Trefl dwukrotnie przegrał w Radomiu

Marta
16 maja 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Trefla są coraz dalej od Plus Ligi. W pierwszym meczu barażowym z Jadarem Radom przegrali na wyjeździe 1:3 (19:25, 25:23, 29:31, 16:25). W niedzielę gdańszczanie ugrali wprawdzie jednego seta więcej, ale w siatkówce to za mało, aby myśleć o zwycięstwie, ulegli rywalom 2:3 (19:25, 14:25, 31:29, 25:21, 8:15). W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi Jadar 2:0. Kolejny mecz lub mecze odbędą się w najbliższy weekend przy ul. Kołobrzeskiej.

SOBOTA

Jadar Radom - Trefl Gdańsk 3:1 (25:19, 23:25, 31:29, 16:25)

TREFL: Gorzkiewicz, Chaberek, Zumbera, Świrydowicz, Gomez, Wilk, Żurek (libero) oraz Naliwajko, Węgrzyn, Gajowczyk, Ratajczak

JADAR: Szumielewicz, Pawliński, Salas, Prygiel, Kaczmarek, Terlecki, Stańczak (libero) oraz Słomka, Bucki, Macionczyk, Kreek

NIEDZIELA

Jadar Radom - Trefl Gdańsk 3:2 (25:19, 25:14, 29:31, 21:25, 15:8)

TREFL: Gorzkiewicz, Chaberek, Zumbera, Świrydowicz, Gomez, Wilk, Żurek (libero) oraz Naliwajko, Gajowczyk, Węgrzyn, W. Kaczmarek

JADAR: Szumielewicz, Pawliński, Salas, Prygiel, Kreek, Terlecki, Stańczak (libero) oraz Macionczyk, Bucki, Fryszkowski, M. Kaczmarek

Nie udał się debiut na ławce trenerskiej Piotrowi Szulcowi szkoleniowiec gdańszczan bardzo szybko w pierwszym secie poprosił o czas, gospodarze wyszli na prowadzenie 3:0 a później 5:0. Radomianie, którzy w minionym sezonie również pokonali Trefla z tym, że w walce o 9 lokatę Plus Ligi cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę.

Prowadzili już 13:6 a za chwilę 16:6. To pewne prowadzenie najwyraźniej zdekoncentrowało nieco gospodarzy, gdyż pozwolili oni gdańszczanom na zniwelowanie części strat (19:15). W końcówce znów jednak zagrali dokładniej i pierwszą partię Trefl przegrał do 19.

Drugi set był jedynym jaki udało się gdańszczanom wygrać w sobotę, głownie dlatego, że ekipa Jadaru grała z dużą ilością błędów. Początek jednak znów należał do Jadaru, który prowadził już 5:1.

Gdańszczanie doprowadzili do wyrównania przy stanie 12:12 a za chwilę objęli prowadzenie 13:12. Trefl prowadził już 18:14 i 20:16 ale w końcówce gdańszczanie pozwolili gospodarzom na wyrównanie (23:23). Ostatnie dwie piłki wygrała jednak drużyna gości i doprowadziła do remisu w meczu.

Niezwykle zacięty był trzeci set, znów lepiej rozpoczęli go goście ale gdańszczanie przełamali gospodarzy w połowie seta (15:14) na moment Jadar odzyskał inicjatywę (18:16), Trefl ponownie doprowadził do remisu ale po długiej końcówce seta gospodarze wygrali do 29.

Zacięta rywalizacja w trzeciej odsłonie najwyraźniej mocno uszczupliła siły gdańszczan, gdyż czwartą partię przegrali oni gładko, do 16.

Również w niedzielę siatkarze broniącego się przed spadkiem Jadaru okazali się lepsi od gdańszczan. Początek pierwszego seta był wyrównany ale popełniający coraz więcej błędów gdańszczanie zaczęli tracić dystans. Jadar wyszedł na prowadzenie 12:9, później 17:10. Na chwilę siatkarze Trefla odzyskali rytm, ale tylko nieznacznie zniwelowali straty i pierwszą partię przegrali do 19.

Drugą partię gdańszczanie zagrali jeszcze słabiej i bardzo szybko przegrali tą partię do 14.

Wydawało się, że trzecia partia będzie ostatnią w spotkaniu, za szybko uwierzyli w to również gospodarze co wykorzystała ekipa Trefla. Gdańszczanie objęli prowadzenie 16:13, ale w tym momencie stanęli i gospodarze wyrównali na 16:16.

Później było 20:20 a końcówka była równie emocjonująca jak w meczu sobotnim z tym, że zakończyła się zwycięstwem gdańszczan 31:29. Kolejny set również na swoją korzysć rozstrzygnęli gdańszczanie do 21 i aby rozstrzygnąć wynik meczu potrzebny był tie-break.

W piątym secie gospodarze powstrzymali ofensywę gdańskiej drużyny prowadzili od początku tej partii i wygrali pewnie do 8.
Marta

Opinie (15) 1 zablokowana

• TREFL

to jedna wielka porażka!

• 15 29

• drogi nieznajomy

zawiść, zazdrość, wrogość do ludzi- tylko to Tobą rządzi, pomodlę się za Ciebie mimo że nie wiem kim jesteś... prawdopodobnie nic Ci się w życiu nie udało więc swój gniew rozładowujesz na forach internetowych. czekam na ciętą ripostę... pozdrawiam i DO BOJU GDAŃSKI TREFL!!!!!!

• 26 7

• Zarząd Trefla (1)

Zmiana trenera trzy dni przed końcem walki o awans to idiotyzm "profesjonalnego
    zarządu"

• 18 11

• nie sądzę, szkoda że tak późno- to fakt, prezes chyba nie chciał zwalniać kumpla- p.s. albo praca albo kumplowanie... jedno i drugie w parze nie idzie...

mieli nawet medale MP
        a zenska takze Spojnia ekstraklasa no i AZS Krupa np dwukrotna olimpiska medalistka to z tego klubu

• 1 0

• KIEEEEEEEEEEEEEEDYŚ

jw

• 0 0

• (3)

W siatkówce jeszcze nigdy się przynajmniej w Polsce nie udało, żeby klub czy sponsor kupił gromadę nawet dobrych zawodników i natychmiast wszedł do ligi.Pierwsza próba Trefla była całkowicie nieudana przez dobór niedouczonego trenera, natomiast druga kończy się jeszcze gorzej bo wyrzuceniem dotychczasowego trenera przed ostatnimi meczami barażowymi. Tak mści się nieprzemyślane działanie, a dodatkowo zupełne niezrozumienie praw jakimi siatkówka się rządzi.Stworzenie dobrego zespołu w tej dyscyplinie wymaga więcej czasu jak w innych grach zespołowych,bardzo starannego doboru kadry trenerskiej i oczywiście zawodniczej. Z tego co widać to kompletny brak doświadczenia i improwizacja oparta na nadziei,że pieniądz załatwi wszystko.
    Potwierdzenie prawie już jest w jednej, a za parę dni będzie i w drugiej drużynie.Zostaje żal,że siatkówki na najwyższym poziomie chyba długo jeszcze w Gdańsku nie będzie.

• 11 5

• do zeto nie pisz głupot

przykładów było bardzo dużo

Dick Blac Andrychów np do II ligi kupił sobie ekipę z Glinką na czele
      weszły do ligi i zdobyły od razu srebro !!! ale sponsorowi to było za mało i rozwiązał ekipę

inny przykład Augusto Kalisz

a ostatnio Łódź która 2 lata temu była w 2 lidze a potem szybkji awans do 1 i teraz 4. miejsce w elicie

czyli można tylko z głową to robić a TREFL to amatorka i kasa topiona w błoto

• 3 3

• Dobrze gada (1)

polać mu!! :) Kaziu myśli że tak jak w koszykówce (nie jestem rasistą) kupi pięciu murzynów i sami będą grali. Siatkówka to jest najtrudniejszy sport drużynowy i tu trzeba mieć drużyne Panie Kazimierzu.

• 1 1

• o co wam chodzi zjadliwe żmije

Czyli co ,najlepiej nie próbowac wcale,bo coś jest trudne albo niemożliwe?
        A ja się cieszę,ze chociaż ktoś się stara przywrócić Trójmiastu siatkówkę na poziomie.Ciekawe czy wam się wszystko udaje od razu? pewnie po pierwszym
        niepowodzeniu chowacie sie do mysiej dziury.

• 5 1

• Trefl Sopot też przegrał 3:2

• 7 1

• siatkarki prowadziły na początku 5-ego seta, a potem dały odskoczyć i poległy do 8!!!