wywołał spore zainteresowanie. Na trybunach przy bocznej murawie stadionu GOSiR zabrakło miejsc siedzących.

Grę poprzedziła minuta ciszy na cześć Andrzeja Czyżniewskiego, którego pogrzeb odbędzie się jutro w Toruniu. Był sztandar Arki, poczet sztandarowy złożony z piłkarzy i żałobny utwór odegrany na trąbce.

Piłkarze Arki spotkanie z II-ligowcem rozpoczęli z dużym animuszem. Paweł Sikora wystawił "11", która zapewne będzie podstawową ma początku sezonu. W pierwszej połowie gospodarze starali się długo utrzymywać przy piłce, budowali akcje wieloma podaniami. Mimo wysokiego pressingu rywali, na ogół to im się udawało.

Jednak akcjom brakowało wykończenia, a największe zagrożenie było po strzałach z dystansu. W 8. minucie, obrońcy Gryfa zbyt krótko wybili piłkę z własnego pola karnego. Wykorzystał to Radosław Pruchnik. Pomocnik po uderzeniu z około 22 metrów zdobył pięknego gola.

Potem niewiele brakowało do szczęścia po strzałach z wolnego Marcinowi Radzewiczowi. W 23. minucie Mateusz Szwoch przeskoczył nad piłką, a skrzydłowy posłał piłkę w słupek. Wcześniej, po pierwszej z prób Radzewicza ze stałego fragmentu gry Kacper Tułowiecki z trudem przerzucił piłkę nad poprzeczką.

W 34. minucie wynik powinien poprawić Szwoch. Otrzymał idealne podanie od Łukasza Jamroza, ale z 10. metra, choć nie był atakowany przez rywali, strzelił wysoko nad poprzeczką.

Pod koniec pierwszej połowy przypomniał o sobie Marcus. Najlepszy strzelec Arki z minionego sezonu nie mógł sobie wiele pograć na prawym skrzydle, gdzie miał naprzeciw siebie byłego kolegę z drużyny, Marcina Dettlaffa. Po faulach ma sobie obaj zobaczyli zresztą po żółtej kartce.

Dopiero, gdy Brazylijczyk w ostatnich minutach przed przerwą zamienił się stronami boiska z Radzewicza, popisał się kilkoma technicznymi zadaniami. Po jednym z nim w doskonałej pozycji znalazł się Piotr Tomasik, ale zbyt mocno kopnął piłkę i nie zdołał sięgnąć jej żaden z gdynian wbiegających w pole bramkowe.

Po zmianie stron gospodarze zagrali jednak dużo gorzej, a na płynność gry miały z pewnością zmiany. Natomiast Gryf zaskoczył roszadami, które po przerwie sprawiły, że goście zagrali dużo odważniej.

Obaj boczni obrońcy na drugą połowie wyszli jako defensywni pomocnicy. Wymieniono też w komplecie graczy ofensywnych.

Nim się w tych ustawieniach Arka połapała, Mateusz Łuczak prostopadłym podaniem nad gdyńską defensywą do sytuacji sam na sam wyprowadził Grzegorza Gicewicza, który w 49. minucie zdobył wyrównującą bramkę. Po chwili na 2:1 mógł podwyższyć były arkowiec, Rafał Siemaszko, ale w dogodnej pozycji spudłował.

W wykonaniu żółto-niebieskich po przerwie na uwagę zasługiwały jedynie dwa strzały Jamroza oraz przede wszystkim akcja z 72. minuty. Marcus wyłożył piłkę Arkadiuszowi Aleksandrowi, ale ten z kilku metrów źle uderzył futbolówkę i wyszła ona poza bramkę.

Tym samym do końca gry wynik był sprawą otwartą, gdyż goście mieli dobrze ustawiony kontratak. Składnie piłkę wymieniali w trójkącie Łuczak, Siemaszko, Gicewicz, a dwukrotnie swobodnie z piłką przy nodze niemal ze środka boiska do pola karnego Arki przebiegał Maciej Osłowski, niegdyś próbowany w ekstraklasowej Lechii, a ostatnio występujący w Cartusii.

Drugiego gola dla Gryfa mógł w 89. minucie zdobyć Siemaszko. Właśnie po akcji Osłowskiego wyszedł on sam na sam z Michałem Szromnikiem. Bramkarz Arki odważnie rzucił się rywalowi pod nogi i chociaż rywale sugerowali faul, sędzia uznał, że interwencja golkipera, po której złapał piłkę, była zgodna z przepisami.

-Liczyłem, że gra będzie troszeczkę lepsza. Jednak odbiły się forsowne przygotowania. Brakowało skuteczności, za dużo błędów popełnialiśmy z tyłu. To efekt zmęczenia. Powinno być znacznie lepiej, gdy będzie wracać świeżość. Dwa najbliższe dni drużyna mieć będzie wolne. Z uwagi na ograniczone środki finansowe zostaniemy w tym składzie, w którym jesteśmy obecnie. Jedynie, gdy Puszcza zdecyduje się na Wallace'a, będzie możliwość zatrudnienia jeszcze jednego obrońcy - ocenia trener Sikora.

Świeżość i forma powinny przyjść już w przyszłym tygodniu. 23 lub 24 lipca gdynianie rozegrają pierwszy oficjalny mecz nowego sezonu. Na wyjeździe zmierzą się z Pelikanem Łowicz, a stawką gry będzie awans do 1/16 finału Pucharu Polski. Dzisiaj rywale zdobyli prawo gry z gdynianami, wygrywając w Koszalinie z III-ligowym Bałtykiem Koszalin 3:2 (2:1).

POZOSTAŁE LETNIE SPARINGI ARKI
Bilans: 5 meczów: 1 zwycięstwo, 4 remisy; bramki: 8:3

2 lipca Gdynia Olimpia Grudziądz 6:1 (4:0) - przeczytaj relację
Bramki: Michał Szubert 2, Dawid Kubowicz, Tomoki Fujikawa, Łukasz Jamróz, Piotr Tomasik

• siema (4)

Tez mieszkam na Brodwinie. Niestety nie bardzo widac tu nasze barwy. Wiem, ze Arkowcy sa, ale sie nie ujawniaja zbytnio. Mam nadzieje, ze w koncu role sie odwroca i Arka bedzie znow widoczna tu.

• 11 26

• taaaaa idz spac

Narty

• 14 8

• sie ma (2)

Od 43 lat na brodwinie bytuje i tych zhanbionych barw nie widzialem. Nie opowiadaj bajek

• 21 16

• A ja widzialem (1)

I to nie zadko barwy Arki jak i Lechii w Sopocie co wiecej tam nie mieszkam a czesciej widuje barwy Arki.

• 11 19

• tak ty widzisz barwy arki jak twoja poprawna gramatyka

• 7 4

• co ty się podniecasz....

Przecież zmieniliście barwy w 1972. Pora na następną zmianę... Proponuje brązowo-fioletowe. Brązowe jak o****ne gacie, a filetowe jak wasz ulubiony trunek... Tak, tak pod takimi barwami każdego żura ściągniecie na stadion bałytku...

• 12 8

• Do boju (3)

Areczko do boju.....liga jest nasza.....

• 37 35

• fakt

Wasza! W dolnej jej czesci:)

• 14 11

• A co to

za porażka z Conkordią Elbląg o godzinie 11. Jakieś 2: 3 , czy cóś. Trzeba przyznawać się do wszystkich sparingów , tych przegranych też , arczanie

• 8 4

• ...tak druga

• 6 0

• bari fan (1)

teraz czekamy ze spokojem na lige pierszy mecz i jazda z tychami musza byc trzy punkty pozdrawiam wszystkich zółto-niebieskich T.A.G

• 10 20

• odejść to mozesz jedynie ty od kompa a nie trener który osiąga wyniki (2)

Dla przypomnienia Arka wiosną była najlepszym zespołem prócz tego zdobyła najwięcej punktów na wyjazdach i najwięcej bramek strzeliła, nie to co Lechia, najgorsza drużyna wiosny w ekstraklasie

• 9 12

• dobrze powiedziane

Na wiosne wyniki byly, teraz mamy lato i przerwe. Wy na zapleczu z wsiami, my w ekstraklasie gramy.

• 13 4

• Co ty z tą Lechią ?

To jest temat o Arce,a ty wyjeżdzasz z Lechia !

• 13 1

• To jest kpina !

nauczyciel w-fu ma nas poprowadzic do Ekstraklasy ? Dosyc mydlenia oczu kibicą! Póki jest czas trzeba pożegnać Sikore !

• 14 11

• Zeby nie Pruchnik

to bylby jeszcze gorszy wstyd.

• 12 4

• Dobrze,że nie kupiłem karnetu !

Remis z II ligowcem :( Tak niektórzy walczyli o Marcusa a tu zonk ! Kolejny mecz bez zdobytej bramki.Dzięki Bogu,że Pruchnik przedłużył kontrakt.Trzeba jak najszybciej wymienić trenera.Widać,że idzie złą drogą.

• 10 9

• 30,08,2009

czy były oklaski dla G.N

• 8 1

• efekt zmeczenia! (1)

Buahahahaha ale sezon sie jeszcze nie zaczął mr sikora! Tak jest ekstraklasa wasza! Buahahaha

• 13 3

• przez płoty z własnego stadionu znowu kicać będziecie?

• Ja pier... (1)

Przeciez ciezko pracowali to zmeczenie przyszlo czy to takie trudne do skumania kto trenowal czy gral w klubie to zrozumie a kto nie robi afere teraz zmiejszona intensywnosc treningowa i ustabilizowanie formy i bedzie ok.

• 6 9

• no ty akurat widac nie trenowales nic poza napinką w necie

jakby tak Lechia z nimi zremisowała to byś ... tu głośniej , a tak że to arka osiągnęła kolejny super wynik to ślepo bronisz ich głupimi wymówkami o zmęczeniu. słaby mecz i słaby wynik taka prawda

• 7 5

• Ekstraklasa ha ha ha ha !!!

No jeszcze się sezon nie zaczął a W-fista się już tłumaczy , jest żałosny , a gdzie jego pupilek z Gimnazjum , czyżby podpisał kontrakt i już ma kontuzję , oby tak dalej , jeden meczy wygrany 6-1 to nie wszystko , reszta sparingów same remisy i tak będzie w lidze , albo w plecy albo remis !!!! coś czuje że znowu walka o środek tabeli , ale jedno mnie cieszy że niektórzy kibice zaczynają przeglądać na oczy , niech zarząd w końcu przestanie nabijać kasę emerytom bo nigdy z I ligi nie wyjdziemy !!!

• 17 17

• Dziękujemy już betonom i kadłubom za wpisy na temat Arki (15)

cieszy nas ze tak bardzo interesujecie sie Arką bo dzięki temu widać jak bardzo jesteśmy popularni i jak nam zazdrościcie udanych transferów, dobrych wyników i najwyższej w lidze frekwencji :)

• 42 21

• taaaa zazdroscimy? (2)

Czego? Transferów? Jakich? Wspanialej gry? Kiedy? Gdzie? Czego mamy wam zazdrościć?

• 14 7

• Ty rrrr czy masz pojecie o sporcie wyczynowym ? Czy Justyna Kowalczyk w ciezkim treningu przystąpi do zawodów ? (1)

• 4 10

• dobre tłumaczenie super ekstra wynikow sparingowych hahaha

zmęczenie materiału w trakcie przygotowania do sezonu to co będzie po 2 ligowych kolejkach?? śmieszni jesteście i tyle w temacie

• 10 5

• Jakie dobre wyniki masz na myśli ? (2)

Jesteś ślepy czy głupi ? Zobacz co się dzieje z naszą Areczką. Jeżeli nie zareagujemy przed sezonem to może być za póżno.Myslisz,że Sikora jest tym trenerem który poprowadzi nas do EK? Marcus wynegocjował olbrzymi jak na I lige i nasz budżet kontrakt.I co ? I nic.Gra kiepsko,nie strzela bramek a co najgorsze nawet nie stwarza sytuacji do ich zdobycia! Możesz się napinac na necie i wdawac w wymiane wpisów z sąsiadami z za miedzy,ale czy dzięki temu awansujemy do EK.

• 13 6

• widac ze nie byleś dzis na sparingu :) kiepsko to gra cały Bałtyk a nie Marcus (1)

• 10 7

• Masz racje nie byłem dziś na sparingu

i masz też racje,że Lechia i Bałtyk grają słabo.Ale czy na pewno Arka gra tak dobrze?Jesteś pewny,że Sikora jest odpowiednim trenerem,żeby poprowadzić nas do EK? Poza tym jeżeli uważesz że Marcus gra dobrze to okey,nie będe z tobą polemizował.Zresztą może to ja się myle i może nauczyciel w-fu okaże sie dobrym trenerem i pod jego wodzą doczekamy sie w Gdyni ponownie EK.A co do Bałtyku i Lechii to życze im sukcesów w swoich ligach.Zreszta w sobote na własne oczy sie przekonam ile warta jest Lechia.Oczywiście nie wieże,że będą równym rywalem dla Barcelony w tym sparingu,ale sam jestem ciekaw jak sie zaprezentują.

• 10 1

• najlepszej frekwencji! (2)

W 1 lidze! 3000 a polowa to fc! A pamietacie jak bilety rodawaliscie by ktokolwiek chcial przyjsc!?

• 17 5

• piszesz o Lechii? bo w Arce nigdy nie było biletów rozdawanacyh za darmo jak u was! (1)

była promocja po 5 zł dla nowych osób ktore zakładają profile kibica

• 7 12

• jak zwal tak zwal

Ale blagalne nawolywania byly a frekwencja w doooool........., mieszkam w Gdyni wiem ze wielu kibiców zrezygnowali z chodzenia na mecze wasze:):):):):):)

• 12 3

• hahahahahahahah (2)

1:1 z gryfem no no nie lada wyczyn

• 12 5

• a co mamy ich rozjechac 5-0 i pokazac nasze atuty na ligę ? poczekamy zobaczymy (1)