Świąteczne granie

26 marca 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

VBW Gdynia

Natalia Waligórska ustanowiła w tym spotkaniu swój strzelecki rekord. Natalia Waligórska ustanowiła w tym spotkaniu swój strzelecki rekord.
Nadspodziewanie duży opór postawiły w pierwszym meczu play off koszykarki ŁKS Siemens AGD Łódź. Faworyzowany Lotos PKO BP we własnej hali na przerwę zszedł nawet pokonany, ale w drugiej połowie potrafił wyjść z opresji. Gdynianki wygrały ostatecznie 73:57 (24:23, 15:17, 19:6, 15:11). W czwartek w hali GOSiR drugie spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00.

LOTOS: Snytsina 18 (3x3), Holdsclaw 16 (2), Maksimović 14, Leciejewska 7, Canty 4 oraz Waligórska 10 (2), Gulak 4, Zarytska 0, Jujka 0.

ŁKS: Humphrey 15, Kenig 13, Sobczyk 4, Wlaźlak 3 (1), Oliveira 3 oraz Koryzna 16, Dominauskaite 3 (1).

W 3. minucie Lotos prowadził 7:3. Mirosław Trześniewski poprosił o przerwę. Szkoleniowiec ŁKS wcale nie beształ podopiecznych, a je pochwalił. - Laski, spokojnie. Dobrze gracie w ataku". Pomogło. W 7. minucie po "trójce" Birute Dominauskaite przyjezdne objęły prowadzenie 12:11. Inauguracyjną kwartę gdynianki rozstrzygnęły na swoją korzyść, gdyż w jej końcówce dwukrotnie zza linii 6,25 trafiła Katerina Snytsina, a raz Chamique Holdslaw.

W drugiej kwarcie bohaterką była najstarsza koszykarka na parkiecie! Edyta Koryzna dokładnie tydzień temu świętowała 35. rocznicę urodzin. Łódzka rozgrywając a w tej odsłonie zdobyła 14 punktów z rzędu, a w 16. minucie ŁKS osiągnął przewagę 38:29! - To było dziwne, bo my mieliśmy młodsze zawodniczki, a to rywalki goniły nas kontratakiem. Szwankowała obrona. W ogóle do przerwy do było takie świąteczne granie. Potem święta się skończyły - podkreślał Roman Skrzecz, szkoleniowiec gospodyń.

Opór przyjezdnych został przełamany zaraz po zmianie stron. ŁKS przez 4 minuty i 58 sekund nie mógł zdobyć punktu, a Lotos w tym czasie zmienił wynik z 39:40 na 51:40! Ciężar gry wzięły wówczas na siebie wysokie zawodniczki: Slobodanka Maksimović, Magdalena Leciejewska i Patrycja Gulak. Nie tylko punktowały, ale i opanowały tablice (zbiórki 38:26 dla gospodyń).

W ostatnią kwartę faworytki wchodziły już z 12 punktami w zapasie (58:46). Szkoleniowiec pozwolił sobie na wystawienie "piątki" bez Amerykanek, z trzema Polkami. Jednak szybko musiał wycofać się z tego pomysłu i z rodaczek zostawić na parkiecie tylko Natalię Waligórską. Rozgrywająca ustanowiła dzięki temu swój strzelecki rekord w Lotosie. To ona wbiła ostatecznie gwóźdź do łódzkiej trumny, trafiając na trzy minuty "trójkę". Chwilę wcześniej Snytsina założyła "czapę" Koryźnie i tym samym zamiast dojść na pięć punktów, straty ŁKS wzrosły do 55:65.

- Dziękuję dziewczynom za ambitną i dobrą walkę. Na coś więcej zabrakło nam sił i dwóch zawodniczek na zmiany. Lotos to dla mnie niepodważalny mistrz kraju w tym sezonie. Wydaję mi się, że w finale może nawet wygrać 4-0 - ocenił trener Trześniewski.

Pozostałe wyniki pierwszych meczów play off: PKM Duda PWSZ Leszno - CCC Polkowice 77:69 (16:19, 16:15, 20:17, 25:18), KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Utex ROW Rybnik 84:48 (21:10, 25:12, 19:24, 19:2), Wisła Can-Pack Kraków - INEA AZS Poznań 87:36 (15:8, 24:8, 28:10, 20:10).

Opinie (10) 1 zablokowana

• Z litosci wpisze sie

ale to kolejny dowod jakim "wielkim" zainteresowaniem cieszy sie koszykowka.

• Wspaniala wiadomosc dla Gdynskich Braci

Dziewczyny GDYNSKA HALA NA na ukonczeniu mistrz Polski bedzie mial wspaniale warunki do gry i treningu.........dzieki za sukces

• 0 0

• a nie mówiłem

Z ŁKS-em zawsze trudne mecze są ;) Ale grunt to wygrana

• 0 0

• szpArka 3 liga

Nawet Kmita was ogrywa dziady. A na Lotos nie ma mocnych!

• 0 0

• Lotos dla ludzi z klasą

Na mecze Lotosu przychodzi mniej kibiców niż na mecze piłkarskie Arki czy Lechii, ale to ludzie, których tysiąc z pewnością stanowi tam większą wartość niż 5 tysięcy kibiców piłkarskich. Tam nie ma awantur, wyzwisk i nawalonych gówniarzy. Dlatego poważni sponsorzy zawsze chętniej będą inwestowali pieniądze w mniej popularną dyscyplinę niż w chuligaństwo. Dopóki coś się nie zmieni w mentalności "kibiców" piłkarskich, więc zacznijcie od siebie, to będą pieniądze, sukcesy i prawdziwy sport. Na razie od lotosu możecie się uczyć, a takich osiągnięć w kraju i w Europie długo nikt nie będzie miał w żadnej grze zepołowej!!!

• 0 0

• staszek masz mały ptaszek :)

TYLKO ARECZKA

• 0 0

• Piłkarski proces korupcyjny. Były kierownik drużyny Arki Gdynia Wiesław Kędzia zakończył składanie wyjaśnień w piłkarskim

procesie korupcyjnym, który prowadzony jest przed wrocławskim sądem. W procesie o ustawianie meczów Arki oskarżonych jest 17 osó W środę prowadzący proces sędzia Wiesław Rodziewicz odczytał wyjaśnienia Kędzi złożone wcześniej w prokuraturze, poza tym świadek odpowiadał na pytania sędziego i adwokatów. Były działacz Arki ponownie potwierdził, że barażowy dwumecz o prawo gry w II lidze w 2004 roku pomiędzy Śląskiem Wrocław i Arką został ustawiony przez gdyńskich działaczy. We Wrocławiu padł remis 0:0, a w rewanżu Arka wygrała 2:1 i Śląsk dalej musiał rywalizować w III lidze.

- Pierwszy mecz we Wrocławiu nasz prezes Jacek M. miał załatwić z sędzią Markiem M. Z boiska nie wyglądało, żeby nam pomagał, ale sędzia podkreślał, że na pewno Arce nie zaszkodził - tłumaczył Kędzia. Dodał również: - Ustawiony też był sędzia rewanżowego spotkania Piotr S., który w kopercie otrzymał ode mnie 43 tysiące złotych. Ta końcówka, czyli trzy tysiące, były przeznaczone dla "Fryzjera" za pośrednictwo.

Kierownik Arki przyznał, że wyjątkowo sędziemu S. pieniądze przekazał na parkingu samochodowym przed jednym z gdyńskich pubów. Po innych meczach zazwyczaj kopertę z łapówką wręczał w ubikacji. - Arbitrzy dobrze wiedzieli, co w nich jest. Kiwali głową i nawet nie liczyli - mówił Kędzia.

Adwokaci oskarżonych wszelkimi sposobami starali się zdyskredytować fakty podawane przez Kędzię. Jeden z nich zapytał: - Skąd pan wie, że w kopertach były pieniądze? Kędzia spokojnie ripostował: - Bo je tam widziałem. Inny z adwokatów dociekał, na jakiej podstawie kierownik Arki twierdził, że sędziowie im pomagali, jakie ma kwalifikacje do ich oceniania? - Przez całe życie byłem związany z piłką. Najpierw byłem piłkarzem i grałem nawet w I lidze, a później zostałem działaczem. Widzę i wiem, kiedy sędziowie celowo komuś pomagają - podkreślał.

W czwartek przed sądem stanie kolejny świadek - były trener i dyrektor Arki Wojciech Wąsikiewicz.

• 0 0

• LOTOS the best

Gościu pod szyldem ARKA GDYNIA- wpisujesz się przy wszystkich relacjach z różnych dyscyplin, czy to Prokom czy to żużel i kółko to samo, to już nudne. Weź się w garść, wysil trochę i napisz czasem coś więcej niż 3 słowa. Albo skup się na meczach Arki, bo za tydzień grasz ze słynnym Zniczem Pruszków, kibicuj, żebyście nie przegrali jak z Kmitą Zabornia czy... kimś tam