Trefl Gdańsk - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0. Siatkarze budują twierdzę w Ergo Arenie

dak.
24 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk rozegrał trzy mecze w Ergo Arenie w tym sezonie. Wszystkie wygrał 3:0. Trefl Gdańsk rozegrał trzy mecze w Ergo Arenie w tym sezonie. Wszystkie wygrał 3:0.

Trefl Gdańsk pokonał zespół Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:21, 25:20) w 5. kolejce PlusLigi. Żółto-czarni ani przez chwilę nie musieli gonić wyniku, choć ich skuteczność z ataku wyniosła tylko 41 proc. Ergo Arena staje się twierdzą podopiecznych Igora Juricicia, bo w trzech spotkaniach tego sezonu nie stracili tu ani jednego seta. MVP wybrany został Luke Perry.

TREFL: Kampa 3 punkty, Czerwiński 7, Niemiec 4, Bołądź 17, Sawicki 11, Urbanowicz 10, Perry (libero) oraz Martinez, Nasevich

Czarni: Woicki, Borges 3, Lemański 8, Schulz 11, Łukasik 15, Tammemaa 2, Masłowski (libero) oraz Rusin 3, Nowak 1, Warda 1, Gąsior, Firszt

Trefl Gdańsk od początku sezonu rozgrywał mecze co 4-5 dni. Jednak do starcia z Cerradem Enea Czarni Radom przystępował po 9-dniowej przerwie. Trener Igor Jurcić po raz pierwszy od inauguracji dokonał zmiany w wyjściowej "6", która nie była wymuszona kontuzją. Jana Franchiego Martineza na przyjęciu zastąpił Jakub Czerwiński.

Luke Perry najlepszym przyjmującym PlusLigi. Przeczytaj wywiad z libero Trefla Gdańsk

Widać było, że dłuższa przerwa w rozgrywkach pozytywnie wpłynęła na drużynę. Co prawda początek spotkania był wyrównany, ale żółto-czarni wzięli inicjatywę. Odskoczyli przy 14:11, dzięki dwóm asom serwisowym Bartłomieja Bołądzia, a wcześniej także i Karola Urbanowicza. Tej różnicy radomianie już nie odrobili i przegrali pierwszą partię do 21.

Druga partia rozpoczęła się bliźniaczo, punkt za punkt. Jednak tym razem miejscowi szybciej doszli do głosu, aczkolwiek to chyba ich w pewnym momencie zgubiło. Prowadzili już 17:13 i wydawało się, że mają mecz pod kontrolą. Wtedy Czarni dobili na 2 "oczka". Trefl w porę zareagował i ostatecznie wygrał do 21, choć ich skuteczność w ataku wynosiła jedyne 35 proc. Dobrze funkcjonował blok, dzięki któremu gdańszczanie zdobyli 8 punktów.

PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk 3:1. Przeczytaj relację z ostatniego meczu

Początek trzeciego seta był bardzo atrakcyjny. To zwiastowało emocje, ale Trefl znów "poczuł krew" i szedł za ciosem. Co prawda ich ataki wciąż nie były idealne, akcje wielokrotnie kończyły się po wymianach, ale gdańszczanie zachowywali kilkupunktową przewagę. Chwilowa przerwa była potrzebna ze względu na uraz Pawła Rusina, który uderzył głową w bandę reklamową. Po niej Trefl dopełnił zadanie i wygrał do 20.

Mikołaj Sawicki: Kluczowy moment w karierze. Przeczytaj rozmowę z siatkarzem Trefla Gdańsk

Żółto-czarni wygrali tym samym trzeci mecz w Ergo Arenie. Co więcej w żadnym z nich nie stracili nawet seta, co pokazuje, jak dobrze siatkarze czują się w Ergo Arenie. W odniesieniu tej wygranej nie przeszkodził nawet niski współczynnik ataku, który wyniósł tylko 41 proc.

16 Barkom Każany Lwów 5 0 5 5:15 2
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych ,drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-10-24

Wyniki 5 kolejki

• TREFL GDAŃSK - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:21, 25:20)
  • BBTS Bielsko-Biała - Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 19:25, 19:25)
  • PSG Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:21, 25:20, 25:20)
  • PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia 2:3 (18:25, 25:13, 25:22, 22:25, 8:15)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:20, 24:26, 23:25, 25:20, 12:15)
  • LUK Lublin - GKS Katowice 2:3 (25:20, 27:25, 16:25, 21:25, 12:15)
  • Barkom Każany Lwów - Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (25:20, 22:25, 18:25, 16:25)
  • Projekt Warszawa - Cuprum Lubin 3:1 (25:18, 23:25, 25:22, 25:19)