Szósta porażka z rzędu!

2 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Kryzys trwa nadal. Nawet trzy mecze z rzędu na własnym parkiecie nie pozwoliły gdańskim piłkarzom ręcznym zdobyć żadnego punktu. Dziś AZS AWFiS przegrał z Zagłębiem Lubin 28:33 (11:16) i był to wynik jak najbardziej zasłużony. W sobotę podopiecznych Daniela Waszkiewicza czeka wyprawa do Puław. Póki co mają na koncie sześć kolejnych porażek w ekstraklasie.

AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Bednarek 2, Chrapkowski 3, Wysokiński 7, Jankowski 1, Fogler 4, Sulej 2, Olęcki, Marciniak 2, Kostrzewa 5, Ringwelski 2.

Zagłębie: Malcher, Świrkula - Orzłowski, Stankiewicz 3, Niedośpiał 2, Tomczak 9, Paweł Adamczak 3, Kozłowski 7, Kieliba 4, Nowak 4, Jakowlew 1.

Gdańszczanie rozpoczęli źle. Co prawda Jacek Sulej trafił z karnego przy 0:2, ale kolejną bramkę miejscowi zdobyli dopiero w 9. minucie, a wówczas przegrywali już 1:5. Dominacja przyjezdnych utrzymywała się aż do 26. minuty.

Dopiero przy ośmiobramkowych stratach (7:15) akademicy zerwali się do walki. Trzykrotnie w końcówce pierwszej połowy punktował Michał Wysokiński, który dobrze biegał do kontr oraz dobijał piłki, które wybijali bramkarze. Szkoda tylko, że kołowy ten mecz zakończył z urazem łydki.

To właśnie popularny "Wąski", który znów wpisał się na listę strzelców oraz Robert Fogler (dwie bramki po wznowieniu gry) i Michał Bednarek (jedna) próbowali poderwać akademików do walki w drugiej połowie. Po ich akcja miejscowi zbliżyli się w 36. minucie na 15:17.

Przez kilka kolejnych minut wynik się ważył, nie było wiadomo, czy gospodarze doskoczą do remisu, czy goście znów odskoczą. Było jeszcze 16:18 i 17:19. Niestety, dla gdańszczan reprezentacyjnego bramkarza, Adama Malchera zmienił Michał Świrkula.

27-letniego golkipera nie trzeba sympatyków szczypiorniaka bliżej przestawiać. Piłki ręcznej uczył się w Cartusii i SMS Gdańsk, a pierwsze kroki w ekstraklasie stawiał w gdańskim AZS AWFiS. W Gdańsku też bronił bramki młodzieżowej reprezentacji Polski, gdy wygrywała tytuł mistrza Europy w tej kategorii wiekowej.

Niestety, dla gdańszczan Świrkula przypomniał się z bardzo dobrej strony. Kilka jego początkowych interwencji wyraźnie zastopowało impet akademików. Na sześć kolejnych bramek Zagłębia potrafili oni odpowiedzieć tylko jedną. Tym samym straty na kwadrans przed końcem meczu wzrosły do 18:24.

Pozostałe wyniki 13. kolejki:
Piotrkowianin - AMD Chrobry Głogów 23:23 (11:12), Nielba Wągrowiec - Powen Zabrze 26:25 (12:14), Traveland-Społem Olsztyn - MMTS Kwidzyn 33:21 (17:10), Wisła Płock - AS-BAU Śląsk Wrocław 33:28 (16:12), Vive Targi Kielce - Azoty Puławy 40:22 (24:11).

• drużyna?! (3)

brawo dla Wąskiego, Damiana, Jankesa i Pieniasa. dziekujemy Wam za walkę i zaangażowanie oraz za to, że ciagle Wam sie chce. kilku chłopaków srednio, choc widać, że chcieli ale dziś to było za mało -Fogler, Ringwel, Sulej. Chrapek to cień zawodnika z zeszłego sezonu. Zimakowski jakis obecny. o reszcie nie piszę, bo nie chcę aby czytano o nich takie rzeczy.no i Chrapek cień zawodnika z zeszłego sezonu.
    pozdrawiam

• 13 8

• (2)

A trener uparcie na nich stawia.
      Co do Zimakowskiego-nie można mieć pretensji-dzisiaj wszystko z pierwszej lini.
      Ale może będę pisał z uporem maniaka-co robi Olędzki na środku?ani zagrożenia,ani szybkości,ani przeglądu!
      Nie lepsze rozwiązanie :
      Kostrzewa -LS (na parę akcji środek i powrót do skrzydła).
      LR-Chrapkowski
      ŚR-Bednarek,Jankowski
      PR-Fogler- ale jak Jankowski na środku-Bednarek lub Chrapkowski
      PS-Marciniak.
      Koło-Wysokiński(gratuluję formy i zaangażowania)Ringwelski
      Gorsze jest to że albo pogorszyli granie w obronie-albo przeciwnicy nie spali i już mają rozmontowana obronę z Sulejem na jedynce.(nie można zwalić na tych co odeszli,bo oni w obronie nie grali-zaraz powiecie Sokołowski-tu nie lezy problem)
      czy dzisiaj nie lepsza obrona 6/0? Tam w Zagłębiu takich zawodników z rzutem z 10 nie mieli-jak Vive.
      Myśle że to czas zrobić,bo teraz 3 bardzo wazne mecze!

• 5 5

• a na kogo ma stawiac jak lepszych nie widac?

nie wiem skad tam Foglera wziales/wzielas skoro on ledwo co pilke umie podac

• 5 1

• Przecież Olęcki ma najlepsze notowania po każdym meczu!? Dałby spokój z tym bieganiem od komputera do komputera po akademiku!

• 5 4

• Zmienic cos trzeba

Zaczne od tego że to byl bez watpienia mecz Wąskiego i gratuluje mu formy i zaangazowania w gre bo chlopak wklada w to cale serce i zeby tak grali wszyscy dzisiaj jak on to nie bylo by problemu. Chcialbym zwrocic uwage na ustawienie w zespole azs-u. Moim zdaniem (ale to jest moje zdanie) i zarazem taka mala sugestia, mianowicie na srodku rozegrania widzialbym Kostrzewe powody:
    *ma dobre warunki fizyczne przedewszystkim szybkosc
    *doskonale umiejetnosci techniczne jedne z lepszych w tym zespole
    *potrafi wziac ciezar gry na siebie
    *no i chec walki (potrafi chlopak zawalczyc)
    Mysle zeby takie ustawienie zaryzykowac to nic nie kosztuje a cos trzeba zmienic moze w tym kierunku ??????to tylko jedna zmiana bo reszty nie ma co ruszac (bez urazy chlopaki ale tak to na dzien dzisiejszy widze) w bramce ok.
    Mysle ze po tym sezonie tych dwóch zawodnikow(Kostrzewa i Wysokinski) odejdzie z AZS-u dla Gdanskiego handballu strata ale chlopakom sie nalezy, mozliwosc rozwoju, i godziwych pieniedzy. Ja im tego zycze.

• 8 6

• Niedługo zostanie tylko Lechia

reszta już sie rozleciała lub rozleci.

• 4 12

• MVP (1)

Dla mnie dzisiaj MVP meczu - spiker ZDZISŁAW FĄFARA fanatyk Kartuz i okolic :))) Grał dziś ale na nerwach kibicom.....

• 3 10

• VIVA LA KARTUZY

Pozdro z sasiedniego wojewodztwa!

• 1 1

• caly sport w gdansku lezy na lopatkach,tylko lechia broni honoru

• 1 13

• Więcej imprez chlopaki zwłaszcza jej liderzy...

• 4 7

• (3)

moim zdaniem olęcki w ogóle nie powinien grać, ten chłopak nie nadaje się do niczego.Dlaczego waszkiewicz nie stawia na rozegraniu na młodego jankesa - chłopak się stara i chce grać- jakąś dziwną taktyke stosuje trener

• 6 6

• (2)

Olęcki lepiej sprawdza się w obronie niż ataku, tylko że teraz musi grać także w ataku, bo już nie może zmieniać się z Masiakiem, a Jankowski dopiero zbiera doświadczenie.

• 4 3

• (1)

Olęcki nigdzie nie gra dobrze !!! Nie moge patrzeć na jego grę!!!
        A gdzie Jankowski ma zbierać doświadczenie i ogranie ??...na ławce ??

• 4 5

• widzę że znajomi Radosława Jankowskiego aktywnie udzielają się na forum...

• 3 2

• (1)

fąfara the best - kaszeby żądzą a tak na marginesie to kto nie jest z kartuz?

• 6 2

• jo

• 2 1

• RĘCZNA i inne..

Panie Danielu dzięki za Pańską pracę.
    Za to, że pomimo sytuacji uczy Pan kolejne kadry szczypirniaka.
    i uporem i konsekwencją stara Pan zrbić wszystko, żeby
    utrzymać szypiorniak na Wybrzeżu.
    Z każdym spotkaniem ucieka sznasa na utrzymanie, ale każdy
    choć minimalnie interesujący się tą dyscypliną wie, że trezba spełinć
    też kilka innych przyziemnych/codzinnych warunków.