Ten pierwszy raz

6 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
W piątej kolejce ekstraklasy wszystko dla trójmiejskich rugbistów było po raz pierwszy w tym sezonie. Ogniwo cieszyło się z wygranej, Lechia smuciła się z przegranej, a Arka nie zainkasowała maksymalnej liczby pięciu punktów. Gdynianie utrzymali się na szczycie tabeli.

Arka Gdynia - Posnania 17:9 (12:6)

Punkty: Wojciech Ruszkiewicz 5, Paweł Dąbrowski 5, Marek Skindel 5, Waldemar Szwichtenberg 2 - Jurij Buchajło 9.

ARKA: Ruszkiewicz (50 Kałduński), Wojaczek, Bartkowiak (60 Rogowski - Skindel (60 Moroz), Andrzejczuk - Raszpunda, Jeliński, Dąbrowski - Szostek - Szwichtenberg, Garkawyj, Chromiński, Głuszek, Bury (75 Komisarczuk) - Simionkowski.

Tabela wprowadzona: 2010-10-16
Gospodarze otrzymali tylko punkt bonusowy za wygraną wyższą niż 7 punktów. Czwartego, punktowanego dodatkową zdobyczą przyłożenia nie udało się już zdobyć, choć gdynianie mieli na to aż 38 minut. Dlaczego? - Rozpoczęliśmy dobrze. W pierwszej połowie powinniśmy wygrać różnicą co najmniej o 10 punktów większą, ale nie potrafiliśmy zanieść piłki więcej razy na pole punktowe rywali. Po przerwie graliśmy niedokładnie nogą. Na ziemi walczyliśmy zbyt agresywnie, gdyż sędzia dyktował wiele karnych przeciwko nam. Na szczęście Buchajło wszystkiego nie trafił, bo mogło być źle. W końcówce brakowało nam już chyba sił - ocenił Maciej Stachura, szkoleniowiec żółto-niebieskich.

Po meczu I ligi przyszła w Gdyni kolej na rezerwy. Arka II pewnie pokonała RC Koszalin 17:0.

Ze zmiennym szczęściem grały trójmiejskie drużyny w stolicy. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosło Ogniwo. Natomiast pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach doznała Lechia.

Skra Warszawa - Ogniwo Sopot 23:24 (13:9)

Punkty: Skra Warszawa: Adrian Nowacki 13, Wojciech Łukasiewicz 5, Marcin Domański 5 - Robert Rogowski 14, Marcin Malochwy 5, Dariusz Wantoch 5.

OGNIWO: Krystian Węgierski, Janiec (55 D. Plich), M. Plich - Graban, Wantoch-Rekowski (60 Iwanowski) - Podolski, A. Pogorzelski (65 Kamil Węgierski), Rogowski - Kurdelski - M. Pogorzelski, Malochwy, P. Szablewski (50 M. Szablewski), Formela, Schulte-Noelle - Olszewski (41 Urban).

Był to pojedynek kopaczy. O jeden punkt więcej zdobył sopocki (Rogowski) i ostatecznie to przeważyło o sukcesie gości. Sopocianie zdecydowany atak przypuścili w drugiej połowie. Od wyniku 12:23 podwoili swój dorobek, a sami nie stracili żadnego punktu. Akcję na wagę zwycięstwa wykończył przyłożeniem Malochwy.
Po tym sukcesie można uwierzyć, że Ogniwo w tym sezonie walczyć będzie co najmniej o szóste miejsce. Początek ligi pokazał, że podopiecznym Jerzego Jumasa sporo brakuje do najlepszej czwórki, ale z pozostałymi rywalami mogą wygrywać nawet na wyjazdach.

Folc AZS Warszawa - Lechia Gdańsk 15:5 (0:5)

Punkty: Łukasz Nowosz 5, Sergo Kwernadze 5, Rafał Janeczko 3, Adam Pałyska 2 - Łukasz Doroszkiewicz 5.

Biało-zieloni wygrali pierwszą połowę, ale po zmianie stron nie uchronili się przed dwoma przyłożeniami i dwoma kopami rywali. Co gorsza gdańszczanie nie zdobyli w Warszawie żadnego punktu bonusowego, gdyż przegrali różnicą wyższą niż siedem punktów, o "piątkach" nie wspominając. Stołeczny Folc przejął od gdańszczan fotel wicelidera tabeli.

Pozostałe mecze 5. kolejki: Budowlani Łódź - Orkan Sochaczew 114:0 (64:0), WMPD PUDiZ Olsztyn - Juvenia Kraków 19:21 (13:0).

Aktualną tabelę znajdziesz tutaj Rugby oraz na stronach poświęconym poszczególnym drużynom.

• Anglia-Australia 12 : 10 szok anglia w półfinale !!!!!!!!!!!!

• 0 0

• SKRA - OGNIWO 23-24 Wreszcie Ogniwo wygrało. Brawo trener brawo II trener i brawo cała wspaniała ekipa. Chyba dyro znalazł pieniądze które utknęły w jego kieszeni.

• 0 0

• NIC SIE NIE STALO LECHIKO NIC SIE NIE STALO

• 0 0

• BRAWO OGNIWO

• 0 0

• K...! gościu! po co to wkleiłeś - co mnie obchodzi "Twoja" piłka! Znajdź sobie inny wątek - tutaj TYLKO RUGBY!