Szantrapy pokonują faworyta

kfk
26 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)
Siódma edycja rozgrywek Sopockiej Ligi Koszykówki weszła w fazę rewanżową. Siódma edycja rozgrywek Sopockiej Ligi Koszykówki weszła w fazę rewanżową.

Już w pierwszej kolejce rundy rewanżowej Sopockiej Ligi Koszykówki doszło do niespodzianki. Ms Uptown, jako jedyny zespół bez porażki, w swoim pierwszym spotkaniu drugiego etapu rozgrywek przegrał 46:35.

Pierwsze punkty w tym meczu padły dopiero po 4 minutach zaciętej walki a wynik otworzył rzutem z linii 6,25 m Maciej Zblewski. Nieco później Szantrapy prowadziły już 8:0. Dopiero po 7 minutach gry zespół Ms Uptown zdobył swoje pierwsze "oczka". Szantrapy jednak utrzymywali prowadzenie i kontrolowali przebieg pojedynku a na dwie minuty do zakończenia pierwszej części konfrontacji na tablicy widniał wynik 20:10. Obrazu gry nie zmieniła także przerwa na życzenie Ms Uptown. Równo z gwizdkiem sędziego na zakończenie pierwszej połowy spotkania ponownie celnym rzutem za trzy popisuje się Zblewski i Szantrapy powiększają przewagę 25:10. Po wznowieniu gry w drugiej odsłonie meczu zawodnicy Ms Uptown zdobywają z rzędu 9 punktów i tym razem Szantrapy proszą o przerwę na żądanie przy stanie 25:19. Od tego momentu Szantrapy już do końca rywalizacji nie oddają inicjatywy pewnie pokonując trzykrotnego mistrza Sopotu 46:35.

W drugim, równie interesującym pojedynku obrońca tytułu z ubiegłego sezonu Coorviky zmierzył się z siódmą ekipą w tabeli P&J Sport. Rywalizację bardzo dobrze rozpoczęli gracze P&J wychodząc na prowadzenie 4:0 po rzutach Pawła Potakowskiego, który wraca do wysokiej formy po wypadku samochodowym. Przez całą pierwszą część gry zawodnicy Alfy PMedia, występujący w rozgrywkach pod szyldem tczewskiej firmy P&J Sport, wygrywali ze złotymi medalistami i na 4 minuty przed przerwą prowadzili 24:17. Mistrzowie nie składali broni, grając z akcji na akcję pressingiem wymuszali błędy w zagrywkach rywali.Wkrótce pogoń okazała się skuteczna. W efekcie na 35 sekund do końca tej odsłony Mariusz Frej wykonując celnie rzuty osobiste doprowadza do remisu (26:26). Warto podkreślić, że Coorviky zanotowali prawie 100-procentową skuteczność z linii rzutów wolnych, kiedy na 9 oddanych rzutów spudłowali tylko raz. Po przerwie mistrz Sopotu całkowicie przejął inicjatywę i narzucił swój styl gry przeciwnikom, wygrywając rywalizację 62:52. Na uznanie zasługuje bardzo dobra gra Pawła Potakowskiego, który zdobył 34 punkty w tym trzykrotnie trafiając z dystansu.

W innym spotkaniu, bardzo wyrównany bój stoczyli Chłopacy z Osaki i Kuracjusze Sopot. Do przerwy prowadzili ci ostatni (18:15), ale ostatecznie ze zwycięstwa 38:33 cieszyli się Chłopaki. Swoje pewne wygrane zanotowali faworyci, którzy zmierzyli się z ekipami z dolnej części tabeli. Poppers gładko pokonał outsidera XXX Sopot 62:24, a najwięcej punktów uzyskali Paweł Stolc i Piotr Grubecki (po 18 pkt). Drużyna Gravediggers tylko w pierwszej części napotkała opór rywali z Sopot Vice, by ostatecznie zwyciężyć 43:26. Najlepszym graczem w tym meczu był lider gdynian Radosław Gendek, zdobywając 16 punktów (z tego 4 "trójki").

Organizatorem VII edycji sopockich rozgrywek jest Stowarzyszenie "Trivium - Edukacja, Wychowanie, Profilaktyka" przy współpracy Instytutu Informacji Publicznej. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje marszałek województwa pomorskiego Jan Kozłowski, prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz pełnomocnik prezydenta Sopotu ds. uzależnień Małgorzata Pobłocka. Inicjatywę wspiera Urząd Miasta Sopotu oraz internetowa agencja informacyjna Platforma Medialna PMedia.pl. Spotkania rozgrywane 2x15 min odbywają się w soboty na parkiecie hali II LO przy al. Niepodległości 751. Po zakończeniu sezonu zasadniczego cztery najlepsze drużyny awansują do Final Four, który odbędzie się w maju na parkiecie Hali 100-lecia Sopotu. Tam wyłoniony zostanie mistrz Sopotu.

Wyniki spotkań 10. kolejki SLK:

P&J Sport - Coorviky 52:62 (26:26)
P&J: Paweł Potakowski 34(3), Michał Gierszewski 8, Grzegorz Kwiatkowski 4, Krzysztof Białecki 4, Karol Kizło 2, Daniel Żołnowski 0, Waldemar Żołnowski 0, Radomir Potakowski 0, Przemysław Kitowski 0.
Coorviky: Michał Kaliński 18, Mariusz Frej 13(2), Leszek Lemka 10, Szymon Świerczyński 8, Jacek Podgórski 7, Adam Szewczyk 6(2), Tomasz Jezierski 0.

Poppers - XXX 62:24 (26:11)
Poppers: Paweł Stolc 18, Piotr Grubecki 18, Mariusz Marcinkowski 13, Jarosław Romanowski 8, Bartłomiej Rożan 3, Tomasz Ronkowski 2.
XXX: Artur Frankowski 9, Krzysztof Jaskulski 7(1), Tomasz Wójcik 4, Łukasz Waligórski 2, Paweł Dobrzyński 2, Ilia Ulitin 0, Grzegorz Szymanowski 0, Krzysztof Chwedyna 0.

Ms Uptown - Szantrapy 35:46 (10:25)
Uptown: Bernard Kilarski 17(2), Bartosz Dzierżyński 7(1), Adam Pszczoła 6, Krzysztof Pielak 3(1), Przemysław Gdaniec 2.
Szantrapy: Tomasz Litwińczuk 14, Maciej Zblewski 12(2), Tomasz Grochowski 12(1), Dominik Filip 5, Marek Stanulewicz 3(1), Jakub Bereźnicki 0, Łukasz Jażdżewski 0, Łukasz Kaus 0.

Gravediggers - Sopot Vice 43:26 (15:14)
Graveddigers: Radosław Gendek 16(4), Mateusz Jurczyk 9, Jarosław Lange 6, Robert Kuryłowicz 6, Mariusz Jóźwiak 4, Paweł Pastusiak 2, Olaf Olender 0, Łukasz Koszałkowski 0.
Vice: Adam Zyzak 11, Jacek Winnicki 5, Michał Winnicki 5, Sławomir Lamparski 4, Krzysztof Nowak 1, Adam Albertowicz 0, Paweł Gancarz 0, Wojciech Sadowski 0.

Chłopaki z Osaki - Kuracjusze Sopot 38:33 (15:18)
Chłopaki: Tomasz Łukasiewicz 11, Michał Garsztka 10(2), Mateusz Garsztka 6(1), Mariusz Mrozek 5, Maciej Marcinkiewicz 2, Michał Kuzia 2, Maciej Grabowiecki 2, Marcin Skiba 0, Andrzej Kozikowski 0.
Kuracjusze: Bartosz Maj 8, Marcin Tarczyński 8, Konrad Buzak 6(1), Jacek Zaszewski 6, Krzysztof Nawrocki 4, Remigiusz Stasiak 1.

Tabela:
(zwycięstwa-porażki-walkowery, kosze, bilans, punkty)
10(-).XXX Sopot 0-10-0 264:798 -534 10

*Zespół Alfa PMedia występuje pod nazwą P&J Sport.
*Pierwsze cztery drużyny sezonu zasadniczego zagrają w Final Four.
kfk

Opinie (5)

• po jednej porażce Uptown i Poppers

To ładnie zapowiada się walka o FF ;-))) Brawo panowie z Szantrap, niech żyje przebudzenie!!!