Koszykarki Riviery zatrzymały Widzew

18 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Natalii Małaszewskiej zabrakło trzech asyst do uzyskania w Łodzi triple-double. Dwucyfrowe zdobycze rozgrywająca zanotowała w punktach i zbiórkach. Natalii Małaszewskiej zabrakło trzech asyst do uzyskania w Łodzi triple-double. Dwucyfrowe zdobycze rozgrywająca zanotowała w punktach i zbiórkach.

Koszykarki Riviery pokonały na wyjeździe Widzew Łódź 58:53 (14:9, 6:12, 14:18, 24:14). Zwycięstwo na rozpoczęcie gier o utrzymanie w Basket Lidze Kobiet zapewniły gdyńskiej drużynie Małgorzata Misiuk, Danielle Wilson i Natalia Małaszewska. Wszystkie trzy zawodniczki zanotowały w tym spotkaniu double double.

WIDZEW: Tomiałowicz 23 (2x3), Pawlak 16 (3x3, 7 zb.), Rozwadowska 4, Bednarek 2 (6 as.), Boothe 2 (11 zb.) - Zapart 2, Rzeźnik 0.

RIVIERA: Misiuk 22 (3x3, 13 zb.), Wilson 13 (13 zb.), Małaszewska 11 (1x3, 11 zb., 7 as.), Johnson 4, Matsko 4, - Miłoszewska 4 (6 zb.), Jakubiuk 0, Szymczak-Górzyńska 0.

Gdynianki rozpoczęły mecz w Łodzi od prowadzenia 4:0 po rzutach Krystyny MatskoMałgorzaty Misiuk. Po pięciu minutach gry prowadziły 8:3 i 5-punktowe prowadzenie utrzymały do końca kwarty, choć po celnych rzutach wolnych Natalii Małaszewskiej prowadziły nawet różnicą 7 "oczek".

Po dobrym otwarciu spotkania podopieczne trenera Vadima Czeczuro fatalnie zaprezentowały się w drugiej kwarcie. Przez niespełna 8 minut zdobyły w niej zaledwie punkt po rzucie wolnym Danielle Wilson. Łodzianki zdobyły ich 12 i prowadziły już 21:15. Fatalną serię gdynianek przerwała Dominika Miłoszowska, a w kolejnej akcji przechwyt zaliczyła Emilie Johnson, która w pojedynkę przeprowadziła skuteczną kontrę.

W przerwie meczu z przewagą 1 punktu parkiet opuszczały gospodynie. Po sześciu minutach trzeciej partii Widzew prowadził już 37:28, a po przerwie na żądanie trenera Czeczuro, powiększył ją o kolejne 2 punkty. Zespół poderwała Małgorzata Misiuk, która w niespełna 40 sekund dwukrotnie trafiła zza łuku. Były to pierwsze celne "trójki" gdynianek w całym spotkaniu.

Zaraz po rozpoczęciu ostatniej kwarty, za ciosem poszła Małaszewska, która również trafiła z dystansu (37:39). Tą radosną serię Riviery przerwała wprawdzie na chwilę najlepiej punktująca wśród gospodyń Olivia Tomiałowicz, ale chwilę później kolejny celny rzut zza trzy oddała Misiuk.

Na pierwsze prowadzenie od blisko 13 minut, wyprowadziła gdynianki Wilson (42:41). Podopieczne trenera Czeczury nie oddały go już do końca spotkania, choć po "trójce" Tomiałowicz łodzianki doprowadziły do remisu po 44.

W nieco ponad 60 sekund Riviera zanotowała serię 6:0 i mając przed sobą 2 minuty gry, prowadziła 54:46. Po "trójce" Aleksandry Pawlak o czas poprosił trener gdynianek, które do końca meczu zachowały koncentrację.

CZECZURO: NASZYM CELEM JEST PRZYNAJMNIEJ ÓSME MIEJSCE

Tym samym sięgnęły po zwycięstwo w pierwszym meczu etapu decydującego o utrzymanie w Basket Lidze Kobiet. Przewagę nad ostatnim w tabeli zespołem z Konina zwiększyły do 4 punktów, a przy pięciu pozostałych spotkaniach oznacza to, że cel ten jest na wyciągnięcie ręki. Zgodnie z deklaracją trenera Czeczury, Riviera zamierza walczyć przynajmniej o utrzymanie ósmej lokaty.

• o miejsca 7-10:
  • Widzew Łódź - RIVIERA GDYNIA 53:58 (9:14, 12:6, 18:14, 14:24)
  • Basket ROW Rybnik - MKS MOS Konin 91:77 (22:20, 29:20, 22:26, 18:11)
  • o miejsca 1-6:
  • Artego Bydgoszcz - King Wilki Morskie Szczecin 69:54 (23:18, 19:11, 21:16, 6:9)
  • CCC Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 61:49 (19:12, 16:17, 13:9, 13:11)
  • Energa Toruń - Wisła Can-Pack Kraków 73:70 (20:18, 9:14, 31:18, 13:20)