Tylko remis

19 sierpnia 2007 (artykuł sprzed 16 lat)

Piłkarze Arki wpisali się w regułę piątej kolejki II ligi, że faworyci zawodzą i poprzestali w Zabierzowie na remisie. Dla tamtejszej Kmity to pierwszy zdobyty punkt w tym sezonie. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 (0:0). Jedynego gola dla gdynian zdobył Grzegorz Niciński. Kapitan żółto-niebieskich już w doliczonym czasie gry otrzymał czerwoną kartkę.

Bramki: Zontek 70 - Niciński 62.

KMITA: Różalski - Makuch, Bednarz, Cios, Paknys (67 Ibrahim) - Bębenek, Romuzga, Ankowski, Cebula (67 Leśniowski), Król (55 Zontek) - Chlipała

ARKA: Bledzewski - Sokołowski, Szyndrowski, Sobieraj, Kalousek - Ława, Mazurkiewicz, Moskalewicz - Karwan (59 Wróblewski), Niciński, Wachowicz.

Sędzia: Małyszek (Lublin). Żółte kartki: Cebula, Bębenek, Antkowski (Kmita), Niciński, Ława, Bledzewski, Szyndrowski (Arka). Czerwona kartka: Niciński (90+2, po drugiej żółtej).

Trener Wojciech Stawowy postawił na skład z drugiej połowy ostatniego meczu, który Pelikanowi Łowicz strzelił cztery gole. Jedyną zmianę wymusiła kontuzja. Tomasz Mazurkiewicz zastąpił Piotra Bazlera.

Skazany na pożarcie Kmita próbował od początku postraszyć faworyta. Grał ostro i już po dziesięciu minutach miał dwie kartki, w dodatku obie po faulach na gdyńskiej połowie. Mało tego. W piątej minucie po zbyt krótkim wybiciu głową przez Marka Szyndrowskiego w dobrej pozycji strzeleckiej znalazł się . Były napastnik m.in. Lechii Gdańsk uderzył obok słupka. Kwadrans później w jeszcze lepszej sytuacji był Piotr Chlipał. Pojedynku sam na sam z napastnikiem gospodarzy wygrał jednak Andrzej Bledzewski. Natomiast bramkarz Arki nie popisał się w 44. minucie. Wygarnął piłkę przed szarżującym Królem zza "16", za co został ukarany kartką, a rywale mieli rzut wolny. Dobrze dośrodkowaniem znaleźli Jana Ciosa, ale dla niego było ciut za wysoko. Natomiast były obrońca Arki, obecnie ostoja defensywy Kmity, imponował ofiarnością pod własną bramką. Dwukrotnie na ciało brał on mocne uderzenia Marcina Wachowicza i Olgierda Moskalewicza. W pierwszej połowie swoją szansę miał także Niciński, ale piłka podawana przez Krzysztofa Sobieraja uciekła nieco za daleko. "Nitek" trącił ją końcem buta, co pozwoliło zdążyć z dobrą interwencją bramkarzowi miejscowych.

Po zmianie stron Arka spróbowała strzelać z dystansu. Wachowicz oraz Bartosz Ława, będący tego dnia głównym motorem napędowym gdynian, uderzali niecelnie, a piłkę bitą przez Moskalewicza wyłapał Mariusz Różalski. Wreszcie w 62. minucie padł gol. Zagrali ze sobą dwaj przyjaciele z boiska. "Olo" znalazł w polu karnym "Nitka", a kapitan żółto-niebieskich posłał futbolówkę do siatki kopnięciem lewą nogą.

Zaraz po wznowieniu gry od środka Kmita zasygnalizował faworytowi, że to jeszcze nie koniec. Marcin Zontek kąśliwie strzelił zza "16", Bledzewski wypuścił przed siebie piłkę, ale zdążył ją po chwili przejąć zanim zabierzowianie przymierzyli się do dobitki. Niestety, w 70. minucie ponownie Zontek, który zaledwie kwadrans wcześniej wszedł na murawę, zastępując Króla, pozostał bez opieki przed polem karnym. Żaden z obrońców Arki nie potrafił zażegnać niebezpieczeństwa, a 22-letni defensor Kmity tym razem już celnie przymierzył. Dodajmy, że bramka Arki została odczarowana po 340 minutach od rozpoczęcia sezonu.

Przy wyniku 1:1 obie drużyny miały okazje na strzelenie zwycięskiego gola. Niciński najpierw zbyt lekko strzelił w ręce bramkarza, potem przegrał z Różalskim pojedynek sam na sam, a dobitka Radosława Wróblewskiego, który zagrał po raz pierwszy w tym sezonie, została zablokowana. Kapitan Arki nie dotrwał do końca spotkania na boisku. W doliczonym czasie sfaulował golkipera, za co zobaczył drugi tego dnia żółty kartonik. Ale o wiele bardziej brzemienna w skutkach mogła być 87. minuta. Chlipała niczym pachołki slalomowe potraktował dwóch obrońców Arki, a gdy stanął oko w oko z Bledzewskim, zabrakło mu zimnej krwi. Strzelił mocno, ale wprost w "Bledzę".

Pozostałe wyniki 5. kolejki: Lechia Gdańsk - GKS Jastrzębie 2:2 (1:1), Znicz Pruszków - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0), Pelikan Łowicz - Tur Turek 1:1 (0:1), Motor Lublin - Polonia Warszawa 2:0 (1:0), Odra Opole - ŁKS Łomża 0:2 (0:1), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice 0:1 (0:1), GKS Katowice - Stal Stalowa Wola 2:0 (2:0), Warta Poznań - Wisła Płock 1:1 (1:0).

• dramat

Komentujemy... Arka jakby odnajduje się w II lidze. Dramat.

• 0 0

• bardzo slabo

no niestety nie wyszedl nam ten mecz;
    wiekszosc zagrala beznadziejnie;
    moze taki policzek im sie przyda

• 0 0

• chyba zlekceważyli wioskę. zimny prysznic przed GKS sie przyda.

• 0 0

• Lechia

No wiec po co ta pewnosc ze w derbach wygracie 3:0? z takimi wynikami mozecie sie schowac to sa wpadki Lechii aka Turu Turek sami taka mieliscie wiec zobaczymy co derby pokaza

• 0 0

• OE nie dla was

hahahahaha brawa dla Kmity!!!!Gdzie wy sie pchacie do OE

• 0 0

• Jedziemy dalej

Nie ma co się załamywać. Dobrze, że już 1 wpadka i stracony gol za nami. Nie będzie takiej presji, amoże niektóre zespoły nawiążą z nami walkę i wtedy będzie łatwiej się poruszać po boisku!