stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sopot Match Race 2017

  • środa - sobota, 2 - 5 sierpnia 2017
  • Lokalizacja
    Sopot, Molo

Sopot, 31 lipca 2017 r. - W dniach 2 - 6 sierpnia 2017 roku na wodach wokół sopockiego mola odbędą się 14. regaty Sopot Match Race. Będą drugą odsłoną nowego regatowego cyklu Match Race Super League, zaliczanego do klasyfikacji żeglarskiego pucharu świata Match Race Super League to w ciągu 5 miesięcy 8 prestiżowych imprez na 4 kontynentach:

Match Race Germany
Sopot Match Race
Air Calin Match Racing Cup
Chicago Grand Slam
Ekaterinburg Cup
Oakcliff International
ACI Croatia Cup
New Zealand Match Racing Championship

Match Race Super League to nowy cykl regat o zasięgu globalnym. Jednocześnie inicjatywa skupiająca uznanych organizatorów regat, mająca na celu powrót do klasycznej formy regat w formule match racing na jachtach jednokadłubowych. Match Race Super League jest wspierana przez organizacje żeglarskie: międzynarodowe World Sailing, ISAF International Sailing Federation, The Match Racing Association oraz krajowy Polski Związek Żeglarski. Inauguracja cyklu miała miejsce w trakcie czerwcowych jubileuszowych 20. regat Match Race Germany. Regaty Sopot Match Race będą drugą eliminacją cyklu. "Włączenie sopockich regat do cyklu Match Race Super League jest świadomą decyzją stawiającą na promocję żeglarstwa w tradycyjnym wydaniu - pojedynków jeden na jednego, rozgrywanych na jachtach jednokadłubowych, dających załogom możliwość wykazania się pełnią umiejętności technicznych, taktycznych, załogowych i sportowych" - mówi Przemysław Tarnacki, pomysłodawca i współorganizator regat. "Po dwóch latach flirtowania z jachtami wielokadłubowymi, tegoroczne sopockie zawody są symbolicznym powrotem do korzeni naszej dyscypliny pod szyldem współtworzonej przez nas nowej inicjatywy żeglarskiej. Chcemy utrzymać status najważniejszego, międzynarodowego, cyklicznego projektu żeglarskiego w Polsce" - dodaje Tarnacki.

Lista startowa:
1. Łukasz Wosiński (POL)
2. Patryk Zbroja (POL)
3. Dejan Presen (SLO)
4. Vladimir Lipavsky (ROS)
5. Przemysław Tarnacki (POL)
6. Karol Jabłoński (POL)
7. Alexey Nikolaev (RUS)
8. Toby Austin-Fraser (NZL)


Widowiskowa żeglarska formuła match racing, ta sama formuła, w której rozgrywana jest m.in. jedna z najważniejszych imprez w światowym żeglarstwie - regaty Pucharu Ameryki. Match racing to klarowne dla widzów, nawet tych nieznających żeglarskiego rzemiosła, pojedynki "jeden na jednego".

Dziennie odbędzie się około czterdziestu 20-minutowych, pasjonujących wyścigów, rozegranych na dystansie zbliżonym do połowy długości sopockiego mola.

Rywalizację zawodników obserwować będzie można zarówno bezpośrednio z wody, z jednostek pływających wokół areny regat, jak i z lądu - z trybuny zlokalizowanej w nowej marinie żeglarskiej na końcu mola lub z hotelu Sheraton Sopot oraz przylegającego doń Domu Zdrojowego, w których mieścić się będą biuro regat, strefa zawodników i gości oraz strefa VIP.

Analizę wyścigów wraz z bieżącym komentarzem na żywo prowadzić będą, tradycyjnie jak co roku, Waldemar Heflich, wybitny znawca jachtingu, redaktor naczelny miesięcznika "Żagle", Dominik Życki olimpijczyk w żeglarskiej klasie Star i jednocześnie dziennikarz sportowy oraz Dariusz Urbanowicz, dziennikarz sportowy, znawca jachtingu.
Match racing - dyscyplina sportowa

Match racing to popularna forma żeglarstwa regatowego. W regatach tego typu jachty walczą w wyścigach jeden na jednego - tak jak w Pucharze Ameryki, najważniejszych zmaganiach regatowych świata. Każde regaty rozgrywane w tej formule składają się z rundy round robin - kilkudziesięciu krótkich wyścigów, gdzie zawodnicy rywalizują każdy z każdym. Następnie odbywa się runda pucharowa, do której kwalifikują się już tylko zawodnicy z największą liczbą zwycięstw.

Więcej informacji: www.sopotmatchrace.com

PROGRAM:

wtorek 1 sierpnia
10:00 - 16:00 Rejestracja i ważenie załóg BIURO REGAT
11:00 - 18:00 Oficjalne treningi WOKÓŁ MOLO
19:00 Umpires meeting - losowanie jachtów BIURO REGAT

środa 2 sierpnia
10:00 - 18:00 Runda Round Robin ('każdy z każdym') WOKÓŁ MOLO
19:00 Ceremonia otwarcia Sopot Match Race MUSZLA KONCEROTWA
20:00 Sailors Coctail (only for sponsor guests) SCENA PRZY FONTANNIE

czwartek 3 sierpnia
10:00 - 18:00 Runda Round Robin ('każdy z każdym') WOKÓŁ MOLO
20:00 Coffee&Whisky Night (only for sponsor guests) ZATOKA SZTUKI

piątek 4 sierpnia
10:00 - 17:30 Wyścig: półfinały WOKÓŁ MOLO
17:30 - 18:00 Wyścig: VIP RACE WOKÓŁ MOLO
20: 30 Audi Yachting Banquet (only for sponsor guests) HOTEL SHERATON

sobota 5 sierpnia
10:00 - 15:00 Wyścig: Mały Finał i Finał WOKÓŁ MOLO
17:00 Ceremonia Zakończenia Regat SCENA PRZY FONTANNIE
20:00 Monogram Magazine Night HOTEL SOPOT

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

18.09 g.14.00
Edach Budowlani Lublin
18.09 g.17.00
Awenta Pogoń Siedlce
18.09 g.17.00
UpFitness Skra Warszawa
18.09 g.19.30
PGE Spójnia Stargard
18.09 g.19.30
Sandra Spa Pogoń Szczecin
17.09 g.19.00
POLSKA
Belgia
17.09 g.17.00
Bałtyk Koszalin
16.09 g.18.00
GKS Katowice
14.09 g.20.30
POLSKA
Rosja
12.09 g.15.00
Wisła Kraków