Sopocianki szybko się pozbierały

Krzysztof Klinkosz
18 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Siatkarze i siatkarki Trefla nie mieli żadnych problemów z wygraniem swoich spotkań w 20. kolejce na zapleczu PlusLigi. Zarówno panie jak i panowie triumfowali bez straty seta. Sopocianki pokonały na własnym parkiecie Sokoła Chorzów, zaś gdańszczanie wygrali na wyjeździe z Energetykiem Jaworzno. Obie nasze drużyny oczywiście nadal liderują w I-ligowych tabelach.

Trefl Sopot - SCS Sokół Chorzów 3:0 (25:13, 25:14, 25:14)
TREFL:
Szymańska, Sołodkowicz, Naczk, Reimus, Nuszel, Rzenno, Śliwa (libero) oraz Gorszyniecka, Kaliszuk, Kruk, Lenz.

Sopocianki szybko wróciły do równowagi po pierwszej przegranej od listopada 2008 roku, a także prasowych rewelacjach, które jasno sugerują, że dla obecnych zawodniczek, a także sztabu trenerskiego nie będzie miejsca w przyszłym sezonie w Treflu.

Co prawda nikt w klubie nie potwierdza rewelacji o planowanym budżecie na poziomie 5,5-8 milionów złotych w przyszłym sezonie, a tym bardziej o zatrudnieniu uznanych szkoleniowców z Włoch bądź Brazylii i siatkarskich reprezentantek Polski, ale tego typu informacje mogły osłabić morale w zespole.

Na szczęście do tego nie doszło. Trener Edward Pawlun ponownie potrafił zmobilizować drużynę. Na własnym parkiecie żółto-czarne po zaledwie 65 minutach gry sięgnęły po kolejne trzy punkty.

W pierwszej partii środowego meczu wyrównana walka była jedynie do stanu 5:5, później sopocianki szybko uciekły rywalkom na prowadzenie18:8 a całego seta wygrały do 13.

Tylko o jeden punkt więcej zdołały zdobyć chorzowianki w drugiej i trzeciej partii meczu. W połowie drugiego seta na chwilę Sokół zniwelował straty do stanu 13:10 ale odpowiedź gospodyń była natychmiastowa i ponownie objęły one wyraźniejsze prowadzenie.

W ostatniej partii scenariusz był podobny - w połowie seta zespół przyjezdny zniwelował straty do 10:12, ale sopocianki na więcej nie pozwoliły rywalkom i pewnie wygrały do 14.

W najbliższą sobotę o 17.00 sopocianki podejmować będą u siebie Chemika Police. Jako, że ich najgroźniejszy rywal - EC Wybrzeże TPS Rumia - przegrał w środę, to Trefl potrzebuje jeszcze tylko jednego punktu, aby bez względu na pozostałe do końca sezonu zasadniczego spotkania, w tym swój mecz w Rumi zapewnić sobie numer jeden do play-off.

Pozostałe wyniki 20. kolejki I ligi siatkarek:
Budowlani Toruń - Chemik Police 1:3 (28:26, 23:25, 22:25, 20:25), AZS KSZO Ostrowiec Św. - EC Wybrzeże TPS Rumia 3:1 (25:20, 25:21, 12:25, 25:17), PLKS Pszczyna - Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:1 (25:23, 25:20, 19:25, 25:16), Legionovia Legionowo - SMS PZPS Sosnowiec 3:0 (25:19, 25:16, 25:13), pauzował Remagum MOSiR Mysłowice.

11. SMS PZPS Sosnowiec 19 6 12:55

MCKiS Energetyk Jaworzno - Trefl Sopot 0:3 (17:25, 20:25, 22:25)
TREFL:
Gorzkiewicz, Żuk, Świrydowicz, Wilk, Skórski, Gomez, Żurek (libero) oraz Kaczmarek, Gajowczyk.

Siatkarze Trefla również wygrali do zera jednak mieli nieco cięższą przeprawę, niż ich koleżanki z Sopotu. Zespół z Jaworzna, choć zajmuje miejsce w dolnej połówce tabeli pokonał niedawno głównego rywala Trefla do awansu czyli zespół Fartu Kielce.

Gdańszczanie jednak nie musieli liczyć na farta i wygrali dzięki wyższym umiejętnościom siatkarskim. Zwłaszcza w trzecim secie, którego wygrali do 22 mimo, że przegrywali już 16:20. Dwie pierwsze partie gdańszczanie kontrolowali niemal przez cały czas.

Kolejny mecz siatkarze Trefla rozegrają na własnym parkiecie przy ul. Kołobrzeskiej 27 lutego o godzinie 16.00. Ich przeciwnikiem będzie Ślepsk Suwałki.

Pozostałe wyniki 20. kolejki rozgrywek I ligi siatkarzy
Pronar Parkiet Hajnówka Avia Świdnik 3:1 (25:20, 25:16, 19:25, 26:24), GTPS Gorzów Wlkp. - BBTS Bielsko-Biała 3:2 (25:16, 20:25, 28:26, 22:25, 17:15), Morze Bałtyk Szczecin - Joker Piła 1:3 (23:25, 25:23, 22:25, 16:25), Fart Kielce - Orzeł Międzyrzecz 3:0 (25:17, 25:20, 28:26), Ślepsk Suwałki - SMS PZPS Spała (24.02). Pauza: AZS PWSZ Nysa.

Opinie (24) 2 zablokowane

• z tym budżetem to niezła bujda!!!! (3)

• 4 2

• Tylko czy Rumia się pozbiera do 27 lutego ? (2)

• 0 2

• (1)

licze na to ze Kszo wygra z rumia play offy i skopie Wam tylek. I tyle zostanie z prognoz waszych dzialaczy. gwiazdy, trenerzy z zagranicy, nie ma co dzielic skory na niedzwiedziu. takie rzeczy robi sie po awansie a nei w trakcie trwania rozgrywek. co z tego ze trefl wygral wczoraj 3:0 jak mial dziecinne bledy w obronie, bezpanskie pilki wpadaly non stop. Sliwa ktora kupuje same auty. Jak Kszo bedzie w gazie to was pyknie, do tego maja na pewno lepszego trenera niz edek i juz romek sie postara o niespodzianke w play offach

• 3 6

• Jakoś lepszy trener tego nie udowodnił :)