Trefl Gdańsk bez problemu rozprawił się z MKS Będzin. Artur Szalpuk kończył każdy z setów

Trefl Gdańsk

Artur Szalpuk był autorem ataków kończących każdy z trzech setów meczu z MKS.
Artur Szalpuk był autorem ataków kończących każdy z trzech setów meczu z MKS. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe MKS Będzin 3:0 (25:19, 25:20, 25:23). Siatkarze żółto-czarnych dopisują komplet punktów m.in. dlatego, że świetnie przeciwko byłemu klubowi zagrał Tyler Sanders. To samo, ale w MKS próbował zrobić były zawodnik Trefla Artur Ratajczak, ale nie był w  stanie pchnąć drużyny w kierunku choćby jednej wygranej partii. A ostatnie piłki w każdym z trzech setów należały do Artura Szalpuka.

MKS: Seif 1 punkt, Waliński 5, Ratajczak 8, Arujo 14, Kowalski 6, Peszko 2, Potera (libero) oraz Kozub 1, Klobucar 4, Grzechnik, Faryna, Jordanow 2

TREFL: Sanders 3, Szalpuk 14, McDonnell 5, Schulz 16, Mika 8, Nowakowski 4, Majcherski (libero) oraz Grzyb 2, Jakubiszak, Olenderek (libero)

Będący na fali siatkarze Trefla jechali do hali MKS Będzin po kolejny komplet punktów. Jak sami podkreślają, nie mogą już zaliczać wpadek. I choć ich były środkowy Artur Ratajczak zapowiadał, że jego drużyna postara się sprawić niespodziankę, to od pierwszej partii sobotniego meczu dominowali żółto-czarni.

Ta zaczęła się co prawda od prowadzenia gospodarzy 7:5, ale blok Daniela McDonnella, a następnie as serwisowy Tylera Sandersa dały przyjezdnym prowadzenie 9:7. Kanadyjski rozgrywający miał duży wpływ na kolejną ucieczkę Trefla. Najpierw zaliczył punktowy blok, za chwilę świetnie dwukrotnie skomunikował się z Piotrem Nowakowskim i zrobiło się 16:12 dla gości. W końcówce partii dołożył kolejnego asa, za chwile w jego ślady poszedł McDonnell. Zakończył ją atakiem Artur Szalpuk.

Sanders karierę w PlusLidze zaczynał dwa lata temu właśnie w zespole w Będzina. Jak widać do dzisiaj łapie w tamtejszych rejonach wysoką formę. W drugim secie wyrównaną grę mieliśmy do stanu 9:9. Udane ataki Damiana Schulza oraz Szalpuka, a także błąd rywali i zrobiło się 12:9 dla Trefla. Kolejne punkty tej dwójki powiększyły przewagę do 16:11. Natomiast w końcówce punktować zaczęli Mateusz Mika oraz McDonnell, choć tę część meczu, tak jak poprzednią, zamknął Szalpuk.

Po 10-minutowej przerwie MKS wyszedł na boisko z ofensywnym nastawieniem. To przyniosło gospodarzom prowadzenie 9:5. Od tego momentu kontrolę zaczęli przejmować przyjezdni. Kontry w wykonaniu Szalpuka i Schulza, as serwisowy Miki i błąd w ataku przyjezdnych - wykryty dzięki wideoweryfikacji o którą poprosił Andrea Anastasi - i było już 12:10 dla żółto-czarnych. Tym razem jednak gdańszczanie jeszcze raz oddali inicjatywę gospodarzom, więc musieli mocniej popracować w końcówce seta. Punktowy blok Szalpuka, kolejny błąd gospodarzy i było 22:19, a po chwili 24:21 dla Trefla. MKS obronił dwie piłki meczowe m.in. za sprawą Ratajczaka. Mecz zakończył jednak atakiem nie kto inny jak Szalpuk.

16 BBTS Bielsko-Biała 21 3 18 22:58 10

W sezonie zasadniczym każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 najlepszych zespołów.

Tabela wprowadzona: 2018-02-22

Wyniki 21 kolejki:

• MKS Będzin - Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 20:25, 23:25)
  • GKS Katowice - Espadon Szczecin 3:1 (22:25, 25:14, 25:23, 25:18)
  • Onico Warszawa - Dafi Społem Kielce 3:2 (25:15, 23:25, 25:21, 15:25, 15:10)
  • Łuczniczka Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 3:2 (22:25, 23:25, 25:19, 25:14, 15:9)
  • Cerrad Czarni Rado - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:20, 21:25, 16:25, 18:25)
  • Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 15:25, 23:25)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (29:27, 25:16, 19:25, 24:26, 29:27)
  • Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 25:20, 25:21)
  • Awansem z 23. kolejki:
  • Onico Warszawa - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:21, 27:25, 20:25, 21:25, 15:11)

Opinie (8)

29.02 (sob) godz.14:45 Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle typuj TREFL Gdańsk LIVE!
04.03 (śr) godz.20:30 TREFL Gdańsk typuj Ślepsk Malow Suwałki
08.03 (nd) godz.18:00 TREFL Gdańsk typuj Verva Warszawa Orlen Paliwa
11.03 (śr) godz.20:30 TREFL Gdańsk typuj Aluron Virtu CMC Zawiercie
14.03 (sob) godz.14:45 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle typuj TREFL Gdańsk
26.02 (śr) godz.18:30 TREFL Gdańsk 3:1 MKS Będzin LIVE!
23.02 (nd) godz.20:30 Visła Bydgoszcz 1:3 TREFL Gdańsk
14.02 (pt) godz.17:30 TREFL Gdańsk 3:0 Cuprum Lubin LIVE!
08.02 (sob) godz.14:45 Jastrzębski Węgiel 3:1 TREFL Gdańsk LIVE!
04.02 (wt) godz.20:30 PGE Skra Bełchatów 3:0 TREFL Gdańsk LIVE!

14 Visła Bydgoszcz 21 2 19 24:61 11

Po sezonie zasadniczym (każdy z każdym mecz i rewanż) 8 najlepszych drużyn w play-off zagra o miejsca 1-8. Pozostałe drużyny kończą sezon, a najsłabszy zespół zostanie zdegradowany z PlusLigi.

Wyniki 22 kolejki:

• TREFL GDAŃSK - MKS Będzin 3:1 (25:19, 21:25, 25:16, 25:16)
  • PGE SKra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 23:25, 19:25)
  • Cuprum Lubin - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:21, 18:25, 25:22, 25:19)
  • GKS Katowice - Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 20:25, 20:25)
  • Asseco Resovia Rzeszów - Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (23:25, 25:21, 20:25, 18:25)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Visła Bydgoszcz (czwartek)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - Aluron Virtu CMC Zawiercie (przełożony na 15.03)

początek meczu: 29.02.2020 godz. 14:45 LIVE!