Udana inauguracja koszykarek Arki Gdynia. Rozbiły PGE MKK Siedlce

4 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Rebecca Allen przyjechała do Gdyni jako świeżo upieczona wicemistrzyni świata z kadrą Australii. W debiucie dla Arki zdobyła 15 pkt. Rebecca Allen przyjechała do Gdyni jako świeżo upieczona wicemistrzyni świata z kadrą Australii. W debiucie dla Arki zdobyła 15 pkt.

Koszykarki Arki Gdynia zainaugurowały sezon Energa Basket Ligi Kobiet od wygranej we własnej hali z PGE MKK Siedlce 92:67 (28:18, 20:12, 19:16, 25:21). Rywalki nawiązały równorzędną walkę tylko przez pierwszych 5 minut. Aż sześć zawodniczek gospodyń zakończyło spotkanie z dwucyfrową liczbą punktów. Przed meczem uhonorowano Agnieszkę Bibrzycką i Jelenę Skerović.

KOSZYKARKI SUNREEF YACHTS POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ ROZBITE PRZEZ WISŁĘ CANPACK KRAKÓW. PRZECZYTAJ RELACJĘ

SKEROVIĆ KOŃCZY KARIERĘ, W GDYNI BĘDZIE TRENERKĄ

ARKA: Cannon 16, Balintova 10 (9 as., 2x3), Podgórna 6 (2x3), Jurcenkova 6, Misiek 2 oraz Allen 15 (6 zb., 1x3), Baltkojiene 10, Greinacher 10 (7 zb.), Makurat 10 (5 as., 2x3), Rembiszewska 7 (1x3), Szloser 0, Stelmach 0

PGE MKK: Harris 16 (4x3, 5 as.), Mołłowa 15 (2x3), Bellock 15 (6 zb., 5 as.), Ikstena 8 (2x3), Lapszynski 2 oraz Yurkevichus 8 (10 zb.), Urbaniak 2, Omerbaśić 1, Dulęba 0, Bacik 0

Mecz w Gdynia Arenie oficjalnie zainaugurował całe rozgrywki Energa Basket Ligi Kobiet w sezonie 2018/19. Tuż przed spotkaniem uhonorowano zasłużone dla klubu Jelenę SkerovićAgnieszkę Bibrzycka. Ta pierwsza symbolicznie przekazała kapitańską opaskę Paulinie Misiek.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z PAULINĄ MISIEK

Arka mecz rozpoczęła z Rebeccą Allen na ławce. Australijka dopiero co wróciła z mistrzostw świata w Hiszpanii, gdzie ze swoją reprezentacją sięgnęła po srebrne medale.

Trener Gundars Vetra desygnował ją do gry dopiero, gdy jego zespół przegrywał 8:10. Aktywna pod tablicami Becca (6 zbiórek do przerwy w nieco ponad 11 minut) do spółki z Emmą Cannon wyciągnęła gdynianki na prowadzenie. Po tym jak zdobyła 5 pkt z rzędu, wyniosło one już 23:14.

Po dobrej drugiej połowie pierwszej kwarty, Arka otworzyła kolejną serią 7:0. Gdy celnie zza łuku przymierzyła Barbora Balintova, gdynianki osiągnęły prowadzenie 42:23. Gdynianki grały skuteczniej, dwukrotnie częściej zbierały piłki i na przerwę zeszły z zapasem 18 pkt.

Mały kryzys rzutowy miejscowych przyszedł na początku trzeciej partii, ale siedlczanki i tak nie potrafiły go wykorzystać. Po rzucie Allen Arka osiągnęła nawet 22 pkt przewagi (61:39) i spokojnie kontrolowała przewagę.

Choć trener Vetra dzielił czas dając grać wszystkim zawodniczkom, gdynianki nie spuściły z tonu, a wręcz przeciwnie. Ostatnia kwarta to dobijanie leżącego w czym brylowały Sonja GreinacherAmelia Rembiszewska. Mecz z dorobkiem dwucyfrowej liczby punktów zakończyło aż sześć zawodniczek Arki. Balintova, która jako jedyna zagrała powyżej 20 minut, otarła się o double-double, do którego zabrakło jej zaledwie jednej asysty.

Wyniki 1 kolejki

• ARKA GDYNIA - PGE MKK Siedlce 92:67 (28:18, 20:12, 19:16, 25:21)
  • Wisła CanPack Kraków - SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA 104:59 (30:19, 26:19, 23:10, 25:11)
  • Enea AZS Poznań - Ślęza Wrocław 50:91 (15:24, 16:20, 12:28, 7:19)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Ostrovia 76:67 (14:15, 25:17, 20:16, 17:19)
  • CCC Polkowice - Widzew Łódź 90:50 (16:12, 21:19, 31:6, 22:13)