Trzynaste za młodu

18 sierpnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Młodzieżowa reprezentacja Polski piłkarek ręcznych zajęła w Macedonii 13. miejsce w mistrzostwach świata. W ostatnich spotkaniach biało-czerwone pokonały Chiny 28:26 (13:13) i Kongo 36:32 (20:11).

Aby zagrać o 13. pozycję, z Azjatkami wystarczyło zespołowi Dariusza Dworaczyka zremisować i najwyraźniej ta świadomość sprawiła, że drużyna była... uśpiona. W 23 minucie przegrywała już 8:13! Na szczęście jeszcze przed przerwą Polki zdołały wyrównać. W 49 min. odskoczyły na 23:18. Bramki w tym meczu broniły Izabela Zwiewka (Start Elbląg) i Beata Piłatowska. 12 trafień zapisała Karolina Kudłacz, 2 - Katarzyna Zimna, a po 1 - Daria Bołtromiuk (wszystkie Nata AZS AWFiS Gdańsk) i Edyta Chudzik (Słupia).

Na pożegnanie mistrzostw biało-czerwone tylko przez pół meczu na serio grały z Kongiem, które po porażkach w eliminacjach, w drugiej fazie mistrzostw odprawiły wyżej notowane drużyny Brazylii, Japonii i Algierii. Gdy szkoleniowiec postawił na rezerwy, dziewięciobramkowa przewaga spadła o połowę. Siedem bramek zdobyła Kudłacz, a Zimna i Bołtromiuk po jednej.