Strzela tylko Moskalewicz

17 września 2006 (artykuł sprzed 17 lat)

Arka nadal bez zwycięstwa w ekstraklasie. Najwyraźniej sam Olgierd Moskalewicz nie jest w stanie wywalczyć trzech punktów. Żółto-niebiescy strzelili w tym sezonie trzeciego gola i znów na snajperską listę wpisał się popularny "Olo". Przed przerwą prowadzenie dla Odry w Wodzisławiu zdobył Marcin Chmiest, czyli napastnik, do którego gdyński klub przymierzał się w wakacje. Widać, z jakim skutkiem...

Bramki: Chmiest 13 - Moskalewicz 62.

ODRA: Pilarz - Dudek, Kowalczyk, Dymkowski, Szary, Woś (72 Biskup), Malinowski, Muszalik, Wróbel (80 Zjawiński), Radzewicz (72 Knapp), Chmiest.

ARKA: Witkowski - Kowalski, Jawny, Jakosz, Sokołowski - Ława, Przytuła, Moskalewicz - Nawrocik (46 Niciński), Dziedzic (70 Pilch), Wróblewski (86 Bazler).

Żółte kartki: Dymkowski, Wróbel (Odra), Przytuła, Kowalski, Ława (Arka).

W porównaniu ze składem z ostatnim meczem trener Wojciech Stawowy dokonał dwie zmiany. Po kontuzji do "11" wrócił Damian Nawrocik, odsyłając na ławkę, ale tylko na jedną połowę Grzegorza Nicińskiego. Z kolei za pauzującego za kartki Krzysztofa Sobieraja do gry na środku obrony wyszedł Grzegorz Jakosz. "Jaki" czuł się w Wodzisławiu jak w domu, bo urodził się zaledwie 30 kilometrów od tamtejszego stadionu.

Gdynianie stracili gola w 13. minucie po błędzie Norberta Witkowskiego. Tak niefortunnie łapał on piłkę po dośrodkowaniu Marcina Radzewicza, że Chmiest bez problemu zdobył prowadzenie. Tuż przed przerwą żółto-niebiskich z opresji uratował Piotr Jawny, który przeciął podanie Jana Wosia do Chmiesta.

Po zmianie stron Arka ma przewagę, ale nie może oddać nawet celnego strzału. Wreszcie w 62. minucie Moskalewicz najwyraźniej się zdenerwował. Przebiegł z piłką niemal pół boiska i zdobył wyrównanie! W końcówce o mały włos gości nie pogrązyłby były piłkarz... Lechii. Mocny strzał Jakuba Biskupa z trudem Witkowski sparował na róg. Po dośrodkowaniu z kornera strzelał jeszcze głową Dariusz Zjawiński, ale ponownie nasz bramkarz był na posterunku.

-Przespaliśmy pierwszą połowę, a w dodatku sprezentowaliśmy przeciwnikowi gola. Było w tym meczu dużo walki, ale mało przemyślanych akcji. Nie zgraliśmy tak, jak potrafimy. Zabrakło wykończenia akcji. - ocenił trener Stawowy.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:3 (0:1). Bramki: Anderson I 71 - Zbigniew Zakrzewski 6, Arkadiusz Bąk 51, Piotr Reiss 88. Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 1:1 (1:1). Vidas Alunderis 16 - Błażej Radler 45. Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - GKS Bełchatów 1:1 (1:0). Dariusz Pietrasiak 1 (samobójcza) - Marcin Truszkowski 85. Widzew Łódź - Korona Kielce 0:1 (0:1). Maciej Kowalczyk 23. Cracovia - ŁKS Łódź 1:1 (0:0). Górnik Łęczna - Wisła Kraków 1:1 (1:1). Andrzej Kubica 19 - Dariusz Dudka 33. Legia Warszawa - Wisła Płock 5:0 (2:0). Elton (3), Dawid Janczyk (18), Roger (52), Mieoslav Radovic (76), Tomasz Kiełbowicz (89).

16. Arka Gdynia 7 0 5 2 3: 7 5

I znowu remis!!!! Latarnia w Rozewiu jak malowana. Szkoda klepania po klawiaturze, dla takich kopaczy i kibiców. A do rekordu z zeszlego sezonu w remisach coraz bliżej. Aha, może przegrana z piastem też wpadnie:))))
    Pozdro dla czekających na zwycięstwo, ha ha ha. Jeżeli tacy jeszcze są.

• 0 0

• Jazda do 2 ligi!

Tylko Moskalewicz, a wiec nie ma szans na wygrywanie meczow, koniec rozgrywek w 1 lidze szybko sie zbliza niestety, a kazdy remis to strata 2 pkt!