Tylko Lechia Gdańsk lepsza w derbach od Olimpii Osowej. Trener z bramką

dak.
7 października 2023, godz. 19:30
Opinie (20)
  • Krzysztof Rusinek (na pierwszym planie) wcielił się w rolę trenera pod nieobecność Macieja Kalkowskiego. Wyszedł w pierwszym składzie i zaliczył ósme trafienie w sezonie.

Tylko Lechia Gdańsk pokonała w derbach Olimpię Osowa 4:1 (3:0) i odniosła już siódme zwycięstwo w B Klasie. W meczu rozgrywanym przy ul. Budowlanych nie zabrakło dopingu kibiców przy specjalnej "sektorówce". Bramki dla TLG zdobyli najlepsi strzelcy, bo Krzysztof Rusinek i Michał Pietroń zaliczyli po ósmym trafieniu, a Janusz Melaniuk - szóste. Ten pierwszy pełnił rolę trenera pod nieobecność Macieja Kalkowskiego. Natomiast ostatni nie dokończył spotkania przez kontuzję.

Lechia Gdańsk zawdzięcza mu remis z Górnikiem Łęczna. Teraz niech się boją... Włosi Lechia Gdańsk zawdzięcza mu remis z Górnikiem Łęczna. Teraz niech się boją... Włosi

Bramki: Kwiatkowski 90 - gol samobójczy 32, Rusinek 33, Melaniuk 36, Pietroń 74

OLIMPIA: Kadylak - Kuling, Ajani (76 Kacik), Mroziński, Osmański (76 Jarocki), Chroboczek, Błaszczyk (63 Kański), Lachowicz (17 Baranowski), Kwiatkowski, Nogaj, Dorywalski (63 Necel)

TLG: Kopka - Byczkowski, Rusinek (46 Wiech), Jasiński (46 Wesołowski), Kosznik, Drażba (55 Pajor), Melaniuk (62 Bandrowski), Pietroń, Kostrzewa, Tomkiewicz (86 Radziński), Górdek

Tylko Lechia Gdańsk świętowała jubileusz. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Tylko Lechia Gdańsk świętowała jubileusz. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Zespół Tylko Lechia Gdańsk odniósł już siódme zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem okazał się lepszy od Olimpii Osowa w starciu drużyn, które w tym roku przystąpiły do rozgrywek B Klasy.

Kibice Olimpii. Kibice Olimpii.
Jeszcze o ile TLG to nowy twór, tak rywal z innej części Gdańska został reaktywowany po 7-letniej przerwie. W sumie klub istnieje już 71 lat, a w jego sekcjach poza piłką nożną jest także m.in. unihokej, w którym święci wielkie sukcesy.

Nic więc dziwnego, że klub mógł liczyć na wsparcie lokalnych kibiców, którzy przypomnieli sobie dawne czasy, gdy w czasie spotkania prowadzili wspólny doping na trybunie z własną "sektorówką". Natomiast na boisku kolejne spotkanie rozegrał m.in. Włoch Giancarlo Ajani, którego historię opisywaliśmy w ostatnich dniach.

Algieria, Azerbejdżan, Namibia, Nigeria i Włochy. Skąd są piłkarze w niższych ligach? Algieria, Azerbejdżan, Namibia, Nigeria i Włochy. Skąd są piłkarze w niższych ligach?

Natomiast biało-zieloni do spotkania ponownie przystąpili bez swojego pierwszego trenera Macieja Kalkowskiego, który przebywa na urlopie. Rolę szkoleniowca, podobnie jak przed tygodniem, przejął Krzysztof Rusinek. Umieścił się w wyjściowym składzie i już w pierwszej połowie strzelił gola.

Przed przerwą na listę strzelców zdążył wpisać się także Janusz Melaniuk, czyli były dyrektor Lechii. Niestety nie mógł dokończyć spotkania, bo w 62. minucie doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Kropkę nad "i" postawił kapitan Michał Pietroń.

Tym samym dla TLG bramki zdobyli najlepsi strzelcy zespołu w tym sezonie. Rusinek i Pietroń zaliczyli po ósmym trafieniu, a Melaniuk zdobył szóstego gola. Natomiast dla Olimpii honorową bramkę w końcówce zdobył Piotr Kwiatkowski.