Równa forma strzelecka. III-ligowcy 4, a IV-ligowcy po 3 gole w sparingach

mip.
3 lutego 2024, godz. 14:15
Opinie (26)
aktualizacja: godz. 13:23 (4 lutego 2024)
Jaguar Gdańsk oraz Energa Bałtyk Gdynia szykując się do startu 4. ligi, odnoszą kolejne zwycięstwa. Jaguar Gdańsk oraz Energa Bałtyk Gdynia szykując się do startu 4. ligi, odnoszą kolejne zwycięstwa.

Obie drużyny Gedanii 1922 Gdańsk, jak i Jaguar Gdańsk oraz Energa Bałtyku Gdynia nie mogą narzekać na formę strzelecką. III-ligowcy zaaplikowali 4 gole w zwycięskim sparingu Chemikowi Bydgoszcz, a IV-ligowcy solidarnie pieczętowali wygrane 3 bramkami. Hat-trickiem popisał się piłkarz biało-niebieskich - Szymon Rychłowski. Porażkę zanotowali za to piłkarze Tylko Lechia Gdańsk przegrywając z A-klasowym GKS Żukowo.

Aktualizacja, 04.02.24, godz. 13:23

Gedania 1922 Gdańsk - Chemik Bydgoszcz 4:3 (1:1)

Bramki dla Gedanii:
Łazarski 1, Sumiński 59, Bąk 63, Zalewski 68

GEDANIA (1. połowa): Machola - Flis, Bąk, Bogdański - Gorwa - Michalewski, Łazarski, Fijałkowski, Pawlak - Sosnowski, Chętnik

GEDANIA (2. połowa): Tetyk - Dowigiałło, Bąk, Flis (65 Bogdański) - Sumiński - Kankowski, Bellanavithanage, Panic, Michalewski (65 Pawlak) - Zalewski, Żukowski

III-ligowa Gedania 1922 Gdańsk w sobotnie przedpołudnie na boisku AWFiS Gdańsk podjęła IV-ligowy Chemik Bydgoszcz. Po szalonym początku drugiej połowy, gdzie w odstępie niespełna 23 minut padło aż 5 goli, lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 4:3.

W zespole prowadzonym przez Krystiana Ryczkowskiego wystąpiło 19 piłkarzy. Nieobecni byli m.in. Marek Niewiadomski czy Artur Stawikowski. Z racji tego, że do dyspozycji trenera nie było 22 zawodników, część graczy dostała więcej minut na boisku.

Gedania 1922 Gdańsk strzeliła 4 gole II-ligowcom. Testy bramkarza w ekstraklasie Gedania 1922 Gdańsk strzeliła 4 gole II-ligowcom. Testy bramkarza w ekstraklasie

Szkoleniowiec zdecydował się przetestować zupełnie nowe ustawienie, a mianowicie formację 1-3-1-4-2. Takie ustawienie to kompletna niespodzianka, gdyż do tej pory Gedania go nie stosowała. Test wypadł pomyślnie, ale odpowiedź, czy w rundzie wiosennej gdańszczanie będą występować w takim ustawieniu, poznamy zapewne po kolejnych sparingach.

Kolejny mecz gdańszczanie rozegrają w piątek, 9 lutego, kiedy to na boisku przy ul. Meissnera o godz. 15, podejmą ligowego, a zarazem lokalnego rywala, Cartusię Kartuzy.

Gedania 1922 Gdańsk - sparingi zima 2024

bilans: 4 zwycięstwa, 1 porażka bramki: 14:8

Energa Bałtyk Gdynia - Arka Gdynia CLJ 3:1 (1:1)

Bramki dla Bałtyku:
Rychłowski 45+1, 54, 56

BAŁTYK (1. połowa): Stanik - Waszczuk, Kaźmierczak, Iwanowski, Demiańczuk, testowany, Kaliszewski, Stępień, Kośnik, Rychłowski, Hirsz

BAŁTYK (2. połowa): Stanik - Waszczuk, Kaźmierczak, Iwanowski, Demiańczuk, Siekierski, Lupa, Cunion, Rychłowski, Kośnik, Jankowski

Energa Bałtyk Gdynia w swoim drugim sparingu podejmował zespół Arki Gdynia, grający w Centralnej Lidze Juniorów. Trener Robert Jędrzejczak sprawdził 15 piłkarzy w tym jednego testowanego gracza. Ponownie zdecydował się także na wariant z grą na dwóch napastników. W tej roli najpierw wystąpili Szymon RychłowskiRobertem Hirszem, a w 2. połowie tego drugiego zmienił Igor Jankowski.

Sparingi w niższych ligach. Bałtyk Gdynia wygrał z Aniołami, nieudany start TLG Sparingi w niższych ligach. Bałtyk Gdynia wygrał z Aniołami, nieudany start TLG

Co ciekawe, dostępu do bramki Bałtyku strzegł młody Szymon Stanik, który jest wychowankiem biało-niebieskich. W 17. minucie obronił on rzut karny. Z kolei jego imiennik, Szymon Rychłowski popisał się hat-trickiem.

Ponownie w składzie Bałtyku zabrakło leczących urazy Oskara BohmaOktawiana Skrzecza, którzy byli podstawowymi piłkarzami biało-niebieskich jesienią.

Kolejny test-mecz gdynianie rozegrają w sobotę, 10 lutego, kiedy to o godz. 13 podejmą LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański.

Energa Bałtyk Gdynia - sparingi zima 2024

Bilans: 2 zwycięstwa, bramki: 5:2
  • 26.01, NSR - Anioły Garczegorze (IV liga) 2:1
  • 3.02, NSR - Arka Gdynia (CLJ) 3:1
  • 10.02, NSR, godz. 13 - LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański (V liga)
  • 17.02, NSR, godz. 13 - Stoczniowiec Gdańsk (V liga)
  • 24.02, NSR, godz. 13 - Concordia Elbląg (III liga)

Jaguar Gdańsk - Osiczanka Osice 3:0

Bramki dla Jaguara:
Surdykowski, Jadanowski, Wierczyński

JAGUAR (1. połowa): Kamola - Sulewski, Jadanowski, Haase, Zimnicki - Pietrowski, Filas - Konkol, Surdykowski, Płotka - Czychowski

JAGUAR (2. połowa): Nowak - Bladowski, Duraj, Kinder, Zimnicki - Deleu, Kula - Michalski, Brzeski, Kryża - Wierczyński

Drugie zwycięstwo odnieśli piłkarze Jaguara Gdańsk, pokonując V-ligową Osiczankę Osice 3:0. Trener Piotr Formela sprawdził 21 piłkarzy. Z wyjątkiem testowanego Szymona Zimnickiego, który zagrał pełne 90 minut. Boczny defensor był ostatnio wypożyczony do III-ligowej Gedanii, ale tam nie przebił się do składu.

Szkoleniowiec postawił na sprawdzone ustawienie 1-4-2-3-1. Wciąż nie mógł skorzystać z napastnika Adama Dudy, który dochodzi do siebie po kontuzji odniesionej jesienią. Nie zagrał także Andrzej Kaszuba, czyli najnowszy nabytek.

Jaguar Gdańsk. Transfer z II ligi, start przygotowań i race na boisku Jaguar Gdańsk. Transfer z II ligi, start przygotowań i race na boisku

Z kolei w środę Jaguar mierzył się z II-ligową Chojniczanką Chojnice. Ten mecz to bardzo dobry prognostyk dla podopiecznych trenera Formeli, gdyż zakończył się on remisem 0:0 i to pomimo różnicy aż dwóch poziomów rozgrywkowych.

Kolejne starcie gdańszczanie rozegrają w sobotę, 10 lutego, kiedy to podejmą III-ligowy Wikęd Luzino.

Jaguar Gdańsk - sparingi zima 2024

Bilans: 2 zwycięstwa, 2 remisy, bramki: 9:3
  • 20.01, Gdańsk - Concordia Elbląg (III liga) 4:1 (1:1)
  • 27.01, Gdańsk - KP Starogard Gdański (III liga) 2:2
  • 31.01, Chojnice - Chojniczanka (II liga) 0:0
  • 3.02, Gdańsk - Osiczanka (V liga) 3:0
  • 9.02, Gdańsk, ul. Budowlanych - Gedania 1922 Gdańsk (III liga)
  • 17.02, Gdańsk - Olimpia II Elbląg (IV liga)
  • 24.02, Gdańsk - Wierzyca Pelplin (V liga)
  • 24.02, Gdańsk - Centrum Pelplin (V liga)

Arka Gdynia U17 - Gedania 1922 II Gdańsk 2:3

Klepaczewski 2, Witkowski

GEDANIA II: Petza - Wawrowski, Bunik, Witkowski, testowany, Witczak, Karakiewicz, Paliwoda, Dolański, Pachur, Wróblewski oraz Bławat, Hirsch, testowany, Klepaczewski, Kowliszyn, Siwonia

Trzecie zwycięstwo odniosły rezerwy Gedanii 1922 Gdańsk pod wodzą Pawła Szajrycha, pokonując zespół U17 Arki Gdynia. Po bardzo wyrównanym boisku przy ul. Uczniowskiej w Gdyni, gdańszczanie wygrali 3:2. Dubletem popisał się Jakub Klepaczewski, który jedną z bramek strzelił po rzucie karnym.

• 24/25.02 - Styna Godziszewo (V liga)

GKS Żukowo - Tylko Lechia Gdańsk 3:1 (0:1)

Bramka dla TLG:
Wiech 35

TLG: Kopka - Pałasz, Kosznik, Rompca, Wesołowski - testowany, Wiech, Urbański, Jasiński - Kuzia, Rusinek oraz Pokorski, Radziński, Kołzubajew, Wardencki, Świeczkowski, Rutkowski

Trzeci test-mecz rozegrali podopieczni Macieja Kalkowskiego. Trener postawił na sprawdzone ustawienie 4-4-2. Do zestawienia meczowego wrócili doświadczeni: Rafał KosznikKrzysztof Rusinek. Ponadto testowany był jeden pomocnik.

Ponownie gdańszczanie zmierzyli się z zespołem z wyższej klasy rozgrywkowej. Tym razem padło na GKS Żukowo. Starcie odbyło się właśnie w tym pobliskim mieście. Do przerwy wszystko przebiegało po myśli gdańszczan, ale w 2. połowie na boisku pojawiła się młodzież i to gospodarze triumfowali 3:1.

Jedyną wygraną TLG pozostaje pogrom Juranda Barciany 9:0, a kolejnym rywalem podopiecznych trenera Kalkowskiego znów będzie A-klasowiec, Orzeł Straszyn.

Tylko Lechia Gdańsk - sparingi zima 2024

Bilans: 1 zwycięstwo, 2 porażki, bramki 11:6
  • 27.01 - GTS Mokry Dwór (A klasa) 1:3
  • 31.01 - Jurand Barciany (A klasa) 9:0
  • 4.02, Żukowo, godz. 11 - GKS Żukowo (A klasa) 1:3
  • 11.02, Straszyn - Orzeł Straszyn (A klasa)
  • 17.02 - Memoriał Adama Dydzińskiego
  • 24/25.02, NSR, godz. 13 - Concordia Elbląg (V liga)

18 KP Starogard Gdański 26 2 7 17 31:72 13
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.