Świt Skolwin - Bałtyk Gdynia 2:0. Biało-niebiescy spóźnili się na mecz

mip
14 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe ze Świtem Skolwin 0:2 (0:2) w meczu 12. kolejki grupy drugiej III ligi. Podopieczni Włodzimierza Pasieki nie poszli za ciosem i po zwycięstwie w regionalnym Pucharze Polski nie zapunktowali w rozgrywkach ligowych. Mecz rozpoczął się z opóźnieniem, gdyż biało-niebiescy do Szczecina dotarli z opóźnieniem z powodu awarii autokaru.

Lengiewicz (samobójcza) 12, Wojdak 39

BAŁTYK: Rabin - Drozdowicz, Kaźmierczak, Korpalski, Lengiewicz - Bożym (30 Brodnicki), Fietz, Bohm, Klimek, Bach - Sluga

Gdynianie w piątkowe popołudnie w Szczecinie mierzyli się ze Świtem Skolwin. Spotkanie rozpoczęło się z delikatnym opóźnieniem, gdyż w drodze do stolicy województwa zachodniopomorskiego, awarii uległ autokar z piłkarzami Bałtyku.

Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Bałtyku Gdynia

Trener Włodzimierz Pasieka do boju posłał identyczną "11" jak w poprzednim ligowym meczu ze Stolemem Gniewino. To ona miała dać Bałtykowi pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie.

Szybko jednak biało-niebiescy zostali zmuszeni do gonienia wyniku. W 12. minucie po dośrodkowaniu Gracjana Goździka piłkę do własnej bramki posłał Filip Lengiewicz. Gospodarze mieli inicjatywę, ale wynik przez długi czas nie ulegał zmianie.

Doskonałą szansę na wyrównującą bramkę miał Jakub Bach, ale w sytuacji sam na sam nie pokonał Marka Szulca. Po tej akcji Świt wyprowadził kontrę, którą strzałem "szczupakiem" zwieńczył Kacper Wojdak i pokonał Pawła Rabina.

Sprawdź, jak Bałtyk poradził sobie w regionalnym Pucharze Polski

W drugiej połowie bramki nie padły, choć Bałtyk miał okazję do zdobycia kontaktowego trafienia w 80. minucie, gdy arbiter Eliasz Pawlak podyktował rzut karny.

Biało-niebiescy zanotowali już 12. ligowy mecz bez zwycięstwa. Oznacza to, że po rozegraniu wszystkich meczów tej kolejki ich strata do bezpiecznego, 16. miejsca może się powiększyć lub pozostać na obecnym poziomie, czyli 7 "oczek".

18 Bałtyk Gdynia 12 0 3 9 8:26 3
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-10-15

Wyniki 12 kolejki

• GEDANIA 1922 GDAŃSK - Pogoń II Szczecin 1:1 (0:1)
  • Świt Skolwin - BAŁTYK GDYNIA 2:0 (2:0)
  • Vineta Wolin - Jarota Jarocin 1:2 (0:1)
  • Błękitni Stargard - Cartusia Kartuzy 0:2 (0:1)
  • Polonia Środa Wlkp. - Unia Janikowo 3:1 (1:0)
  • Sokół Kleczew - Pogoń Nowe Skalmierzyce 2:3 (2:1)
  • Unia Solec Kujawski - Unia Swarzędz 1:2 (0:0)
  • Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:1)
  • Stolem Gniewino - KP Starogard Gdański 0:1 (0:1)