Tym razem bez niespodzianki w meczu z outsiderem

Koszykarki Lotosu urządziły sobie ostry trening w meczu z zamykającym tabelę KS Siemens AGD Łódź. Mistrzynie Polski już nie dały się zaskoczyć przez outsidera tabeli tak jak w meczu w Poznaniu i już od pierwszych minut narzuciły swój styl gry, nie pozwalając rywalkom na zbyt wiele. Gdynianki triumfowały we własnej hali 71:44 (18:6, 22:17, 20:10, 11:11).

0%

LOTOS: Leciejewska 12, Halvarsson 10, Wright 10, Phillips 9, Tomiałowicz 9 - Hodges 15, Sosnowska 4, Jujka 2, Mukosiej 0, Urbaniak 0.

ŁKS: Jankowska 11, Nowikawa 5, Perlińska 3, Oka 2, Makowska 0 - Seals 10, Grabowska 10, Szczypakina 3, Owczarek 0, Schmidt 0.

Tym razem koszykarki Lotosu Gdynia nie dały się zaskoczyć najsłabszej drużynie ligi, jak to miało miejsce przed dwoma tygodniami w Poznaniu. Już od początku gry z łodziankami miejscowe narzuciły swój styl gry. Wynik otworzyła celną "trójką" Olivia Tomiałowicz, później już tylko z każdą chwilą rosło prowadzenie mistrzyń Polski.

ŁKS zupełnie skapitulował w połowie inauguracyjnej kwarty. W tej odsłonie rywalki gnębiła głównie Louice Halvarsson. Szwedka zdobyła w tej odsłonie 9 z 10 swoich punktów tego dnia.

Gdyniankom najwyraźniej posłużyła kikunastodniowa przerwa w rozgrywkach, gdyż widać było, że są "świeższe", dobrze też rozumiały się na parkiecie, ich akcje były składne i przemyślane, a także zaprezentowały swój znak firmowy, czyli doskonałą obronę.

Gospodynie wygrały wyraźnie trzy kwarty, by w ostatniej nieco pofolgować rywalkom i zremisować tę odsłonę. Mecz zakończyły przy rezultacie... 71:35. W pięciu ostatnich minutach trafiały piłki do kosza tylko łodzianki.

Teraz przed gdyniankami kolejna przerwa w rozgrywkach PLKK. Przed ostatnimi dwoma meczami sezonu zasadniczego mistrzynie Polski rozegrają w przyszły weekend finałowy turniej Pucharu Polski. Toczyć się on będzie w Hali Gdynia, a 9 marca na ul. Górskiego stawią się gwiazdy Euroligi na mecz Europa - Reszta Świata

Pozostałe mecze 23. kolejki:
KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - INEA AZS Poznań 107:48 (24:14, 29:11, 26:7, 28:16), Blachy Pruszyński Lider Pruszków - Utex Row Rybnik 56:99 (13:24, 22:18, 10:27, 11:30), MUKS Poznań - Super Pol Tęcza Leszno 74:65 (20:15, 22:16, 17:26, 15:8), Energa Toruń - TS Wisła Can Pack Kraków 81: 67 (18:20, 20:18, 19:18, 24:11), mecz CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz zostanie rozegrany 4 marca.