TPS Rumia - Skra Bełchatów

19 listopada 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Siatkarki TPS Rumia zamierzają umocnić się w środkowych rejonach tabeli serii B I ligi. By tak się stało, podopieczne Wiesława Dziury muszą pokonać w sobotę we własnej hali Skrę Bełchatów. Poczatek meczu przy ulicy Mickiewicza o godzinie 18.00.

Dziewięćdziesiąt minut wcześniej na parkiet przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich wyjdą II-ligowi zawodnicy miejscowego SKS, by powalczyć z Gwardią Szczytno o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Sieć 34 Gedania ma z kolei chrapkę na trzecią wygraną z rzędu. Podopieczni Antoniego Perzyny zmierzą się w Poznaniu z Budowlanką.

W tym sezonie trenerowi Dziurze udało się dopracować licznego grona zawodniczek. Można nawet mówić o kłopocie bogactwa. Do pozycji po przekątnej z rozgrywającą kandydują aż cztery siatkarki. Na razie tę rywalizację wygrywa juniorka Iga Klinowska. Na środku bloku Dorota Wrzochol na dobre wyparła z wyjściowego składu kapitan zespołu, Katarzynę Zygmuntowicz.

- W sobotę nie zmienię wyjściowego składu, ale na pewno więcej niż sześć zawodniczek dostanie szanse. Tradycyjnie, nie obejdzie się bez emocji. Skra jest co prawda beniaminkiem, ale przed sezonem niemal całkowicie zmieniła skład. I to może być naszą szansą, bo choć zespół jest wysoki, to może być jeszcze niezgrany - ocenia trener Dziura.

W Starogardzie każdy wygrany przez gospodarzy set z wiceliderem II-ligowej tabeli będzie sukcesem.

- Mam młody zespół, który walczy z każdym, a wygrywać ma wtedy, kiedy będzie to najbardziej potrzebne, ten gdy dojdzie do walki o miejsca od 5 do 7. Jeśli sukcesy przyjdą wcześniej, będzie to miła niespodzianka - przyznaje Jacek Toczek, szkoleniowiec SKS.

- Jedziemy do Poznania bez kontuzjowanego Radka Pacyńskiego, ale zrobimy wszystko, by podtrzymać dobrą passę. Trzecia wygrana z rzędu jest naszym celem - zapewnia Adam Galiński, prezes męskiej sekcji siatkówki w Gedanii.

Opinie (19)

• Marsz w góre!!!

Trzymam kciuki panowie. Czekam na pomyślne wieści z Poznania!!!

• 0 0

• A ja trzymam kciuki za dziewczyny i chłopaków :)

Chyba będzie tak:
    TPS Rumia - Skra Bełchatów 3:1 (BANK !)
    Budowlani Poznań - Sieć 34 Gedania 1:3 (chyba ?!)
    Oby się moje przepowiednie spełniły, tylko prośba do dziewczyn z Rumii: nie denerwujcie kibiców, macie wygrać tak, żeby nie było wątpliwości i nerwów, PRZEKONUJĄCO :) A Skra wcale taka wysoka nie jest. Kibice zawsze z Wami :)

• Serwik :)

Nerwówa do samego konca. W setach 25:23, 25:22, 26:24. Mleczko jak zwykle cacy. Zawiodły (tzn. grały trochę słabiej od tego do czego nas już przyzwyczaiły :) - Doris, Aga Kucypera. Zauważył to Wiesio i było po krzyku, dobre zmiany dała Kasia Zygmuntowicz (nareszcie :), Aneta Bakiera. W drugim secie kontuzja Ani Podgórniak, Ania wracaj do zdrówka :) Poza tym OK !!!!! W Rumi te dziewczyny już nie powinny przegrać do końca sezonu :)

• 0 0

• Typy ?!

Oby moje przedmeczowe typy zawsze się tak nie spełniały. Gratulacje oczywiście dla dziewczyn i chłopaków :)

• 0 0

• Nerwy ze stali!!

• 0 0

Oczom nie wierzyłem. Dziewczyny we wszystkich setach dochodzily z kilkupunktowej ( w pierwszy 19-23!!!) straty i wygrywały końcówki. Zyga - C U D O W N I E!! OLE!
    Teraz rozjechać Jawor ( który przegrał dziś w Ostrowcu) i zaczynamy marsz na serie A;)!!