Torus Wybrzeże Gdańsk - Stal Mielec 19:24. Przegrana z outsiderem PGNiG Superligi

Torus Wybrzeże Gdańsk

Domowa porażka Torus Wybrzeża Gdańsk z ostatnią Stalą Mielec, była 11 porażką podopiecznych Thomasa Orneborga w tym sezonie PGNiG Superligi. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało u siebie ze Stalą Mielec 19:24 (8:12) w 17. kolejce PGNiG Superligi. To niespodzianka, gdyż aspirujący do play-off gospodarze od 21. minuty cały czas ustępowali outsiderowi tabeli. Gospodarze zanotowali aż 15 strat. Okazja do poprawy nadarzy się dopiero 29 stycznia. Przerwę w rozgrywkach drużyna Thomasa Orneborga spędzi na 10. miejscu.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Kiepulski - Komarzewski 3 gole, Papaj 3, Prymlewicz 3, Adamczyk 2, Salacz 2, Oliveira 2, Janikowski 1, Gądek 1, Wróbel 1, Pieczonka 1, Sulej, Gajek, Bednarek

STAL: Andelic, Wiśniewski - Valyntsau 9, Kornecki 6, Janyst 3, Wojdak 2, Krupa 2, Ivanović 1, Krępa 1, Dutka, Skuciński, Olszewski

- Bardzo zależy nam na zwycięstwie, dlatego musimy szybko wyciągnąć wnioski z przegranego meczu i gonić play-off - mówił po porażce z Piotrkowianinem Paweł Salacz.
Dla aspirujących do gry w pierwszej ósemce szczypiornistów Torus Wybrzeża Gdańsk, zwycięstwo z ostatnią w PGNiG Superlidze Stalą Mielec było więc obowiązkiem. W poprzednim meczu obu drużyn, lepsi okazali się podopieczni Thomasa Orneborga, wygrywając 27:23.

Paweł Salacz: Gonić play-off

Pierwsze minuty były jednak niemrawe w wykonaniu obu stron. Po 4 minutach goście prowadzili 2:0, ale przez kolejnych 10 minut nie potrafili znaleźć drogi do bramki. Wtedy rzut karny wykorzystał Rafał Krupa. Skutecznością nie grzeszyli też miejscowi, bo w ciągu 15 minut zanotowali tylko 3 trafienia. Z każdą minutą gra się zaostrzała, czego efektem może być 6 żółtych kartek w trakcie pierwszego kwadransa.

Gospodarze utrzymywali korzystny wynik, ale sytuacja zaczęła odwracać się po 20 minutach. Przyjezdni do przerwy zdołali 7-krotnie pokonać golkipera, dzięki czemu prowadzili różnicą 4 goli przy zejściu do szatni, bo po stronie Wybrzeża padły jedynie 2 bramki autorstwa skrzydłowych: Wojciecha PrymlewiczaPiotra Papaja.

Po przerwie zespół Orneborga ruszył z większym impetem na rywala i po golach Mateusza Wróbla i Prymlewicza, strata stopniała do 2 "oczek", ale chwilę później Stal zanotowała 3-punktową serię. W następnej fazie kibice byli świadkami wymiany ciosów, ale jeden z nich udało się obronić przy rzucie karnym, gdy na przeciw Artura Chmielińskiego stanął Rafał Krupa. Chwilę później po czerwonej kartce, boisko musiał opuścić Miljan Ivanović.

Piotrkowianin - Torus Wybrzeże Gdańsk 32:29 - relacja

Na kwadrans przed końcem, Wybrzeże przegrywało 15:19. Kolejne łatwe trafienia Łukasza JanystaDzianisa Valyntsau w krótkim odstępie czasu sprawiły, że duński szkoleniowiec poprosił o przerwę.

Na niewiele się jednak zdała, bo gdańszczanie nie potrafili poważnie zagrozić drużynie Dawida Nilssona. Przed końcem 2-minutową karą został ukarany jeszcze Michał Bednarczyk, a jego zespół uległ ostatecznie ostatniej drużynie w tabeli 19:24.

Porażka oznacza, że piłkarze ręczni z Gdańska, zimę spędzą na 10. miejscu. Powrót do rozgrywek nastąpi 29 stycznia. Wybrzeże zmierzy się na wyjeździe z Sandrą Spa Pogoń Szczecin.