Tylko remis z Flotą Świnoujście

14 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Janusz Surdykowski (nr 29) zdobył jedynego gola dla Arki w 88 minucie spotkania. Janusz Surdykowski (nr 29) zdobył jedynego gola dla Arki w 88 minucie spotkania.

Arka nie potrafi wykorzystać korzystnych wyników, które padają na innych stadionach. Gdynianie po raz drugi z rzędu zremisowali na własnym boisku. Tym razem podział punktów nastąpił w pojedynku z Flotą Świnoujście 1:1 (0:0), a żółto-niebiescy, choć przeważali zdecydowanie, z trudem wyrównali. Jeszcze raz się potwierdziło, że gra w ataku pozycyjnym nie jest mocną stronę podopiecznych Petra Nemca. Z posiadania piłki nie wynikały groźne sytuacje podbramkowe, a stałe fragmenty też nie wychodziły.

Szlaga - Bochenek, Mazurkiewicz, Jarun, Radzewicz - Kuklis, Jarzębowski, Pruchnik, Tomasik - Flis - Nwaogu
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Krztoń (Olsztyn) oraz Sieradzki, Pereszczako
Widzów: 4350
Melon - Fryc, Udarević, Zalepa, Opałacz - Niewiada - Ostalczyk, Bodziony, Arifović, Jasiński - Śpiączka
  • 31' Mazurkiewicz Zmiany Wallace
  • 65' Radzewicz Zmiany Kowalski
  • 71' Nwaogu Zmiany Surdykowski
  • 66' Śpiączka Zmiany Okińczyc
  • 78' Jasiński Zmiany Kieruzel
  • 87' Arifović Zmiany Bielecki
  • 88' Surdykowski
  • 82' Arifović
  • 52' Pruchnik
  • 19' Śpiączka
  • 42' Niewiada
  • 70' Udarević

Ensar Arifović, napastnik Floty, były piłkarz Arki:
Nie przyjechałem tutaj po zemstę. W Gdyni przeżyłem piękne pół roku. Tak to już jest, że jak nie idzie, to szuka się winnych. Akurat zimą padło na mnie. Nie lubię być piątym kołem u wozu, dlatego, gdy trener wystawił mnie na listę transferową, sam wolałem odejść. Wtedy nie wiedziałem jeszcze, że do Arki przyjdzie Nwaogu. Razem dobrze nam się grało we Flocie, to że strzelił wtedy 20 goli mówi samo za siebie jak nam się dobrze współpracowało. Ale cóż, stało się jak się stało. Gram znów dla Floty, cieszę się z tego remisu, a Arce życzę awansu, choć z taką grą jak dzisiaj może być o niego ciężko. Nie mam też pretensji do publiczności za to, że mnie wyzywali. Takie rzeczy mnie jeszcze bardziej nakręcają do lepszej gry. Najważniejsze, że w Gdyni jest piękny stadion, na który przychodzi dużo kibiców, bo w takiej atmosferze zawsze się lepiej gra niż jak mało kto się meczem interesuje. Dobrze życzę Arce, ale teraz koncentruję się na wynikach Floty. Od pół roku zespół nie wygrał. Liczę, że to się zmieni już w następnej kolejce. Ogramy Polonię Bytom i znów wrócą czasy, że o Świnoujściu zacznie się mówić, że to piłkarska twierdza, którą trudno zdobyć.

zgodnie z sugestią spikera Tomasza Frymarka (FLOTA) kibice nagrodzili piłkarzy Arki za postawę w meczu z Legią w Warszawie
brawa również dla Bartosza Flisa (ARKA) , napastnik obchodzi dzisiaj 21. rocznicę urodzin
sektor "Górka" nadal pusty, najwięcej kibiców na najdłuższych trybunach, wzdłuż boiska, frekwencje tradycyjnie podamy, gdy otrzymamy odczyt z kołowrotków stadionowych
Arka dzisiaj na żółto-niebiesko-żółto, Flota w w kolorach biało-niebiesko-białych
1'
mecz rozpoczęła Flota
1'
głośne skandowanie "Arka Gdynia"
2'
pierwszy wolny dla Arki, około 40 metrów od bramki, dośrodkowywać będzie Tomasik (ARKA)
3'
do strzały głową nie doszedł Jarun (ARKA), zbyt niska piłka jak na blisko 2-metrowego reprezentanta Palestyny
4'
akcja Floty przerwana, bo na spalonym był Ostalczyk (FLOTA)
5'
pierwszy róg dla Floty, było trochę nieporadności ze strony Arki, zbyt krótko wybita piłka i Śpiączka (FLOTA) dwa razy strzelał sprzed pola karnego, za każdym razem był blokowany, ostatecznie sytuacje wyjaśniła interwencja Kuklisa (ARKA)
7'
Flota gra w ustawieniu 1-4-2-4-1, Arifović (FLOTA), który grał jesienią w Gdyni, ustawiony jest za napastnikiem
8'
po dośrodkowaniu z wolnego z okolic linii środkowej Pruchnika (ARKA) na polu karnym przewrócił się Nwaogu (ARKA), ale faulu nie było, od bramki rozpocznie Flota
10'
Jarun (ARKA) wybił piłkę po ataku Ostalczyka (FLOTA), Flota na razie dość odważnie, widać, że nie przyjechała się do Gdyni bronić
11'
kiks Szlagi (ARKA), który nie trafił w piłkę podawaną od Bochenka, potem musiał ją gonić, aby nie było rogu
12'
Jarun (ARKA) przypomniał sobie czasu, gdy grał jako napastnik, poszedł odważnie środkiem ataku, ale Nwaogu (ARKA) podawał niecelnie
12'
głośny doping "Hej, Arka gol", na pewno się przyda, bo gospodarze grają dość chaotycznie
13'
poddenerwowany trener Nemec wstał z ławki, wymachuje rękoma, próbując udzielić wskazówek drużynie
13'
po dośrodkowaniu Radzewicza (ARKA) będzie róg dla Arki
14'
nieudane dośrodkowanie Tomasika (ARKA), piłka bita z rogu prosto w ręce bramkarza Floty
15'
dobrze włączył się do ataku Bochenek (ARKA), ale Flis (ARKA) za mocno odegrał mu piłkę i nici z tej akcji
16'
strzał Tomasika (ARKA) zablokowany przez Niewiadę (FLOTA)
17'
Tomasik (ARKA) bardzo dobrze dograł do Nwaogu (ARKA), jednak Nigeryjczyk źle trafił w piłkę i zamiast strzału wyszedł mu lob do bramkarza
18'
groźna odpowiedź Floty, Ostalczyk (FLOTA) zagrał do Bodzionego (FLOTA), który uderzył obok słupka
18'
kontra Arki 4 na 3, złe podanie Nwaogu (ARKA) do Flisa (ARKA)
19'
Żółtą kartką został ukarany Śpiączka (FLOTA), który faulował Mazurkiewicza
20'
na trybunach transparent "Bukoś walcz". To przesłanie pod adresem zmagającego się z białaczką Macieja Bukowskiego, wieloletniego sponsora Arki
21'
Pruchnik (ARKA) miał sytuację do strzału, ale wybił piłkę w aut, bo na murawę padli Jarzębowski (ARKA) i Śpiączka (FLOTA)
23'
sprzed pola karnego strzelił Ostalczyk (FLOTA), ale wysoko nad poprzeczką posłał piłkę
25'
Kuklis (ARKA) wywalczył róg
25'
tym razem podanie z rogu po ziemi, strzelił Jarzębowski (ARKA), jednak za słabo, aby pokonać bramkarza Floty
28'
kolejna przerwa w grze, na murawie leży znów Mazurkiewicz (ARKA)
28'
informacja dla ławki rezerwowych, że będzie konieczna zmiana, choć Mazurkiewicz (ARKA) rezygnuje z zajęcia miejsca na noszach i schodzi z boiska o własnych siłach
29'
z głośnym krzykiem na murawę upadł Ostalczyk (FLOTA), faulu nie było, a będący blisko sędzia nie "nagrodził" tego wygłupu kartką
29'
Mazurkiewicz (ARKA) wrócił jednak do gry
31'
ARKA jednak przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mazurkiewicz, w jego miejsce wchodzi Wallace.
31'
Kapitanem Arki jest teraz Jarzębowski (ARKA)
33'
wrzutka z okolic linii środkowej Tomasika (ARKA) z wolnego, było zamieszanie, arkowcy sugerowali, że doszło do zagrania ręką jednego z rywali, ale skończyło się na... rogu
34'
z około 25 metrów uderzał Tomasik (ARKA), piłka wysoko nad bramką
35'
Radzewicz (ARKA) dobrze strzelił, a Melon (FLOTA) wypuścił piłkę z rąk, Kuklis (ARKA) nie zdążył z dobitką
38'
kolejne dośrodkowanie z wolnego Tomasika (ARKA) nie doszło na głowy jego kolegów
38'
Flota mogła wyjść z kontrą 3 na 1 po stracie Kuklisa (ARKA), ale Arifoviciowi (FLOTA) nie wyszło podanie
38'
Arifović (FLOTA) wymaga pomocy lekarskiej, kolejna przerwa w grze
39'
brawa dla Kuklisa (ARKA), ale bardziej za pomysł na tę akcję niż wykonanie, bo strzał 2 metry obok słupka
40'
Jarzębowski (ARKA) z około 25 metrów celnie uderzył, ale wprost bramki i Melon (FLOTA) złapał piłkę
42'
Żółtą kartką został ukarany Niewiada (FLOTA), który faulem przerwał dynamiczną akcję Kuklisa
43'
szczęście przy Flocie, Melon (FLOTA) nawet nie ruszył się do strzału z wolnego Tomasika (ARKA), piłka przeszła tuż obok słupka
44'
zbyt mocne podanie Jarzębowskiego (ARKA) do Nwaogu (ARKA), Nigeryjczyk wślizgiem zdziałał jedynie to, że piłka nie wyszła poza boisko
45'
sędzia doliczył trzy minuty
45+1
Arifović (FLOTA) miał ochotę strzelić, ale wcześniej pomógł sobie ręką przyjmując piłką i uderzenia nie było, bo zabrzmiał gwizdek
45+2
ryzykowne zagranie Szlagi (ARKA), wybijał piłkę, kierując ją pomiędzy dwóch nadbiegających rywali
45+3
pierwsze gwizdy zniecierpliwienia z trybun
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA - FLOTA 0:0
w przerwie konkurs dla kibiców, wybrane osoby strzelają karne, w bramce klubowa maskotka - Śledź
wybiegający piłkarze Arki witani są oklaskami, piłkarze mają nadzieje na lepszą grę gospodarzy po przerwie
gwizdy dla wychodzących z tunelu piłkarzy Floty
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, obie drużyny w składach, w których kończyły pierwszą połowę
47'
fatalne zagranie Radzewicza (ARKA), nie zatrzymał piłki dobrze podawanej przez Pruchnika (ARKA) i będzie aut dla gości zamiast ataku skrzydłem Arki
48'
na spalonym Śpiączka (FLOTA)
48'
po dośrodkowaniu Radzewicza (ARKA) Zalepa (FLOTA) ubiegł Nwaogu (ARKA) i wybił piłkę na róg
49'
po rzucie rożnym piłka do Bochenka ustawionego przed "16", uderzenie niecelne
50'
na boisku leży Śpiączka (FLOTA), ale ten piłkarz dzisiaj często padał na murawę, dlatego sędzia nie przerwał gry, a Arka nie wybiła tym razem piłki poza boisko
50'
oczywiście, gdy wreszcie na boisku pojawiły się nosze, Śpiączka (FLOTA) "ozdrowiał" i na własnym nogach zszedł poza linię boczną
52'
Żółtą kartką został ukarany Pruchnik (ARKA), który faulował Fryca
53'
kolejna minuta "urwana", gdyż obrońca Floty długo leżał zanim udało go się skłonić, aby zszedł poza linię boczną
54'
Kuklis (ARKA) próbował dograć do Bochenka, który dublował pozycję skrzydłowego, podanie przeciął Opałacz (FLOTA), zagrywając głową do bramkarza
57'
jeden z nielicznych ataków po przerwie Floty, dobra interwencja w polu karnym Radzewicza (ARKA)
58'
teraz Radzewicza (ARKA) już pod bramką rywali, zablokowane jego dośrodkowanie, będzie róg
58'
wielkie zamieszanie w polu karnym Floty, Melon (FLOTA) obronił strzał głową Pruchnika (ARKA), a dobitka Kuklisa (ARKA) wysoko nad bramką
59'
Arka w natarciu, tym razem róg po akcji Pruchnika (ARKA)
59'
Kuklis (ARKA) podcięty tuż przed linią pola karnego, będzie wolny dla Arki na wprost bramki
60'
Kuklis (ARKA) z wolnego strzelił w mur
62'
który to już raz piłka przechodzi przez całe pole karne Floty, ale żaden miejscowy zawodnik nie potrafi przeciąć jej lotu i skierować futbolówki do siatki
62'
znamy frekwencję, dzisiejszy mecz ogląda 4350 kibiców
65'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Radzewicz, w jego miejsce wchodzi Kowalski.
66'
FLOTA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Śpiączka, w jego miejsce wchodzi Okińczyc. Piłkarz schodzący żegnany obelgami przez kibiców, bo denerwowało jego długie "wylegiwanie" się na boisku
67'
zmiana w Arce spowodowało roszady w ustawieniu, Kowalski (ARKA) poszedł na prawą stronę rozegrania, Kuklis (ARKA) przeszedł na lewą, a Tomasik (ARKA) cofnięty został do obrony w miejsce opuszczone przez Radzewicza (ARKA)
69'
dośrodkowanie z rogu na Jaruna (ARKA), ale po raz kolejny nie ma strzału
70'
kolejna przerwa w grze, Kuklis (ARKA) przyniósł piłkę, aby Flota szybko zaczęła akcję, a Arifović (FLOTA) ją odrzucił
70'
Żółtą kartką został ukarany Udarević (FLOTA) za opóźnianie gry
70'
Udarević (FLOTA) nic sobie nie robi z kary, po zobaczeniu kartki i tak nie wybił piłki, bo zaczął sznurować but!
71'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Nwaogu, w jego miejsce wchodzi Surdykowski.
72'
akcja Floty przerwana, na spalonym Arifović (FLOTA)
74'
Tomasik (ARKA) pokazuje arbitrowi, że po jego zagraniu Fryc (FLOTA) zagrał ręką, ale nie ma gwizdka, piłkę pewnie złapał Melon (FLOTA)
75'
strzał z dystansu Bochenka nad bramką
76'
na stadionie zapalane są jupitery, może one oświetlą gospodarzom drogę do gola?
78'
FLOTA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jasiński, w jego miejsce wchodzi Kieruzel.
78'
niecenzuralne okrzyki żegnają i tego piłkarza, zupełnie niepotrzebnie
79'
atak Kuklisa (ARKA), ale jego podanie nie dotarło do Surdykowskiego (ARKA), od bramki zacznie Flota
81'
nakładką zagrał Jarun (ARKA), będzie wolny około 30 metrów od bramki Arki
82'
[0:1] FLOTA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Arifović., czyli piłkarz, którego zimą pozbyto się z Gdyni! Nikt tego napastnika nie upilnował po dośrodkowaniu z wolnego Ostalczyka. Arifović zdobył bramkę głową
84'
Surdykowski (ARKA) próbował uderzać przewrotką po dośrodkowaniu Tomasika (ARKA) z wolnego, piłka w rękach Melona (FLOTA)
87'
FLOTA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Arifović, w jego miejsce wchodzi Bielecki.
87'
Arifović (FLOTA), choć grał jesienią dla Arki, też żegnany obelgami
88'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Surdykowski. Najpierw Janusz uderzył głową, ale bramkarz wybił piłkę, dopadł do niej Tomasik i jeszcze raz dograł napastnikowi, który tym razem już wyrównał
88'
"Jeszcze jeden" i "Arka gol" - z trybun
90'
doliczone trzy minuty
90+1
w polu karnym przewraca się Flis (ARKA), ale sędzia nie dyktuje "jedenastki"

Pozostałe wyniki 25. kolejki:
Piast Gliwice - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1 (1:0), Pogoń Szczecin - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:0), Zawisza Bydgoszcz - Kolejarz Stróże 1:1 (0:1), GKS Katowice Bogdanka Łęczna 1:0 (1:0), Ruch Radzionków - Polonia Bytom 0:0, Sandecja Nowy Sącz - KS Polkowice 2:1 (0:1), Warta Poznań - Olimpia Elbląg 2:0 (0:0), Wisła Płock - Dolcan Ząbki 1:2 (0:1).

Opinie (227) ponad 50 zablokowanych

• ARKA (6)

GDynia, fajnie bo Gdyńska, fajnie bo MOJA!