Torus Wybrzeże Gdańsk - Grupa Azoty Tarnów 25:22. Wyszarpane zwycięstwo

Torus Wybrzeże Gdańsk

Kamil Adamczyk rzucił sześć bramek dla Torus Wybrzeża Gdańsk. To najlepszy wynik w drużynie Thomasa Orneborga. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk wygrało u siebie z Grupą Azoty Tarnów 25:22 (11:12). Piłkarze Thomasa Orneborga ogrywając beniaminka przerwali serię pięciu porażek w PGNiG Superlidze. Gdańszczanie wręcz wyszarpali zwycięstwo, gdyż w pierwszej połowie meczu przegrywali już 4:10.

TORUS WYBRZEŻE: Chmieliński - Adamczyk 8, Wróbel 7, Janikowski 4, Prymlewicz 2, Komarzewski 1, Gajek 1, Pieczonka 1, Oliveira 1, Didyk 0, Gądek 0, Bednarek 0, Salacz 0, Papaj 0

Grupa Azoty: Ciochoń, Małecki - Kowalik 6, Wojdan 5, Tokuda 4, Lazarowicz 2, Sanek 1, Grabowski 1, Tarcijonas 1, Grozdek 1, Pedryć 0, Nowak 0, Jewuła 0

- Grupa Azoty Tarnów to beniaminek tylko z nazwy, mają wielu doświadczonych graczy. Ten mecz musimy dobrze rozegrać już w naszych głowach - ostrzegał Jacek Sulej rozgrywający i drugi trener Torus Wybrzeża Gdańsk przed niedzielnym spotkaniem.
Rzeczywiście, to tarnowianie od początku meczu w hali AWFiS wyglądali jakby mieli dłuższy staż w elicie. Goście po serii czterech kolejnych trafień, w 15. minucie prowadzili już 10:4, a trener Thomas Orneborg brał już drugą przerwę dla Wybrzeża. Gdańszczanie nie mogli sobie pozwolić na porażkę, która na dobre usadziłaby ich w dolnych rejonach tabeli Superligi.

Jacek Sulej o nowej roli w Torus Wybrzeże Gdańsk

Drugi oddech w walce o uniknięcie szóstej kolejnej porażki, dali gdańszczanom swoimi trafieniami Mateusz Wróbel (dwa gole) i Kamil Adamczyk (pięć). Zbudowali do przerwy serię 7:2, a rzut karny obronił Artur Chmieliński.

- W końcu przestaliśmy popełniać głupie błędy i jest efekt - wyjaśniał w przerwie przed kamerami TVP Sport bramkarz gospodarzy.
Na drugą połowę gdańszczanie wyszli przegrywając już tylko bramką. Choć tarnowianie rozpoczęli tę część spotkania od dwóch trafień, Wybrzeże znów się podniosło. W 47. minucie na 17:17 trafił Wojciech Prymlewicz i czas wziął trener gości, były szczypiornista Wybrzeża, Marcin Markuszewski.

Kolejną udaną interwencję zaliczył jednak Chmieliński, a na pierwsze prowadzenie w meczu wyprowadził gdańską drużynę Kelian Janikowski. Dwie bramki rzucił chwilę później Wróbel, a do 3:0 serię przedłużył Adamczyk i na 7 minut przed końcem gry, było już 21:18 dla gospodarzy.

Trzecie przewinienie popełnił w 55. minucie Michał Bednarek i musiał zakończyć udział w meczu. Z karnego w poprzeczkę trafił Wróbel, ale błyskawicznie zrehabilitował się w kolejnej akcji trafiając potężnym rzutem z biodra na ponad 2 minuty do końca spotkania (23:21). Ostatecznie gdańszczanie wygrali różnicą trzech trafień, choć przed przerwą przegrywali różnicą sześciu.