Rugbiści Ogniwa wygrali derby z Arką

11 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 16:55 (11 października 2014)
Tak cieszyli się rugbiści Ogniwa ze zwycięstwa w derbach i awansu do finałowej czwórki ekstraligi. Na pierwszym planie kapitan sopockiej drużyny, Piotr Zeszutek. Tak cieszyli się rugbiści Ogniwa ze zwycięstwa w derbach i awansu do finałowej czwórki ekstraligi. Na pierwszym planie kapitan sopockiej drużyny, Piotr Zeszutek.

Rugbiści Ogniwa wywalczyli awans do finałowej czwórki. Sopocianie w ostatnim meczu na własnym stadionie przed modernizacją obiektu pokonali Arkę Gdynia 25:23 (10:20). Punkty na wagę zwycięstwa gospodarzy w doliczonym czasie gry po karnym niemal z połowy boiska zdobył Łukasz Szablewski. Dla "Buldogów" to pierwsza porażka w tym sezonie, ale oczywiście i oni w drugiej turze zagrają o medale. Wśród najlepszych jest także Lechia Gdańsk, która na zakończenie piewszej fazy rywalizacji pokonała na wyjeździe Posnanię 48:12 (12:7).

OGNIWO SOPOT - ARKA GDYNIA 25:23 (10:20)
Punkty zdobyli:
Ogniwo:
Łukasz Szablewski 15, Piotr Zeszutek 5, Robert Olszewski 5
Punkty Arka: Szymon Sirocki 13, Władysław Grabowski 5, Radosław Rakowski 5

OGNIWO: Mokretsov, Karol (48 Rau), Pionk (48 Wojtkuński) - Krużycki (70 Durnov), Anuszkiewicz (48 Graban) - Węgierski, Zeszutek, Rogowski - Kurdelski - Szablewski - Czasowski, Przychocki, Olszewski, Hodura (41 Mrowca) - Schulte-Noelle

ARKA: Bartkowiak, Wojaczek, Bysewski - Podolski, Grabowski - Kwiatkowski (21 Zypper), Raszpunda (60 Bojke), P.Dąbrowski - Szostek - Stępień, Rakowski, Szrejber (65 Plichta), Zaradzki, Simionkowski - Sirocki

"To będą prawdziwe derby" - zapowiadał przed meczem Łukasz Szostek, wychowanek Ogniwa, a obecnie kapitan Arki. I tak rzeczywiście było. Gospodarze, którzy walczyli o awans do finałowej czwórki, zagrali z wielką determinacją. Nie załamali się nawet wówczas, gdy dość wysoko przegrali pierwszą połowę.

Już początek spotkania zapowiadał mocną wymianę ciosów. Po 9. minutach mieliśmy już po jednym przyłożeniu dla każdej ze stron oraz trzy celne kopy.

Rejestr punktowy otworzył z karnego Szymon Sirocki. Ogniwo odpowiedziało błyskawicznie przyłożeniem Piotra Zeszutka i podwyższeniem Łukasza Szablewskiego, ale prowadzeniem 7:3 cieszyło się zaledwie przez dwie minuty. "Buldogi" odpowiedzieli piątką Władysława Grabowskiego.

Następnie gra się nieco uspokoiła. Obie drużyny wzbogaciły konto po karnych. Szablewski kopnął na 10:10, ale w 32. minucie Sirocki zmienił rezultat na 13:10 dla Arki.

Miejscowi ruszyli, by jeszcze przed przerwą odrobić straty. Przez kilka minut przesiadywali w polu 22 metrów gdynian, ale efekt był odwrotny od zamierzonego. Strata, przekop rywali i Radosław Rakowski pomknął po punkty niemal przez całe boisko. Wynik pierwszej połowy na 20:10 dla gości ustalił z podwyższenia Sirocki.

Po zmianie stron Ogniwo zagrało z jeszcze większą determinacją, a sygnał do jeszcze bardziej zdecydowanego natarcia dał Karol Czyż, dokonując w 48. minucie trzech zmian jednocześnie.

Niewiele po kwadrans później przyłożeniach Szablewskiego i Roberta Olszewskiego oraz jednym skutecznym podwyższeniu tego pierwszego sopocianie objęli prowadzenie 22:20.

Jednak znów radość miejscowych z korzystnego wyniku była krótka. Zaledwie po trzech minutach karny Sirockiego wyprowadził na nieznacznie prowadzenie Arkę (23:20).

Mecz rozstrzygnął się, gdy rozpoczynał się doliczony czas meczu, a sędzia Tomasz Jarowicz przekazał zawodników, że gra toczyć się będzie to tzw. martwej piłki.

Ogniwo wywalczyła karnego ponad 40 metrów od celu. Skutecznie kopnął Szablewski. Gra nie była już wznowiona, a 4 punkty dopisano do tabeli Ogniwu. Arka otrzymała bonus za porażkę niższą niż 7 punktów.

Po meczu była jeszcze godzina niepewności w miejscowych szeregach. Miejsca w "4" mogła ich pozbawić jeszcze Pogoń Awenta Siedlce, jeśli wygrałaby w Sochaczewie za pięć punktów. Jednak wicemistrzowie Polski z minionego sezonu przegrali i w Sopocie można było świętować już w pełni.

WEDŁUG TAKIEGO REGULAMINU GRAJĄ W TYM SEZONIE RUGBIŚCI

POSNANIA - LECHIA GDAŃSK 12:48 (7:12)
Punkty zdobyli
Posnania:
Dominik Gdula 7, Wojciech Kapustka 5
Lechia: Rafał Janeczko 11, Mariusz Wilczuk 10, Tomasz Rokicki 10, Marek Płonka 5, Mateusz Zajkowski 5, Grzegorz Buczek 5, Patryk Narwojsz 2

LECHIA: Witoszyński (41 Kacprzak), Wenta (50 Buczek), Kaszuba (70 Plich) - Dabkiewicz (70 Olszewski), Lademan (41 Wantoch-Rekowski) - Panasiuk, Płonka, Płoński (50 Hedesz) - Piszczek (63 Beśka) - Lorentowicz (50 Janeczko) - Zajkowski, Wilczuk, Rokicki, Narwojsz - Kwiatkowski

W Poznaniu zawsze grało nam się trudno. Chyba już dawno nie zdobyliśmy tutaj tylu punktów co w tym meczu. To zasługa przede wszystkim dobrej drugiej połowy, gdyż pierwsza nie była najlepsza w naszym wykonaniu. Grę przyspieszyli zmiennicy. Rzadko chwalę kogoś imiennie, ale za spotkanie z Posnanie takie wyróżnienia należą się Darkowi Wantochowi-RekowskiemuKarolowi Hedeszowi. Oni w dużej mierze sprawili, że zaczęliśmy wykorzystywać przewagę w młynie i dzięki temu powiększaliśmy przewagę - relacjonował Paweł Lipkowski, szkoleniowiec Lechii.

Mimo zwycięstwa w kolejnym meczu biało-zielonym nie udało się uniknąć wykluczeń. Znów żółtą kartką upomniany został Tomasz Rokicki, a takie samo upomnienie otrzymał Robert Kwiatkowski.

Wyniki 7 kolejki

• OGNIWO SOPOT - ARKA GDYNIA 25:23 (10:20)
  • Posnania - LECHIA GDAŃSK 12:48 (7:12)
  • Orkan Sochaczew - Pogoń Awenta Siedlce 23:14 (6:11)
  • Master Pharm Budowlani Łódź - Juvenia Kraków 71:12 (50:5)

Opinie (62) 8 zablokowanych

• Barachło (8)

Polskie rugby spadło na psy. Ogniwo pewnie grało dobrze ale nie uwierze ze to było uczciwie. Ciekaw jestem co na to Siedlce bo raczej maja out z "czwórki"? Żenada przez ogromne "Ż" i wstyd!

• 13 55

• siedlce mwja za swoje

Kombinowanie w tamtym roku, vice mistrz polski co przegral chyba z 5 mecsy na wiosne.

• 11 0

• trzeba było przyjść na mecz i zobaczyć na własne oczy jak wyglądał mecz, a nie snuć domysły

• 27 1

• Laguna (1)

Ustawione było na kopniecie karnego w ostatniej akcji z boku z 40 metrów....hahahha co za gniot z Ciebie:)

• 22 2

• Ale też trzeba kopnąć...

• 1 0

• (3)

Co to znaczy pewnie? Trzeba było iść na mecz, a nie pisać bzdur. Arka już nie jest tą samą arką co kiedyś, Lechia bez zaciągu z zagranicy też gra słabiej, oczywiście to wystarczy na naszą ligę bo nie gramy super rugby w Europie. Ogniwo ma dobrą drużynę, która robi postęp i to zaczyna owocować. Brawo Ogniwo i czekamy na następne mecze.

• 6 1

• Wstydu oszczędż,otwórz oczy.... (2)

....no,również doping macie dobry,zauważalny i słyszalny z meczu na mecz.Jest owocnie,postępowo,również na trybunach.Bardzo postępowo dzieje się,również w komentarzach przed i pomeczowych...i ogólnie jesteście zarąbiści w tym samozachwycie...Szkoda,że Sami w to wierzycie i żyjecie w zamydlonej rzeczywistości,he,he....

• 4 9

• He,he. Nie mierz wszystkich jedna miarą, wszędzie jest procent patologii. Na Ogniwo przychodzą kibice rugby i inni, tak też było ostatnio na Arce gdzie przed meczem kopanej przyszli kibice piłkarscy. Nikt nie wpada w samo zachwyt, po prostu jest różnica miedzy tym co było 2 lata temu, a tym co jest dziś. Ja jestem kibicem rugby i też mi się nie podoba wulgarne kibicowanie.

• 6 0

• 1 0

• stachu stawiaj na młodzież

Lepiej wziąć dąbrowskiego z ataku co nie gral kilka lat niż młodzież która gra regularnie. 3 z juniorów trochę mało za kilka lat nie bd miał kto.grac:-/

• 10 2

• 3,2,1... (1)

Płaczemyyyy! Teraz wszyscy placzemy ze sedziowie byli z Ogniwa,boisko bylo za twarde,ławki są zniszczone i ze Ogniwo za dobrze zagrało!

• 16 9

• i że większość Arki też z Ogniwa, nawet trener z Ogniwa...

• 13 1

• znowu to samo!

jak się wygrywa to liderów jest pełno ale jak trzeba d*pę spiąć i pociągnąć wynik to każdemu głowa chodzi i szuka mesjasza! przypomniał mi się dawny mecz na ogniwie z arką było podobnie na styku ale wtedy było komu pchnąć ten wózek!
    i teraz pójdzie na karty że ostatni mecz ogniwa na starym stadionie wygrali z arką liderem tabeli! grzeczność? chyba nie! nArka!

• 8 2

• Pierwsza 4

Siedlce w plecy w sochaczewie - brawo Ogniwo

• 16 0

• Gratulacje! (3)

Ten mecz mógł się podobać, dużo walki. Ogniwo bardzo znotywowane. Wygrana cieszy bardzo, ale jedno co mię smuci, to zachowanie części osób. Okrzyki Lechia Gdańsk, biało-zielony Sopot, Arka to... To można na mecze bambuchy sobie zachować!

• 39 6

• Nie używaj mojego nicku.

• 5 1

• Chwasty (1)

Cofnę się do niedawnych derbów z Rc Lechią......gdy "sopockie barachło" gwizdało na Rugbystów Lechii....Wcale nie dziwi mnie ich dzisiejsze zachowanie.Dziwi natomiast,że nikt z normalnych kibiców,zawodników czy zarządu nie wyeliminował tych "Frajerów" psujących swym zachowaniem,choćby wizerunek klubu!Szkoda słów na Te zakompleksione "Chorągiewy",którzy zwą się kibicami Ogniwa..."Mocno Ogniwo"....wasze hasło,powinno brzmieć-"Mocno w gębie,Ogniwo"!!!Wstyd za Was! Kibicuję RC Lechia,bywam na wielu meczach wyjazdowych i cenię fakt,że śmiało można wraz z rodziną zasiąść wśród kibiców przeciwnej drużyny,bez obaw,że stanie się komuś krzywda....Dwa sezony temu,po zwycięskim finale PLR w Gdyni,podeszło do Mnie dwóch fanów Arki,gratulując mistrzostwa a zarazem jedynej porażki ich ulubieńców w sezonie...(Pozdrawiam przy okazji)...Zrozumcie,patologio z sopotu,że czas zmienić dyscyplinę,albo przeprosić się patrząc w lustro,że jesteście takim chwastem w świecie kibiców Rugby...!!!!!

• 8 3

• Pytanie

na jakich wyjazdach byłeś?

• 1 1

• OGNIWO W TOP 4!!!!!!

Orkan Sochaczew na własnym stadionie pokonuje Pogoń Siedlce 23-14.

• 18 0

• Kibice Ogniwa (5)

Dziś na meczu Ogniwa można było się poczuć na trybunach jak na ławce na monciaku, gdzie przechodzą ludzie nawaleni. Wszystko wszystkim, ale rugby to doping swoich i kultura, okrzyki typu cytuje: Arka Gdynia k... świnia, czy Lechia Gdańsk, to jest jakaś kpina. Przyjechało troche osób z Gdyni, kibice Buldogów, którzy nie szukali zaczepek, starali sie co jakiś czas wesprzeć swoich, ale przynajmniej nie prowokowali. Ogniwiacy, Sopocianie, macie klub z tradycjami, a od kibiców wymaga sie kultury, bedzie nowy stadion, więc i zachowanie chyba też trzeba odnowić.

• 49 7

• żenada i tyle

• 12 6

• Malinowe nosy i wulgaryzmy. (3)

Gdzie klimat i atmosfera rugby?Gdzie szacunek dla rywala i przyjazny doping dla swojej drużyny?mam nadzieję że po modernizacji mecze będą biletowane,mamby będą chlały na swoich melinach i takie sytuacje nie będą miały miejsca.

• 18 0

• Eliminacja "Ścierwa" (2)

Kolego z Sopotu.Wystarczy,że kilka razy wyprowadzicie za ucho ze stadionu i dopilnujecie,by nie mieli więcej wstępu na trybuny i po kłopocie.Żal mi patrzeć jak matki z dziećmi wychodzą w trakcie meczu słysząc "frajerskie" teksty.Dziwi fakt,że drużynie nie przeszkadza taki doping.Dzieje się tak odkąd pierwszy raz zasiadłem na trybunach Ogniwa i jadąc na kolejny mecz do Sopotu,nie zabieram dzieci.Dziwi mnie bardzo,że od lat wciąż te same mordy krzyczą,gwiżdzą i bełkoczą i nikt nie robi z tym elementem porządku.!?