• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Trójmiejscy lekkoatleci z tytułami MP

ras.
29 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat) 
Patryk Dobek (w środku) czasem 47.33 ustanowił w Spale nowy rekord Polski juniorów w biegu na 400 metrów. Patryk Dobek (w środku) czasem 47.33 ustanowił w Spale nowy rekord Polski juniorów w biegu na 400 metrów.

Trzynaście medali, w tym aż siedem najcenniejszych padło łupem trójmiejskich lekkoatletów podczas rozgrywanych w Spale halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych. Nie lada wyczynem popisał się Patryk Dobek z SKLA Sopot, który jeszcze zanim sięgnął po złoto w biegu na 400 metrów, w eliminacjach do finału ustalił nowy rekord Polski na tym dystansie w swojej kategorii wiekowej (47.33).



Patryk Dobek, który latem minionego roku znalazł się w sześcioosobowym składzie polskiej sztafety 4x400 na igrzyskach w Londynie (ostatecznie nie znalazł się w czwórce, która bez powodzenia pobiegła w półfinale), w Spale nie dał najmniejszych szans swoim rywalom.

Wychowanek programu Energa Athletic Cup już w drodze do finału pobił rekord Polski należący od roku do Rafała Smolenia (47.35), wielkiego nieobecnego tegorocznych mistrzostw (zawodnika z Sosnowca wyeliminowała kontuzja). Drugi zawodnik eliminacji, Kajetan Duszyński z TS AKS Chorzów był od Dobka wolniejszy o blisko dwie sekundy! Do złota w finale Patrykowi wystarczył czas 47.66 (o blisko sekundę pokonał Łukasza Ozdarskiego z AZS AWF Warszawa).

Swoje "życiówki" poprawili także jego koledzy z SKLA Dominik CzajaMichał Galikowski. Pierwszy z wynikiem 3:55.51 triumfował w biegu na 1500 metrów wśród juniorów, zaś drugi uzyskując 4441 punktów wygrał w siedmioboju juniorów młodszych. W tej samej konkurencji, ale w starszej kategorii wiekowej najlepszy okazał się Patryk GeloAZS AWFiS Gdańsk.

Po złote krążki sięgnęły także trójmiejskie zawodniczki - wszystkie w kategorii juniorek młodszych. W biegu na 60 metrów triumfowała Weronika Błażek, a na dystansie 300 metrów Karolina Gesek (obie MMKS Gdańsk). Rekord Polski juniorek mł. w pchnięciu kulą (15.68) ustanowiła Katarzyna Hnatiuk z MTS Junior Sopot, która o ponad pół metra pokonała drugą Klaudię Kardasz z Podlasia Białystok.

Na tym nie koniec medalowego dorobku trójmiejskich lekkoatletów. Srebrne krążki wywalczyli: Magdalena Dias z Floty Gdynia (2000 metrów juniorek mł) i Szymon Stecka, który wynikiem 14.91 ustanowił rekord życiowy w trójskoku.

Swoje dotychczasowe najlepsze rezultaty pobili także brązowi medaliści Klaudia Olek, Damian RuszkiewiczMartyna Basa. Sztuka ta wprawdzie nie udała się Marcinowi Koziurze, ale nie przeszkodziło mu to stanąć na najniższym stopniu podium w biegu na 800 metrów.

Trójmiejskie medale halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w Spale
Złoto:
Patryk Dobek (SKLA Sopot), 400 metrów juniorów, 47.66 sek.(47.33 w eliminacji, rekord Polski)
Dominik Czaja (SKLA Sopot), 1500 metrów juniorów, 3:55.51 (rekord życiowy)
Michał Galikowski (SKLA Sopot), siedmiobój juniorów młodszych, 4441 pkt (rekord życiowy)
Patryk Gelo (AZS AWFiS Gdańsk), siedmiobój juniorów, 4966 pkt
Weronika Błażek (MMKS Gdańsk), 60 metrów juniorek mł., 7.80
Katarzyna Hnatiuk (MTS Junior Sopot), pchnięcie kulą juniorek mł. (3 kg), 15.68 m (rekord Polski)
Karolina Gesek (MMKS Gdańsk), 300 metrów juniorek mł., 40.41 (rekord życiowy)

Srebro:
Magdalena Dias (Flota Gdynia), 2000 metrów juniorek mł., 6:52.08
Szymon Stecka (MMKS Gdańsk), trójskok juniorów, 14.91 m (rekord życiowy)

Brąz:
Klaudia Olek (AZS AWFiS Gdańsk), pięciobój juniorek młodszych, 3447 pkt (rekord życiowy)
Marcin Koziura (AZS AWFiS Gdańsk), 800 metrów juniorów, 1:59.66
Damian Ruszkiewicz (SKLA Sopot), 200 metrów juniorów, 22.18 (22.13 w eliminacjach, rekord życiowy)
Martyna Basa (AZS AWFiS Gdańsk), 60 metrów ppł juniorek mł., 8.95 (rekord życiowy)
ZOBACZ PEŁNE WYNIKI (.PDF)
ras.

Opinie (5) 1 zablokowana

  • lekkoatletyka to piękny sport

    Fajnie że jest utalentowana młodzież, fajnie że będą w Sopocie Mistrzostwa Swiata za rok. Więcej lekkiej w szkołach podstawowych a wtedy będzie lepiej również w innych dyscyplinach sportu bo LA to podstawa prawidłowego rozwoju fizycznego najmłodszych i przepustka do sukcesów w każdej dyscyplinie sportu.

    • 19 0

  • polska była by potegą swiatową w Lekkoatletyce królowej sportu!! (2)

    gdyby rzad inwestował w treningi i szkolenia zamiast w marnotrawienie pieniedzy na stadiony piłkarskie ktore nam tylko wstydu przynosza na kazdych meczach!! A jakie sa efekty sprzet w uczeklniach sportowych jak na naszym AWF jest z epoki PRLu!!Sportowcy trenuja za własne pieniadze albo w spartańskich warunkach!A AWF jest na krawedzi bankructwa!

    • 10 1

    • (1)

      Co Ty za głupoty piszesz?wejdż na stronę urzędu miejskiego w Gdańsku i zobacz jaką kasę dostał AZS AWF Gdańsk!wiele klubów marzy o takim budżecie jaki ma Twój bankrut!Z tego co pamiętam to jakieś 103 000 zł !

      • 0 2

      • potrenuj i przekonasz się sam, a pieniądze pewnie dla działaczy ;-P

        • 0 0

  • L.A.

    Trzeba więcej stawiać na młodzież przecież juniorzy to przyszłośc zwłaszcza w biegach

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane