Sparingi na koniec sezonu

14 marca 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Na pożegnanie sezonu Henryk Zabrocki zaplanował gdańskim hokeistom dwa mecze sparingowe z TKH Toruń. Dziś na wyjeździe nie udało się pokusić o korzystny wynik. Energa Stoczniowiec przegrała 4:6 (3:2, 0:2, 1:2). Rewanż odbędzie się 20 marca w "Olivii". Początek gry o godzinie 16.30.

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny (40:01 Maza) - Rompkowski, Skrzypkowski, Furo, Urbanowicz, Kostecki; Wróbel, Bigos, Łopuski, Rzeszutko, Jankowski oraz Smeja, Pospisil, Sowiński, Poziomkowski, Benasiewicz, Młynarczyk.

0:1 Mikołaj Łopuski - asysta Maciej Urbanowicz (3.55 w osłabieniu)
1:1 Michal Mravec - Przemysław Bomastek - Jarosław Dołęga (8.16)
2:1 Mariusz Jastrzębski (11.44)
2:2 Tobiasz Bigos - Łopuski (14.16)
2:3 Urbanowicz - Milan Furo (19.36)
3:3 Arkadiusz Marmurowicz - Rafał Cychowski - Zoltan Kubat (25.03)
4:3 Bomastek - Dołęga - Mravec (37.23)
5:3 Mravec - Dołęga (40.27)
6:3 Mojmir Musil - Kubat (41.08)
6:4 Kostecki - Urbanowicz- Mateusz Rompkowski (43.22)

Gdańszczanie zagrali bez trzech Czechów, którzy nie tak dawno tworzyli pierwszy atak (Vitka, Juraska, Skutchana) oraz trzech innych zawodników (Leśniak, Soliński, Strużyk). Mecz miał wybitnie szkoleniowy charakter. Przed trzecią tercją na przykład obaj trenerzy solidarnie wymienili bramkarzy. Henryk Zabrocki wymieszał też ustawienia obron i napadów. Dla porównania z ostatniego meczu z Podhalem bez zmian pozostało tylko ustawienie tercetu Łopuski- Rzeszutko-Jankowski.

Stoczniowiec zwycięstwo mógł zapewnić sobie już w inauguracyjnej tercji. Niestety, zabrakło skuteczności głównie Wojciechowi Jankowskiemu. Jednobramkowa strata, i to na 24 sekundy przed przerwą, to najniższa kara, jaką zapłacili torunianie. Potem gra się wyrównała, a o wyniku zadecydował początek trzeciej odsłony. Zanim Cezary Maza rozgrzał się, w ciągu 41 sekund dwukrotnie musiał sięgnąć do siatki!