Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Przełamanie i kolejna kontuzja siatkarza

dak.
25 lutego 2024, godz. 19:40
Opinie (13)
aktualizacja: godz. 13:59 (26 lutego 2024)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk przełamał serię trzech porażek. Trefl Gdańsk przełamał serię trzech porażek.

Trefl Gdańsk pokonał u siebie Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:20, 22:25, 25:16, 25:18) w 23. kolejce PlusLigi. To ważne zwycięstwo siatkarzy, które przełamało serię trzech porażek. Żółto-czarni zdobyli pełną pulę punktów i wrócili na 5. miejsce kosztem Bogdanki LUK Lublin, która przegrała z Aluronem CMC Warta Zawiercie. Kilkutygodniowa przerwa czeka za to Kamila Droszyńskiego, który już wracał do zdrowia po urazie stawu skokowego, ale następnie złamał czwarty palec prawej ręki.

Aktualizacja, 26.02.2024, godz. 13:59

Dzień po meczu z drużyną Ślepsk Malow Suwałki, Trefl Gdańsk poinformował o wyjątkowym pechu Kamila Droszyńskiego. Rozgrywający pozostawał bez gry od 7 lutego. W ostatnich tygodniach leczył uraz stawu skokowego i gdy wrócił do treningów, to nabawił się kolejnego.

- W piątek Kamil Droszyński dołączył do treningów z drużyną po przewie spowodowanej urazem kostki. Podczas ćwiczeń Kamil nabawił się urazu palca. Szczegółowe badania wykazały złamanie czwartego palca prawej ręki. Niestety, w związku z tym Kamila czeka kilkutygodniowa przerwa w treningach i grze - czytamy w komunikacie.
To oznacza, że w najbliższych meczach, podobnie jak w ostatnich, na rozegraniu w Treflu będziemy oglądać Lukasa Kampę.

Trefl Gdańsk szuka nowego atakującego. Wielki transfer nie dojdzie do skutku Trefl Gdańsk szuka nowego atakującego. Wielki transfer nie dojdzie do skutku

TREFL: Kampa 4, Martinez 10, Urbanowicz 11, Sasak 19, Sawicki 21, Niemiec 8, Koykka (libero) oraz Czerwiński 1, Nasevich, Orczyk

ŚLEPSK MALOW: Sanchez, Stern 2, Macyra 9, Filipiak 19, Halaba 9, Stajer 5, Czunkiewicz (libero) oraz Firszt 7, Żakieta 1, Buculjević 1, Kaciczak

Trefl Gdańsk przełamał serię trzech porażek i pokonał Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Siatkarze wykorzystali fakt, że Bogdanka LUK Lublin przegrała wcześniej z Aluronem CMC Warta Zawiercie 0:3 i wrócili na 5. miejsce w PlusLidze.

Trefl Gdańsk będzie miał nowego trenera. Igor Juricić odejdzie po sezonie Trefl Gdańsk będzie miał nowego trenera. Igor Juricić odejdzie po sezonie

Gospodarze już od samego początku wrzucili wysoki bieg. Zaczęli od wysokiego prowadzenia 5:1 i choć rywale zdołali później złapać chwilowy kontakt, to gdańszczanie błyskawicznie odskoczyli i zbudowali jeszcze wyższą przewagę. W pierwszym secie poradzili sobie bez większych kłopotów, wygrywając do 20.

Inną siatkówkę oglądaliśmy za to w drugiej partii. Goście zdołali się postawić i praktycznie przez całego seta toczyła się walka punkt za punkt. W decydującym momencie to jednak drużyna z Suwałk przechyliła szalę na swoją korzyść. Mieli dwie piłki setowe i zdołali wyrównać stan meczu.

Żółto-czarni wrócili do swojej gry w trzeciej odsłonie. Sukcesywnie budowali przewagę i wygrali do 16. Podobnie było w czwartym secie, nad którym przez cały czas mieli kontrolę.

Może nie było najlepsze spotkanie gdańszczan w tym sezonie, ale bardzo ważne w kontekście ostatnich wydarzeń i tego, co ich czeka w kolejnych tygodniach (3 mecze z kandydatami do medali). Ich skuteczność ataków zatrzymała się na 51 proc., zanotowali 11 bloków i 8 asów serwisowych. MVP został Mikołaj Sawicki, zdobywca 21 "oczek".

Wyniki 23 kolejki

• TREFL GDAŃSK - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:20, 22:25, 25:16, 25:18)
  • Bogdanka LUK Lublin - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (21:25, 19:25, 21:25)
  • KGHM Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:21, 11:25, 16:25, 20:25)
  • Barkom Każany Lwów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:20, 22:25, 23:25, 23:25)
  • Asseco Resovia Rzeszów - Exact Systems Hemarpol Częstochowa 1:3 (25:17, 19:25, 20:25, 25:27)
  • GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (18:25, 25:23, 23:25, 25:20, 15:10)
  • Enea Czarni Radom - PSG Stal Nysa 3:1 (25:23, 21:25, 25:16, 30:28)
  • Projekt Warszawa - PGE GiEK Skra Bełchatów (przełożony na 19 marca)