Trenerskie komplementy

1 kwietnia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Jeśli Arka formę z meczu z Wisłą przeniesie do II ligi, to wróci do walki o ekstraklasę. Jeśli Arka formę z meczu z Wisłą przeniesie do II ligi, to wróci do walki o ekstraklasę.
Żadne gole nie padły w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski w Gdyni. Arka zremisowała z Wisłą Kraków 0:0. Za tydzień rewanż żółto-niebiescy rozegrają na wyjeździe. Na razie obaj szkoleniowcy wzajemnie komplementowali swoje drużyny. Doskonale zaprezentowała się miejscowa widownia, którą klub wyposażył w dziewięć tysięcy flag w barwach zespołu.

ARKA: Witkowski - Sokołowski, Weinar, Sobieraj (72 Nawrocik), Kowalski - Ława, Przytuła (55 Bazler), Moskalewicz - Karwan, Chmiest (66 Łabędzki), Wachowicz.

WISŁA: Pawełek - Baszczyński, Głowacki (77 Kokoszka), Cleber, Junior Diaz - Łobodziński, Sobolewski, Dudka, Zieńczuk - Boguski (85 Jirsak), Paweł Brożek (70 Matusiak).

Sędzia: Pielak (Mazowiecki ZPN). Żółte kartki: Bazler (Arka), Junior Diaz (Wisła). Czerwona kartka: Junior Diaz (83. min. po drugiej żółtej). Widzów: 9000.

- Wisła to nowy mistrz Polski, który z wielkimi szansami na powodzenie grać będzie o Ligę Mistrzów - mówił Wojciech Stawowy. - Arka jak najszybciej powinna awansować do ekstraklasy - rewanżował się Maciej Skorża. Te trenerskie komplementy miały miejsce po dobrym, szybkim meczu, w którym zabrakło tylko bramek.

Przed przerwą gra była wyrównana, ale groźniejsze okazje stwarzali przyjezdni. Już w inauguracyjnej minucie Marek Zieńczuk z wolnego sprawdził dyspozycję tradycyjnie wystawionego w tym sezonie na pojedynki pucharowe Norberta Witkowskiego, ale rezerwowy bramkarz Arki był tego dnia silnym punktem zespołu. W 22. minucie odważnym wybiegiem "Witek" uprzedził Pawła Brożka, a dwanaście minut później ładnie obronił strzał Wojciecha Łobodzińskiego, do którego dogrywał Zieńczuk. W dobrych sytuacjach uderzali jeszcze Marcin Baszczyński i Rafał Boguski, ale niecelnie.

Precyzji brakowało też Arce. Przed przerwą Olgierd Moskalewicz po solowej akcji strzelił obok słupka, ale najlepszej okazji nie wykorzystał Marcin Chmiest. Już w doliczonym czasie tej połowy krakowscy obrońcy zbyt krótko odbili piłkę po wrzutce z wolnego Bartosza Ławy, a gdyński napastnik mógł zapytać bramkarza, w który róg chce, aby posłać piłkę. Niestety, 29-latek strzelił panu Bogu w okno! Po przerwie po raz pierwszy tej wiosny do Chmiesta stracił cierpliwość szkoleniowiec i zdjął go z boiska.

W drugiej połowie lekką przewagę uzyskała Wisła, ale Witkowski udanie interweniował po kolejnych atakach Zieńczuka i Brożka. - Mecz był szybki, akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą. Zabrakło tylko bramek. Naszym mankamentem znów okazała się skuteczność. Chciałbym, abyśmy wykorzystywali nawet co drugą sytuację, którą mamy - podkreślał trener Skorża.

W końcówce zespoły grały w niepełnych składach. Najpierw Arka przez pięć minut musiała sobie radzić w "10", gdyż szkoleniowiec wykorzystał limit zmian, a Junior Diaz rozorał Bartoszowi Karwanowi czoło korkiem. Po zabiegach masażysty Marka Latosa skrzydłowy wrócił do gry.

Natomiast Diaz się w końcu doigrał. W 83. minucie lewy obrońca Wisły sfaulował Marcina Wachowicza. Oznaczało to dla niego drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji wyrzucenie z boiska! Arka natychmiast mogła wykorzystać liczebną przewagę. Z wolnego w pole karne dośrodkował Ława, najwyżej wyskoczył Łukasz Kowalski. Niestety, "główka" obrońcy wylądowała na poprzeczce!

- Walczyliśmy z Wisłą, ale w głębi duszy myślałem już o meczu ze Zniczem. W naszej sytuacji najważniejsza jest liga. Nawet gdybyśmy zdobyli puchar, a nie byłoby awansu do ekstraklasy, to byłbym niepocieszony. Nie oznacza to, że do Krakowa pojedziemy bez wiary w sukces. Faworytem będzie Wisła, ale widzę szansę na niespodziankę, jeśli zagramy z jeszcze większą konsekwencją taktyczną - podkreśla Stawowy. Szkoleniowcowi trzeba oddać, że w końcówce zagrał wabank. W miejsce poobijanego stopera Krzysztofa Sobieraja nie wprowadził obrońcy Marka Szyndrowskiego, a na boisku wpuścił Damiana Nawrocika. Tym samym po raz drugi tej wiosny, po ostatnim kwadransie w Łowiczu, do defensywy wszedł nominalny pomocnik, Michał Łabędzki. Co ciekawe znów gdynianie w takim ustawieniu skończyli mecz bez straty gola.

W drugim dzisiejszym spotkaniu ćwierćfinałowym obrońca trofeum - Groclin Grodzisk pokonał Ruch Chorzów 1:0 (1:0). Na środę zaplanowano dwa kolejne mecze: Legia Warszawa - Lechia Gdańsk oraz Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa.

Opinie (43) ponad 20 zablokowanych

• s

POTWIERDZAM

• 0 0

• jutro Legia-leja 5:0

• 0 0

• Dzisiaj wpadli obejrzeć mistrza Polski Wisłe Kraków,na Zniczu będzie znowu 5 tysięcy widzów jak na Kmicie ostatnio.

• 0 0

• dzieci

żałosne dzieci z zapałkami... kibicowsko nie istnieliście :P

• 0 0

• nie dla Chmiesta....

Witam, bylem na meczyku calkiem mila atmosfera, gdyby nei palanci w klatce, ktorzy zamiast kibicowac "swojej" druzynie jak zwykle obrazali innych,
    sam mecz toczony w szybkiej atmosferze , od siebie dodam ze Chmiest nie powinien wychodzic w podstawowej jedenastce bo jest slaby i fnal, szkoda tylko tej kasy na niego wydanej

• 0 0

• VOKSY I JAK MECZYK BRACIA Z GDANSKA

ZACHOWALISCIE SIE JAKKKKKKKKK BYDLO ,ALE WIADOMO

• 0 0

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• REMIS BEZ WSKAZANIA

To był dobry i zacięty mecz. Szkoda, że Chmiest nie wykorzystał okazji bo Arka mogła ten mecz wygrać. Za tydzień będzie trudniej- ale może ten mecz otwiera wreszcie lepszy okres gry naszej drużyny. Oby tak było.Weryfikacja w niedzielę ze Zniczem. Publika jak zwykle fantastyczna. Można się przyglądać, zazdrościć i naśladować. Gdyby nie prowokacyjne zachowania wiślaków byłoby całkiem ok.
    A Lechia jutro ma okazję zaprezentować się w Warszawie. Drodzy kibice z Trójmiasta otwórzmy nową kartę w naszych relacjach, zacznijmy siebie chociaż tolerować , a nie zwalczać na "każdym kroku". Pokażmy , że Trójmiasto może być mocne w Ekstraklasie (oczywiście jak Arka weźmie się solidnie do roboty)

• 0 0

• GDZIE RODZI SIE TAKIE BYDLO CO SIEDZIALO NA

NASZYM STADIONIE W KLATCE???????? DALISCIE POPIS VOLKSY DZIADOSTWA I UDOWODNOLISCIE,ZE DZIELI NAS PRZEPASC KULTUROWA I KAZDA INNA

• 0 0

• :]

To Wy Sledzie nie umiecie sie zachowac drąc sie razem z Polonią podczas minuty ciszy