Tylko Lechia Gdańsk świętowała jubileusz. Najlepsza defensywa rozbita

mip.
1 października 2023, godz. 20:50
Opinie (23)
Tylko Lechia Gdańsk rozbiła GTS Juszkowo 4:0 (3:0), przejmując miano najlepszej defensywy w B klasie. Tylko Lechia Gdańsk rozbiła GTS Juszkowo 4:0 (3:0), przejmując miano najlepszej defensywy w B klasie.

Tylko Lechia Gdańsk wygrała z GTS Juszkowo 4:0 (3:0) w meczu 7. kolejki B klasy. Zespół tym spotkaniem świętował 40-lecie pamiętnego starcia Lechia Gdańsk - Juventus Turyn. Gdańszczanie musieli radzić sobie bez trenera Macieja Kalkowskiego, którego godnie zastąpił Krzysztof Rusinek. Pod jego wodzą rozbita została najlepsza defensywa ligi do tej pory. To miano dzierży teraz zespół Tylko Lechia Gdańsk.

Melaniuk, Wesołowski, Kosznik, Pietroń

TLG: Kopka - Gódek, Brede, Rusinek, Wesołowski, Kosznik, Jasiński, Melaniuk, Pietroń, Rompca, Tomkiewicz oraz Wardenecki, Wiech, Drażba, Banasik, Radziński, Kuzia

IV liga. Jaguar Gdańsk przedłużył serię zwycięstw, Bałtyk Gdynia ograł lidera IV liga. Jaguar Gdańsk przedłużył serię zwycięstw, Bałtyk Gdynia ograł lidera

Tort przygotowany przez klub Tylko Lechia Gdańsk na mecz z GTS Juszkowo. Tort przygotowany przez klub Tylko Lechia Gdańsk na mecz z GTS Juszkowo.
W niedzielny wieczór swój mecz w 7. kolejce B klasy rozegrał zespół Tylko Lechia Gdańsk. Mecz odbywający się na bocznym boisku stadionu przy ul. Traugutta obserwowało ponad 100 kibiców, dla których organizatorzy przygotowali kiełbasę z grilla, zupę oraz specjalny tort z okazji 40-lecia słynnego meczu Lechia Gdańsk - Juventus Turyn.

Zobacz jak Lechia Gdańsk strzelała 40 lat temu gole Juventusowi Turyn w Pucharze Zdobywców Pucharów. Przeczytaj wspomnienia uczestników i organizatorów tego meczu Zobacz jak Lechia Gdańsk strzelała 40 lat temu gole Juventusowi Turyn w Pucharze Zdobywców Pucharów. Przeczytaj wspomnienia uczestników i organizatorów tego meczu

Ligowy debiut w domowym spotkaniu zaliczył Krzysztof Brede. Trener Chojniczanki Chojnice, a zarazem członek zarządu TLG do tej pory występował w drużynie Tylko Lechia Gdańsk w meczach wyjazdowych.

Dodatkowo miejscowi musieli radzić sobie bez trenera Macieja Kalkowskiego, który udał się na urlop. W jego "buty" wskoczył napastnik Krzysztof Rusinek.

Na boisku TLG gładko wygrało 4:0, nic nie robiąc sobie z faktu, że to zespół z Juszkowa był drużyną, która straciło najmniej bramek w całej lidze. Strzelanie już w 2. minucie rozpoczął Janusz Melaniuk, wykorzystując rzut karny. Do końca pierwszej połowy było już 3:0, a w drugiej części wynik strzałem głową podwyższył Michał Pietroń.

Gedania 1922 Gdańsk - Cartusia 1923 Kartuzy 0:4. Passa piłkarzy przerwana Gedania 1922 Gdańsk - Cartusia 1923 Kartuzy 0:4. Passa piłkarzy przerwana