Totalna kompromitacja była blisko

11 grudnia 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Na 19. miejscu start w finałach mistrzostw świata zakończyła reprezentacja Polski piłkarek recznych. W Sankt Petersburgu biało-czerwone potrafiły wygrać zaledwie jeden z pięciu meczów. Podopieczne Zygfryda Kuchty pokonały Wybrzeże Kości Słoniowej 31:26 (13:17). Z tego meczu została zwolniona Karolina Kudłacz, a druga szczypiornistka AZS AWFiS Gdańsk, Hanna Strzałkowska zdobyła trzy bramki.

Przed dniem przerwy Polki przegrały z Niemkami, Brazylijkami i Austriaczkami, tracąc szansę na awans do grona dwunastu najlepszych drużyn mistrzostw. W drugiej części turnieju nie grały wcale lepiej. Nawet w konfrontacji z drużyną z Afryki zanosiło się na kompromitację naszej reprezentacji. W 22. minucie rywalki prowadziły 14:7, a na cztery minuty przed przerwą jeszcze 16:9! One także celnym rzutem na 18:13 otworzyły drugą połowę. Polki remis dogoniły dopiero przy 19:19, a pierwsze prowadzenie w tego dnia objęły w 46. minucie (22:21). Biało-czerwone wygrały w dużej mierze dzięki Sabinie Włodek, która po zmianie stron zdobyła osiem ze swoich dziesięciu bramek w tym meczu.

Na zakończenie przygody z mistrzostwami Polki uległy Danii 28:33 (11:16). Kudłacz do bramki mistrzyń olimpijskich trafiła trzykrotnie, a Strzałkowska nie zdobyła żadnej bramki. Mecz był wyrównany tylko do siódmej minuty, kiedy Polki prowadziły jeszcze 4:3. Następnie Dunki rzuciły sześć goli z rzędu i do końca spotkania pilnowały bezpiecznej przewagi.

• Czy Kuchta już zrezygnował?

czy na swoje bezmyślne prowadzenie kadry, co akcja to zmiana ustawienia, będzie miał wytłumaczenie. A może znów ciepłą posadkę zapewnią mu wpływy profesora?
    Ten profesor to potrafi sobie dobrać pupilków, w klubie ma Kapustę, który zmierza do II ligi...

• 0 0

• A co powie Karolinka

Tak się rwała do tej zagranicy, a ta dała jej kopniaka

• 0 0

• "Po naszym występie w mistrzostwach świata czuję frustrację i zawód. Do Rosji jechaliśmy bowiem po to, by przejść minimum do drugiej rundy" - mówi trener Reprezentacji Polski Zygfryd Kuchta.

"Moim szczypiornistkom zabrakło doświadczenia, gdyż po raz pierwszy od sześciu lat grały na imprezie tej rangi. Poza tym nie miałem w zespole liderki. Dziewczyny, która poprowadziłaby drużynę w kluczowych momentach. Wszystko przez kontuzje i sytuacje losowe, które wyeliminowały kilka ważnych zawodniczek: Aleksandrę Pawelską, Anię Ejsmont, Izabelę Puchacz czy też Monikę Marzec. W Sankt Petersburgu słabo zaprezentowała się też defensywa i bramkarki. Ale ja także jestem winny. Zawsze wyznaję zasadę, ze wygrywamy i przegrywamy razem" - powiedział Kuchta.