Trwa passa Lotosu Trefla, przerwana seria Gedanii

jag., Marta
20 grudnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)
Świetna passa siatkarzy Trefla trwa nadal. Świetna passa siatkarzy Trefla trwa nadal.

Siatkarze Lotosu Trefla wygrali siódme kolejne spotkanie, a że ich najgroźniejsi rywale zmierzyli się w bezpośrednim meczu, to gdańszczanie zostali samodzielnym liderem I ligi. Natomiast siatkarkom Gedanii nie udało się zdobyć w ósmym kolejnym meczu seta, a w szóstym z rzędu zapunktować. Podopieczne Pawła Kramka zakończyły rok porażką w Pile

Lotos Trefl Gdańsk - SMS PZPS Spała 3:0 (25:11, 25:12, 25:16)
LOTOS TREFL
Larrenaga, Maciończyk, Kaczmarek, Świrydowicz, Wilk, de la Fuente, Żurek (libero) oraz Wawrzyńczyk, Edgar, Skórski, Szczurek.

Ślepsk Suwałki i BBTS Bielsko-Biała, które przed trzynastą kolejką miały identyczny dorobek co gdańszczanie, zmierzyli się w bezpośrednim spotkaniu. Mecz zakończył się po tie-breaku, a to oznaczało, że Lotos Trefl stanął przed szansą na samodzielne przodownictwo.

I żółto-czarni potrzebowali zaledwie godziny, aby dopisać do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Gdańszczanie w sposób bezdyskusyjny wygrali z ostatnia drużyną w tabeli, która ani razu nawet nie zdołała w Ergo Arenie wyjść na prowadzenie.

W pierwszym secie gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 3:0, później było 10:5 i 20:7. Set nie przyniósł wielu emocji, może poza tymi, w jakich rozmiarach wygrają gospodarze.

Druga odsłona spotkania przebiegała według podobnego schematu, choć z małym wyjątkiem. Po szybkim wyjściu na prowadzenie gdańszczan, rywale zniwelowali straty i było tylko 5:4.

Najwięcej punktów zespół ze Spały zdobył w trzeciej i jak się okazało ostatniej partii. Wynikało to jednak głównie z tego, że gdańszczanie zaczęli popełniać więcej błędów. Lotos Trefl kontrolował jednak przebieg spotkania prowadząc 4:1, 13:8, 19:12.

- Cieszymy się ze zwycięstwa, dobrze, ze było ono łatwe, ale takie mecze gra się trudno. Młodzież ma fantazję. My odskakiwaliśmy w pierwszych fragmentach gry i - co cieszy - później kontrolowaliśmy przebieg setów. Popełnialiśmy mało błędów i o to chodziło. Oprócz trzeciego seta, w którym popełniliśmy za dużo własnych błędów. Chodzi mi tutaj o zagrywkę, o uderzenia bezpośrednio w aut - powiedział po meczu trener gdańszczan, Dariusz Luks

Już w środę (22 grudnia) gdańszczan czeka ostatni mecz ligowy w tym roku. O godzinie 18.00 Lotos Trefl zagra z Jadarem Radom. -Między świętami na Nowym Rokiem siatkarze będą mieli małe roztrenowanie, a 2 stycznia wyjeżdżamy na obóz do Szczyrku, gdzie w planach jest m.in. kilka sparingów z zespołami czeskimi i polskimi - dodał trener Luks.

Pozostałe wyniki 14. kolejki:
Avia Świdnik - Pekpol Ostrołęka 3:0 (25:22, 25:20, 25:20), Joker Rodło Piła - Interpromex Będzin 3:1 (25:21, 22:25, 26:24, 25:22), Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski - PKE Energetyk Jaworzno 3:2 (22:25, 25:15, 21:25, 25:23, 15:12), BBTS Bielsko-Biała - Ślepsk Suwałki 2:3 (25:20, 22:25, 25:22, 16:25, 12:15), Orzeł Międzyrzecz - Stal AZS Nysa 0:3 (21:25, 19:25, 14:25). Pauza: Jadar Radom.

13. SMS PZPS Spała 13 0 4:39

PTPS Piła Gedania Żukowo 3:0 (25:21, 25:9, 27:25)
GEDANIA:
Gajewska, Reimus, Łozowska, Tomsia, Sachmacińska, Kucharska, Krukowska (libero) oraz Gorszyniecka, Łukasik, Żmudzińska

Na mecz z liderem Gedania wystawiła eksperymentalny skład. Na rozegraniu pierwszy raz w tym sezonie w "6" rozpoczęła kadetka, Natalia Gajewska, a na pozycji atakującej, również debiutowała w wyjściowym zestawieniu, juniorka Laura Tomsia.

- Te zmiany wymusiła kontuzja Moniki Bryczkowskiej. Była z nami w Pile, ale po konsultacji z zawodniczką i masażystką podjąłem decyzję, że nie będziemy ryzykować jej gry, aby nie pogłębiać urazu stawu kolanowego. W tej sytuacji na przyjęcie przesunąć musiałem pierwszy raz w tym sezonie Emilię Reimus. Niepotrzebnie w drugim secie koleżanki starały się kryć ją przy przyjęciu, bo Emilia z nowymi obowiązkami radziła sobie dobrze - ocenia trener Kramek.

W inauguracyjnym secie jeszcze przy 20:20 był remis, a gedanistki miały w tym sezonie jeden z najlepszych swych okresów w grze. - Niestety, wówczas zaczęły się problemy w przyjęciu zagrywki. To przez to nie mogliśmy wyprowadzać kończących ataków. Do końca seta zdobyliśmy już tylko jeden punkt. Jeszcze gorzej było w drugim secie, w którym zostaliśmy wręcz rozstrzelani przez serwisy rywalek - przyznaje szkoleniowiec Gedanii.

Nasza drużyna wróciła do walki w trzecim secie, gdy szkoleniowiec rywalek pozwolił odpocząć najbardziej doświadczonym zawodniczkom PTPS: rozgrywającej Irinie Archangielskiej i atakującej Agnieszce Kosmatce. Gedania odrobiła sześciopunktowe straty i doprowadziła do gry na przewagi. Przy 24:24 była nawet piłka w grze, ale Natalia Gajewska niedokładnie wystawiła, a Laura Tomsia nie przebiła się w ataku.

Gedania przegrała w I lidze 0:3 pierwszy raz od 30 października, kiedy to bez seta wróciła z Pszczyny. Teraz gedanistki czeka aż czterotygodniowa przerwa. W kolejnej kolejce w I lidze (8 stycznia) nasz zespół ma regulaminową pauzę. Do rywalizacji wróci w 15. kolejce. 15 stycznia w Żukowie ma się odbyć mecz z AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Pozostałe wyniki 13. kolejki:
Piecobiogaz Murowana Goślina - Sparta Warszawa 3:0 (25:20, 25:14, 25:16), Eliteski Skawa AZS UEK Kraków - PLKS Pszczyna 3:0 (25:19, 25:16, 25:21), AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - Chemik Police 0:3 (17:25, 18:25, 18:25), SMS PZPS Sosnowiec - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 26:28). Pauza: Silesia Volley Mysłowice.

• 3 0

• jest Atomik a za rok mamy facetwo w ekstarklasie,brawo!!!

• 5 0

• a po meczu... (7)

a po meczu, paru z siatkarzy, zobaczyc mozna bylo na zabawie w dreamie ;) Opijajacych zwyciestwo ;}

• 0 8

• i co z tego? jak wygrywaja to nikt sie nie bedzie czepial kolezanko:)

• 9 1

• i po co to?

i po co taki debilny komentarz tu zamieszczac? to tez sa ludzie nawet jesli ktos tam czy gdzies indziej byl. w DC wtedy tez byłem i w zyciu bym takiego czegoś nie napisał na forum publicznym ;]

• 7 2

• chyba bylas tak pijana kolezanko (bo to na pewno napisala jakas zawistna malolata z kompleksami, azeby wzbudzic sensacje), bylam w dreamie i jakos nie widzialam zadnej znajomej twarzy, a czasem na mecze zdarza mi sie chodzic ;)