Spar Girona - VBW Arka Gdynia 80:70. Dwie koszykarki nie wygrają meczu

dak.
1 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

VBW Arka Gdynia po 7 meczach Euroligi wciąż pozostaje tylko z 1 zwycięstwem  na koncie. VBW Arka Gdynia po 7 meczach Euroligi wciąż pozostaje tylko z 1 zwycięstwem  na koncie.

VBW Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z hiszpańskim zespołem Spar Girona 70:80 (18:18, 18:19, 13:22, 21:21) w meczu 7. kolejki fazy grupowej Euroligi kobiet. Gdyńskie koszykarki prowadziły wyrównany bój do przerwy, ale już po niej nie potrafiły odrobić strat. Na nic zdały się wysiłki Morgan Bertsch i Megan Gustafson, które zdobyły 44 punktów, czyli 62 proc. całego dorobku żółto-niebieskich w tym starciu.

UNI: Burke 16 (1x3), Gardner 15 (2x3), Dremmeh 15 (3x3), Reisingerova 12, Palau 7 (1x3) oraz Flores 7 (2x3), Labuckiene 4 (7 zb.), Soler 4

VBW ARKA: Gustafson 24 (1x3, 11 zb.), Bertsch 20 (2x3), Kastanek 8 (2x3), Kunek 7 (1x3), Lundquist 2 oraz Begić 3 (1x3), Bernies 3, Podgórna 3 (1x3), Dobrowolska 2

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Ani VBW Arka Gdynia ani Spar Girona nie potrafiły wyraźnie przejąć inicjatywy. Drużyny przekazywały sobie prowadzenie, ale ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się remisem 18:18.

Alice Kunek: Chcemy iść za ciosem. Przeczytaj zapowiedź meczu Spar Girona - VBW Arka Gdynia

W drugą lepiej weszły Hiszpanki. Żółto-niebieskie kilkukrotnie podejmowały próby objęcia przewagi, ale rywalki odpowiadały na ich trafienia. W 16. minucie sztuka ta udała się Morgan Bertsch, po "trójce" której było 31:29. Niedługo potem podwyższyła Megan Gustafson, ale gospodynie wyrwały prowadzenie jeszcze przed przerwą.

Mimo, że przyjezdne nie oddały za wiele rzutów z dystansu (4/6) to po 20 minutach i tak najlepszymi w zespole Gundarsa Vetry były podkoszowe: Gustafson i Bertsch (obie po 10 pkt).

Obraz gry uległ zmianie po przerwie. Koszykarki z Gdyni miały kłopoty z "wstrzeleniem" się, dzięki czemu rywalki mogły delikatnie odskoczyć. Jednak w 35. minucie przewaga wynosiła 7 punktów - najwięcej w tym meczu. I mimo, że Hiszpankom również rozregulowały się celowniki, to żółto-niebieskim nie udało się wykorzystać sytuacji. Ostatecznie na ostatnią partię wychodziły z 10 "oczkami" różnicy.

VBW Arka Gdynia - Pszczółka Lublin 97:50. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerowi

Zaczęło się nieciekawie, bo od celnego trafienia Sparu. Jednak Arka zdołała jeszcze nawiązać walkę i zbliżyć się na 4 punkty. Do końca było 5 minut, ale zamiast pójść za ciosem, żółto-niebieskie straciły kontrolę i ich strata znów zaczęła rosnąć. Ostatecznie zakończyło się na 80:70.

Najjaśniejszymi punktami w drużynie z Gdyni były: Gustafson (35 min) i Bertsch (34 min). Razem zainkasowały 44 punktów, czyli 63 proc. dorobku całego zespołu. Natomiast żadna z pozostałych koszykarek nie przekroczyła nawet dwucyfrowej granicy.

1 grudnia 2021, godz. 19:15