MMŚ szczypiornistek

14 sierpnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Co najmniej szesnaste miejsce zapewniła sobie reprezentacja Polski piłkarek ręcznych w młodzieżowych mistrzostwach świata w Macedonii. W szóstym spotkaniu w turnieju biało-czerwone odniosły trzecie zwycięstwo. W rezerwowym ustawieniu podopieczne Dariusza Dworaczyka pokonały Urugwaj 31:16 (10:6). Wolne od rzucania otrzymały gdańskie akademiczki, które w poprzednich spotkaniach stanowiły główne armaty Polek.

Szczypiornistki z Ameryki Południowej w żadnym z wcześniejszych pojedynku nie przekroczyły bariery 18 bramek. Ta sztuka nie udała się im i teraz, chociaż na początku meczu dzielnie walczyły. Do wyniku 4:3 gra była wyrównana. Potem Polki rzuciły dwa razy z rzędu, a różnicę czterech trafień dowiozły do przerwy.

O wysokim zwycięstwie rozstrzygnęły pierwsze minuty po zmianie stron. Biało-czerwone szybko odskoczyły na 21:10. Najskuteczniejsza w naszych szeregach były Marcela Sidowska (9 bramek) i Marta Gega (7).

Pozostałe wyniki o miejsca 13-20:
Chiny - Serbia i Czarnogóra 36:30, Kongo - Brazylia 32:30, Japonia - Algiera 42:21.

4. Algieria 0:4 39-85.

Jeśli Polki nie przegrają z Chinami, to zagrają z Kongiem o 13. miejsce. Porażka zepchnie je do pojedynku o 15. pozycję z Brazylią bądź Japonią.
Głos Wybrzeżajag.

Opinie (3)

• MECZE KONTROLNE PIŁKAREK RĘCZNYCH

Po trzech rozegranych sparingach pomiedzy Natą i EB Elbląg, w najbliższą niedzielę i poniedziałek cztery zespoły piłki ręcznej kobiet rozegrają meczecze kontrolne w hali AWFiS w Gdańsku. I tak :17.08 godz 10.oo Słupia - Nata; 12.oo EB - AZS AWF Katowice; 16.oo Słupia - EB,; 18.oo Katowice - Nata;
    18.08. godz. 10.oo Nata - EB; 12.oo Katowice - Słupia.

• 0 0

• dzięki

• 0 0

• Szkoda że nie mogę zobaczyc postepów Natalek w turnieju, ale do ligi jeszcze daleko i mysle że jakies sparingi zagraja w Gdańsku!
    A jeszcze jedno "ermal" napisz jak grały i kto się wybijał w grze!